Autor Wątek: Mosiężne siodełko  (Przeczytany 26471 razy)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Mosiężne siodełko
« Odpowiedź #75 04 Mar, 2012, 02:35:10 »
...nie wiedziałem, że ten temat nadal był poruszany :)

W każdym razie ja, żeby uniknąć dodatkowej pracy i straconego czasu kupiłem płaskownik mosiężny o takich wymiarach by nie musieć szlifować dwóch powierzchni styku z podstrunnicą. Idealną gładź lekko przeleciałem papierem ściernym tylko dlatego żeby klej lepiej chwycił. Moje siodełko także jest pochyłe czyli przy wiolinach profilowane niżej.
Ja nie mam żadnych szpar, a do tego zrobiłem je sobie dość wysokie tak by struny chowały się w rowkach. Nie chciałem doprowadzić do zdarzenia ześlizgnięcia się struny w przypadku dużych podciągnięć w okolicach 3-5 próg

Ja ze swojego dłubania jestem zadowolony tak bardzo aż zapomniałem o tym, że to robiłem :)
Chodzi ekstra.
« Ostatnia zmiana: 04 Mar, 2012, 18:20:00 wysłana przez harry_manback »

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: Mosiężne siodełko
« Odpowiedź #76 28 Lut, 2015, 19:37:20 »
"Osobiście przy wymianie używałem Patex Universal Classic (ala butapren)." - to tak jak napchać cienki kawałek gumy miedzy siodełko a gryf ;) Lepiej używać kostnego kleju lub na bazie żywic epoksydowych mają duża adhezję więc nawet metal złapią i mają odpowiednią twardość. Nie tłumią drgań jak te ala budapren. Kiedyś ktoś napisał  tutaj na forum że mu przysłali customa z nieprzyklejonym siodełkiem i dostał instrukcje żeby przykleić na poxipol a on jest właśnie na bazie epoksydów wiec to nie tylko moje zdanie  :)

Tak samo jak w wielu dyskusjach np. z aluminium nikt nie napisał o jaki stop chodzi a to może mieć ogromny wpływ i możliwe że dlatego jednemu mosiądz brzmi lepiej innemu gorzej przecież stopów jest tyle co gatunków drewna  ::)
Badałem mosiądze z Japończyka z Matsumoku z lat 80 , progi od SINTOMS i dla porównania mosiądz z castoramy mam zainkludowane zgłady metalograficzne ze zdjęciami mikrostruktur w stanie trawionym i nie trawionym, próby twardości i może będzie okazja zrobić analize składu chemicznego to niebawem wrzucę tutaj trochę informacji na ten temat i będzicie wiedzieć jakiego mosiądzu szukać. :headbang: ...no chyba że sam zaczne produkować siodełka lub mosty  :D  :P

Jak to jest z tymi siodełkami z "grafitu"? chodzi o te teflonowate (tusq) od graphtechu?




« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2015, 23:28:59 wysłana przez Ewolter »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4788 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2007, 13:33:25
wysłana przez Pan Sinner
2 Odpowiedzi
2012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2012, 09:58:30
wysłana przez Matzer
4 Odpowiedzi
1800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2014, 08:23:25
wysłana przez indabrain
7 Odpowiedzi
2407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2015, 23:07:35
wysłana przez James
3 Odpowiedzi
1443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2020, 14:58:57
wysłana przez spacelord7