Autor Wątek: Mój pierwszy kawałek tutaj do oceny.  (Przeczytany 4633 razy)

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
Mój pierwszy kawałek tutaj do oceny.
« 28 Maj, 2008, 12:35:32 »
Posłuchajcie i powiedzcie co myślicie. Wokale wsadzone w ciągu 1/2 H więc do poprawki. Ale ogólnie jest to kawałek na moją płytę, więc zrobię tzw. badanie rynku hehehe. no. aha link:D
http://www.patrycjakrysik.com/sciagacze/czy_mozemy_byc_szczesliwi_got_v2.mp3
« Ostatnia zmiana: 28 Maj, 2008, 12:48:21 wysłana przez Pattini »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Sama robiłaś podkłady? Nawet fajne są. Nawet bardzo fajne.
Ale strasznie marudny ten Twój wokal :)
Co nie znaczy że źle, po prostu taka barwa i sposób śpiewania to totalnie nie mój klimat.
Ale jeśli sama to zrealizowałaś to super szacun.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Wszystko bardzo fajne ;) Nawet wokal przejdzie... Ale jedno mnie się nie podoba... Perka jest zbyt agresywna jak na taką piosenkę... I zbyt skomplikowana... To powinno być coś banalnie prostego złożonego z max 3 różnych uderzeń i nie tak zagęszczone... Można się postarać i połamać to jakoś robiąc z tego coś bardzo ciekawego i wpasowującego się w świetny klimat całej piosenki...

O co mi chodzi :D ? Coś prostszego, taki beat jak to:

http://youtube.com/watch?v=gmIjV6eo1rc&feature=related ( od 5:45 )

Po prostu za dużo tych talerzów itd ;P A jeśli już mają być to dużo rzadziej...

Reszta jest super jak dla mnie ;)
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
Kiedy mi chyba tylko perka sie podoba... buuu Co do wokali zgadzam się. Znacie kogoś kto śpiewa i potrafi to robić?  - nie tak jak ja... :(
Ok. Koniec marudzenia. Przerobiłam nieco. Hi-hatów nie wywaliłam bo mi bardzo one leżą tam właśnie. Za to je wyciszyłam i do tyłu walnęłam troszkę. Wokali dograłam nieco, ale tylko nieco  :) Na części pseudo-refrenowej we fragmencie orkiestrowym udało mi się mocniej postawić ten wokal. Ale wciąż nie jest to w kształcie, który mi odpowiada. Proszę ściągajta:
 http://www.patrycjakrysik.com/sciagacze/czy_mozemy_byc_szczesliwi_got_v3.mp3
Czekam na opinie. ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2008, 13:20:12 wysłana przez Pattini »

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Mi się podoba. Perkusja zwłaszcza, dobrze, że jest złamana. Ciekawa kompozycja, dobrze wyprodukowana. Jeśli chodzi o wokale to moim zdaniem są dobrze wpasowane, jednak zwłaszcza w przypadku śpiewu, znaczną rolę odgrywa produkcja(wiem, wiem jak jest dobrze zaśpiewane to produkcja nie powinna mieć znaczenia, bla bla bla) i nad tym powinnaś trochę popracować.
Ogólnie bardzo dopsze :)

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
dzięki za pozytywny odbiór. wokale będą nagrywane ponownie. na czysto już. bo to tak roboczo ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Mi sie podoba, fajne, ja lubie takie smutasowe kawałki podobno :) Brzmieniowo też całkiem ok :)

Pozdr

Offline kryho

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
zamiast zestawu lepiej wpasowałby się w klimat jakiś ciekawy loop, faktycznie perka brzmi jakby Portnoy chciał tu zagrać solo :)
klimaty nastrojowe, ciekawe...grasz na parapecie? skąd barwy? na czym tworzyłaś? w wokalu trchę rozchwiań jest ale nie jest źle :)
powodzenia!
http://www.myspace.com/kryho
Gibson Les Paul Custom 1974- Warmoth Strat - MM Axis supersport- Yamaha APX700- Carvin DC400-Kemper Amp-Fender Supersonic 60-Reussengehn 50\50-Fender tonemaster 4x12

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
jak dla mnie perkusja jest w fajna,ale słychać że jest z sampli. ???może jakieś inne brzmienia.
Wokal jest super,najfajniejsze jest to załamanie .Ja może troszeczkę urozmaiciłbym linie melodyczna wokalu,ale tylko trochę.Może zastanów sie nad jakąś partią gitarową?
Gratuluję pomysłu(zwłaszcza podkładu i wokalu) pioseneczkę puszczam sobie już 3 raz ;)
To wszytko to moje subiektywne zdanie(podkreślam to)
pozdrawiam
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
Każde zdanie jest subiektywne :D Całość postawiona tradycyjnie w Reasonie 4. Używam malstoerma, subractora, spinam raki i ogólnie dobrze się bawię pracując :) Wokal ma smędzić trochę ale może trochę rzeczywiście za bardzo :D hehe gitara? czemu nie? tylko gdzie tam ją wcisnę ;)?? Perkusja z automatu, jasne że z próbek no bo jak inaczej... :( i co do jej brzmienia będę się upierać że jest ok :D Ale to moje subiektywne zdanie. haha :D :D :D

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
imho lepszy efekt byłby z ez drummerem na bebnach niz reasonem

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
kurka. nie pałujcie się poszczególnymi partiami, bo to nie ma sensu, bebny w reasonie mozna zrobić fajnie brzmiące... zresztą imho to brzmienie siedzi w całości. i co że brzmi jak z automatu? może tak ma być? a akurat reason jest całościowym programem i wygodnie się w nim pracuje ale już nie zbyt wygodnie łączy z czymś innym ;)

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
to już nawet popałować się nie można? geez

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Pałuj się z dala od mojej kobiety, dobrze Ci radzę :)
Nie rozumiem co dałoby użycie ezdrummera. Poza ewidentnym utrudnieniem sobie życia.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline karaś

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
    • http://laggyluk.com
to że łatwiej zrobić naturalnie brzmiące bębny w ez niż w reasonie
i chyba przesadzacie z tym utrudnianiem, reason przez rewire śmiga jak każde vst

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
wreszcie mialem chwile zeby posluchac

i tak
mi akurat perka bardzo siedzi jesli chodzi o to co gra chociaz ja na odwrot, wsadzilbym bardziej brudne elektroniczne gary zamiast akustycznych

zupelnie nie moje klimaty wokalnie i tekstowo, zdecydowanie za glosno

ogolnie dobre to
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pattini

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • Patrycja Krysik
wokal za głośno? hmm.. no mam z tym problem zeby osadzic jak trzeba. popracuję nad tym jeszcze :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
2669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2011, 00:32:09
wysłana przez piotreksu
13 Odpowiedzi
10437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2013, 08:34:42
wysłana przez Sulphur
2 Odpowiedzi
1582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2016, 12:08:30
wysłana przez Kuba
6 Odpowiedzi
2824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2017, 13:44:21
wysłana przez cyco roboter
6 Odpowiedzi
1396 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2020, 22:30:22
wysłana przez g-zs