Autor Wątek: Klawiatura od kompa jako prymitywna klawiatura midi?  (Przeczytany 10599 razy)

bandit112

  • Gość
Chodzi dokładnie o to, żeby przypisać stopę do "S" i "D", werbel do "T", blachy do "Q" i "W" itp. To by było bardzo wygodne układanie perki, niż bawienie się myszką z klockami. Mam Studio One i Metal Foundry (superior drummer).


edit

fajnie też by było, jakby się dało to samo zrobić z syntezatorem vst Nexus 2 i basem Trilanem.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2011, 19:45:35 wysłana przez bandit112 »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Damn, widziałem taką wtyczkę, ale nie pamiętam nazwy. W Abletonie jest domyślnie rząd klawiszy od A do L przypisany jako poszczególne nuty midi, w którymś DAWie też coś takiego widziałem, może spróbuj u siebie?

Poza tym, pisanie perkusji to nie FPS trolololo.

bandit112

  • Gość
Poza tym, pisanie perkusji to nie FPS trolololo.

Haha :D Ja wskazującym i środkowym mogę zapierdalać podwójną w iście def metalowym tempie przez 5min non stop, codziennie ćwiczę na lekcjach jak mi się nudzi albo przed kompem :D Więc by mi się przydało.

Kurde, no nie wiem jak to zrobić. Jak otwieram sobie edytor midi i naciskam jakieś klawisze to mi się różne rzeczy dzieją w DAWie bo to są przypisane klawisze to różnych pierdół...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Kiedyś miałem program, który z klawiatury robił kontroler MIDI ale nawet sobie nie przypominam jak się nazywał bo w każdym razie działalo bardzo pokracznie a właściwie wcale nie działał ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Jeśli to Reaper to wciśnij Alt+B i po klopocie.

Posty połączone: 16 Gru, 2011, 20:51:32
Jednak nadal takie rozwiązanie zapisywania midi nie spowoduje że nie będziesz musiał się bawić "klockami" bo klawiatura PC nie ma takiej opcji jak vlocity-sensitive :)
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2011, 20:51:32 wysłana przez dromee »

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube

bandit112

  • Gość
http://mpytko.blogspot.com/2010/07/klawiatura-komputerowa-jako-sterownik.html


Już tutaj znalazłem, dzięki. Kurde, trudne to jednak. Czeka mnie dużo ćwiczeń, zanim sobie na lajcie będę równo perkę nabijał :) Ale to jest fajna sprawa jak mamy jakiś rytm w głowie i chcemy go szybko przelać gdzieś, a zanim poukładamy te klocki ręcznie to nam to już wypada. Nawet opóźnień nie mam :D

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No masz, wlasnie sobie przypomniałem, że miałem wlasnie ten program ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Kwantyzacja to Twój przyjaciel.

TAK! Przyjaciel, do cholery, a teraz mnie zbanujcie.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
W Cubase tak jest domyślnie - ale na dłuższą metę nie zastąpi to normalnej klawiatury ;)

bandit112

  • Gość
Kwantyzacja szczerze mówiąc tylko przeszkadza :D Ale w Studio One jest taka opcja jak kwantyzacja 50%, to już trochę lepiej brzmi, nie jak z karabinu.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
W Cubase Virtual Keyboard. Z SB 2.0 możesz przypisać co chcesz do którego chcesz klawisza. Kwantyzacja to podstawa! Raz, że pomoże wyeliminować wpływ latencji, dwa nierówności spowodowane skokiem klawiszy. Nie zaraz...prawidłowo ustawiona ustawiona kwantyzacja to podstawa!
Po drugie primo opcja merge midi i grasz jeden fragment kilka razy dla każdego elementu zestawu..

p.s. ja i tak wolę opcję - jeden/dwa takty zapętlam i klikam dodając uderzenia w biegu i cały czas słysząc zmiany.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
We Fruity Loops SE jest instrument FPC i tam możesz sobie ustawić jak chcesz klawisze i przypisać do nut (dzwięków midi), FL działa jako wtyczka do VST i można tym dokładając metal foundry i inne takie nabić każdy rytm. Problem że klawiatura kompa nie jest dynamiczna i efekt zawsze będzie niezadawalający, a klepanie bitu będzie męczące. Akai MPK pro i masz 2 oktawy oraz pady z MPC za niecałe 400zł.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Taki sofcik, który z robi z klawiatury komputera klawiaturę MIDI i działał u mnie nazywa się TROLLO http://en.440audio.com/software/v3392-Axxeom-Trollo/#windows - nie używam od kiedy wzbogaciłem się o AKAI LPK25, w każdym razie działał jak trzeba w CUBASE SX 3.0

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
10273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2008, 17:17:34
wysłana przez headcharge
56 Odpowiedzi
40260 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 17:56:34
wysłana przez Junia
2 Odpowiedzi
5463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2010, 23:15:34
wysłana przez PJ_SF
5 Odpowiedzi
5748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 11:19:30
wysłana przez Semedi
3 Odpowiedzi
2482 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2014, 18:01:46
wysłana przez majkelk