Autor Wątek: Invictus guitars, czyli kto klepie gitary Wildhjaarty  (Przeczytany 49413 razy)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Po prostu środkowa jest w dalszym stadium obrobienia imo ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Raczet mówi prawdę. Invictus chciał je wszystkie na jednym poziomie mieć wczoraj, ale się nie wyrobił. Także tylko ta jedna jest jako tako ogarnięta, a tamtym jeszcze klej wyłazi.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wiesz tez myślałem ze to klej, ale to nie klej ( wygląda na poliuretanowy a to byłby dopiero syf ),jest  to ofrezowany od góry,  na ok 5mm, kształt pobejcowanej dechy, a to co wydaje się byc klejem to slady po cięciach, i ich efekt ... chyba wiertarką albo ... nie wiem, czymś chujowym i na bank nie do wycinania elementów krzywoliniowych.
Rogi natomiast są takie same.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Wiesz tez myślałem ze to klej, ale to nie klej ( wygląda na poliuretanowy a to byłby dopiero syf ),jest  to ofrezowany od góry,  na ok 5mm, kształt pobejcowanej dechy, a to co wydaje się byc klejem to slady po cięciach, i ich efekt ... chyba wiertarką albo ... nie wiem, czymś chujowym i na bank nie do wycinania elementów krzywoliniowych.
Rogi natomiast są takie same.


Wiesz, może ten twórca wychodzi z założenia, że prawdziwy 'tr00' handmejd to jest praca za pomoca najprostszych narzędzi - vide wiertarka ręczna, strug, pilnik, tarnik i dłuto. A nie jakieś tam piły taśmowe, wyrzynarki, frezy, maszyny CNC etc. ;) (to tak a'propos definicji lutnictwa jako takiego - wiesz o czym piszę)
Niemniej tło tych zdjęć, oprawa warsztatu, jest wysoce niezachęcająca.
Poczekam na efekt finalny, ale na razie jestem osobiście niezbyt poruszony :/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak serwis forum lutnictwo i purytańskie podejście do warsztatu, wiem czytałem i mam swoje zdanie na ten temat.
Generalnie różne warsztaty widziałem więc zadnej opinii na temat tego nie wygłoszę, wazny jest finał. A co do najprostszych narzedzi, jest dla mnie hipokryzją  marudzenie na cnc, po czym uzywanie frezarki do frezowania gnizda na gryf , otworów pod pickupy. Jak tak to prosze strugać to dłutem, a nie wiertarką czy frezarką, no ale wiadomo każda sroka swój ogonek chwali.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
A co do najprostszych narzedzi, jest dla mnie hipokryzją  marudzenie na cnc, po czym uzywanie frezarki do frezowania gnizda na gryf , otworów pod pickupy. Jak tak to prosze strugać to dłutem, a nie wiertarką czy frezarką, no ale wiadomo każda sroka swój ogonek chwali.

Trafiłeś w sedno sprawy :)

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Może i nieskromny jestem, ale dla mnie te gitary to porażka! Widać przede wszyskim, że gość kompletnie nie przemyślał co po kolei robić i w jaki sposób, żeby NTB robił się dokładnie i sprawnie. Mam w notatnikach setki stron zarysowane projektami, rozrysowywaniem kolejnych etapów produkcji, co ułatwia znacznie późniejszą robotę. Ogólnie myślenie zaoszczędza mnóstwo wysiłku i wtop... W tych gitarach jak się dokładnie przyjrzeć szykuje się już kilka...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959

Online niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Mimo, że na temat produkcji gitar mam bardzo małe pojęcie, to i tak bym wstrzymał się od jakichkolwiek ocen procesu produkcji. Każdy ma swoje metody, czy to lepsze czy gorsze, no ale i tak najważniejszy jest efekt końcowy.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Jakby to powiedzieć - każdą rzecz da się zrobić dobrze, ale w jeden sposób idzie to łatwiej i dokładniej a w inny dłużej i ze zwiększonym ryzykiem niedokładności. Commelina dobrze gada, że wazny jest finał, ale ja podkreslam, że gość już se utrudnił robotę przynajmniej na kilka sposobów. Co z tego wyjdzie? Allah raczy wiedzieć!
Przykład? Proszę bardzo: Sklejenie instrumentu w jedną całość zamiast stopniowego nadawania kształtu poszczególnym elementom przed sklejeniem. Jakoś nie widać, żeby twórca posługiwał się CNC - wtedy nie miałoby to dużego znaczenia. Ale posługując się ręcznymi narzędziami (wnioskuje po walających się w pracowni szablonach) bardzo utrudnia to tak banalne czynności jak nadanie odpowiedniej szerokości i radiusu dla podstrunnicy, nadanie przekroju dla szyjki, nadanie kształtu główki, itp... Pewnie, że da się to zrobić dobrze i dokładnie i w taki sposób, ale będzie o niebo trudniej...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Prawdą jest i tu się "muszę zgodzić"  z Przemkiem, ze jest to inna kolejność działań niźli ja bym to robił. W moim mniemaniu facet właśnie utrudnił sobie zycie..... ALE !!!!,  nie znam jego założeń, tego co znajdzie sie jeszcze , co zamierza z tym robić, jaki efekt chce osiągnąć,  więc sie powstrzymam choćby z tego powodu zeby nie wyjść na tego, który nie potrafi sięgnąć dalej, niż wzrok nie sięga.

Widzę za mamy podobny tok myślenia.... co do niektórych spraw  ;)   ale na cnc tez tego juz nie zrobisz nie ma takich frezów, kłopot z szablonami roboty w chuj a dokładność związana z cnc w takim stadium instrumentu wiąze się ze skanerem 3D któren to kosztuje ok 70k a ten warsztat na to nie wskazuje . cnc tez ma ograniczenia bo jesli frezy dostaniesz to bedą one robione na zamówienie i bedą tak drogie ze te trzy gitary tego nie zwrócą no chyba ze pogoni je 10k$ sztuka
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2012, 12:06:31 wysłana przez commelina »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Właśnie mnie mój szwedzki prezes oświecił i nie wildżarta tylko wildhaarta. Z takim AAA przechodzącym trochę w OOO. :P


Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No tak. Wildhjaorta, żeby tak fonetycznie było. Tyla, że to HJAO to tak z gardła, jakby pyzę w ryju mieć :D

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Pasendżer Paluch is...

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
tak też się przedstawiali na koncercie (osobiście byłem w szoku :P)
i always go full retard

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Kurde, to tylko ja od początku kombinowałem tutaj mniej-więcej poprawnie? Lulz :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Gratulacje! W nagrodę możesz dojebać jeszcze jednego darmowego posta :P
mniut i piah

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Kij z tym, a coś ktoś odkopał, jak koleżka radzi sobie z patykami dla tej Aorty ?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Poddał się. Poczytał seven stringa pl i zaczął od nowa ;).
Paczki z głów!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870

Wygląda na to że jest na etapie klejenia bindingu.

Mi tam się wydaje że pomimo wszystko, efekt końcowy będzie bardzo udany. W końcu nie są to jego pierwsze wiosła. Może taką już wypracował taktykę że lubi najpierw całość skleić do kupy żeby widzieć jak wszystko powoli nabiera kształtów.
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2012, 10:05:44 wysłana przez ChopZeWsi »

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
technologia produkcji technologią produkcji, ale gdybym sam robił gitary to raczej bym takich obskurnych zdjęć nie wrzucał do internetów ;)
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Ale to jest właśnie tr00. Będą grali razem z zaklętymi w gitary duchami lasu i krwią pana lutnika.
Paczki z głów!

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959

:fapfapfapfapfapfapf apfapfa:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
25024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2008, 00:07:05
wysłana przez Luca
58 Odpowiedzi
38120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 12:11:23
wysłana przez MrJ
0 Odpowiedzi
2468 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2010, 19:26:40
wysłana przez mleko
34 Odpowiedzi
12484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 14:02:59
wysłana przez Sikor
10 Odpowiedzi
9605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2016, 16:41:34
wysłana przez Myxu