Autor Wątek: Stary niemiecki akustyk - ile to warte  (Przeczytany 3728 razy)

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Stary niemiecki akustyk - ile to warte
« 14 Gru, 2011, 19:17:11 »
Witam, kumpel dostał po dzidku jazzmenie starą gitare lutniczą Herald i poprosił mnie o wycenę i info na jej temat myśląc że go oświecę . Niestety nie mam pojęcia co mu powiedzieć. Jest na ss paru wybitnych specjalistów;) pomożecie? 

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
KUPIĘ JĄ, SERIO. Daj mi proszę kontakt, ale najchętniej bym ją jeszcze ograł przed. Gdzie gitara stacjonuje ?

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Po pierwsze gitara nazywa się Herold, od nazwiska niemieckiego lutnika Willy Herolda z DDR-owskiej firmy Musima. Pochodzi najprawdopodobniej z końca lat 50-tych lub początku 60-tych.

http://www.schlaggitarren.de/home.php?text=hersteller&kenn=83


Co do ceny - ciężko powiedzieć, trzeba by sprawdzić, czy jest cała z litego drewna, czy jest użytkowa, czy raczej do powieszenia na ścianie. Obstawiam między 1500-2000 zeta, choć to może trochę na wyrost. Sugeruję wystawić na niemieckim ebay'u.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Dzięki za konkret info, btw wiosło jest sprawne i gra jest do obejrzenia w Łodzi

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
kusza, 1500 to ja nie wyskrobię, grałem na niemalże identycznej gitarze i to była miazga, brzmiała jak dzwon, życzę powodzenia w sprzedaży i wszystkim polecam.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Może ja przesadziłem z tą ceną, za tyle, to by się musiał jakiś maniak trafić, albo napalony Niemiec-kolekcjoner. Kumplowi będzie ją trudno w pl i za kafla sprzedać. Może niech się przychlast dogada i mu da kilka paczek, przynajmniej gitarka będzie grana.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Ew. możemy dila zrobić $ plus sprzęt.

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Piękna ta gitarka :D. Takie isntrumenty są jak stare skrzypce i winiok

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
pójdzie pewnie do jakiegoś napalonego szwaba za ojro;) kumpel jest w czarnej dupie z kasą- inaczej na pewno by jej nie sprzedał, z tego co wiem to sprzedaje też jakiś fortepian z 19tego wieku za 2600-jakbym miał salon w którym sie to zmieści to sam bym kupił ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
15816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2010, 01:12:30
wysłana przez Harbinger
10 Odpowiedzi
6049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2011, 13:42:07
wysłana przez zerotolerance
13 Odpowiedzi
4935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2012, 15:28:51
wysłana przez 13
5 Odpowiedzi
3925 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:02:02
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
3074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2019, 14:37:04
wysłana przez Line6-Fanatic