Autor Wątek: My CHARLIE by Majesty Customs  (Przeczytany 9375 razy)

Offline bart5150

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • rapeonmind
My CHARLIE by Majesty Customs
« 14 Gru, 2011, 15:03:01 »
 Witam. Trochę mnie tu nie było a miałem zamiar pochwalić się moim zeszłorocznym dzieckiem. Pewien zacny Pan z Bielska (którego gorąco polecam ) zgodził się moja stara 6 strunową gitę przerobić na 7-kę. Wczesniej była to deska ala Ibanez z jesionu z gryfem ala tele. Obecnie wygląda to tak a poniżej specyfikacja owej bestii :D :

Korpus: Jesion
Gryf: Mahoń wklejony do samego pickupa
Pickup: EMG 81-7
Klucze: Shallera blokowane

"Simple is better" jak sie mówi :) ciężka, selektywna i PIĘKNA w swojej prostocie/brzydocie gita ( i co najważniejsze owy zabieg nie spowodował dziury budżetowej w moim portfelu na najbliższe pół roku :D )

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
niecodzienna, prawie brzydka, fajna :D
gratki ;)
i always go full retard

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
czasami sobie myślę czy nie zamówić kopii blekmaszyny bo żadna inna gitara mi się tak bardzo nie podoba jak B2. I wtedy patrze na zdjęcia lutniczych kopii i przechodzi mi ten pomysł.. Jestem na nie, ale ważne że Ty jesteś zadowolony ;)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
A ta przystawka nie jest za daleko od mostka?
No ale jak brzmi to znaczy że jest git :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Aaaaaaależ ta główka ją szpeci! :D Poza tym jest całkiem wpytkę, graty.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
całkiem niebrzydka ale ten pickup ma straszliwie chujowe połozenie
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ciekawa koncepcja.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline SinNameOn

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
a co to za Pan z Bielska?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dobra, zmienilem zdanie, bo na 2 fotce połączenie klocków korpusu wygląda po prostu strasznie. Ale jesli Ci lezy to i tak gratuluję :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Btw. wcale a wcale nie zgadzam się co do teorii, że połozenie pupa jest chujowe.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ale Ty sie nie znasz, udowodniłes to grając metal na singlach a w dodatku zamierzasz na hollowbody

:*
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Wcale nie zamierzam grać metalu na holoł body, poza tym to się nowatorstwo nazywa, heloooooou!

:D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Wcale nie zamierzam grać metalu na holoł body, poza tym to się nowatorstwo nazywa, heloooooou!

:D

Zawsze możesz pocinać Psychobilly!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
<góglejutubjutubwiki gógl> Ano faktycznie! Som fajne lasky, mogie gratcsh :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline bart5150

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • rapeonmind
po kolei Panowie.

 PRZEDE WSZYSTKIM BIERZCIE POD UWAGE ZE TO MIAŁOBYĆ TANIE ROZWIAŻANIE I PRZEROBKA Z 6-KI !!

 Pick up jest tam gdzie jest bo tam byla oryginalnie dziura i nie chcialem jeszcze powiekszac otworu a brzmi jak dla mnie bardzo dobrze i na pewno ciekawie.
Oryginalnie tam bym most ala Floyd Rose ( w wesji która kupilem za 60zl ) i poprzedni pan ktory bawil sie ta gita zapackal to wklejka i klejem. pomysl bym aby pociagnac gryf do samego pickupa.G-ZS  czepiasz sie drobiazgu.

wiadomo ze moglem wymyslec sobie zeby gryf konczyl sie z koncem korpusu i potem wycinam otwor pod pickupa. tylko po co

GITA MA PRZEDE WSZYSTKIM GRAC A NIE WYGLĄDAĆ PANOWIE. ten klocek wazy dosc spoko. bardzo glośny z deski i niesamowity przy gainach. rozważałem wymianę pickupa na coś innego ale ten 81-7 kosztował mnie 200 zł nowy.

Na obronę powiem tylko tyle ze cala zabawa wyniosła mnie naprawdę niewielkie pieniądze ( za ta kwote nie kupilbym tej klasy gity.

moglem ja cala polakierowac i sladu laczen i innych detali nie byloby widac ale zalezaloby zeby sloje byly widoczne.

Sam zajmowalem sie nadaniem temu jesionowi takiej barwy :)

DZIEKUJE ZA UWAGE :D

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Bart, i tak masz wpierdol bo miałeś mi dać pograć na niej :> I co? :D? Powinieneś zostać oficjalnie, publicznie spenetrowany analnie kluczem do kół rozmiar 21. (Masz Pw ;))

A propo samego Majesty Customs (jako, że grałem na tym) to powiem tylko tyle :

Na wiosnę robię tam wiosło (a raczej u MT - dane na tela) - ale od podstaw - bez przeróbek.

Gra TO! Oj, GRA!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
G-ZS  czepiasz sie drobiazgu.

może i trochę tak, jednak takie drobiazgi odróżniają lutnika artystę od stolarza rzemieślnika.
B ( o ) ( o ) B S

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Surowo, konkretnie, do napierdalania. Podoba mi się w sumie taka pseudo blek maszyna :)
Ile za przerobienie całości łącznie z ceną pickupa w to wywaliłeś?

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Wygląda chamsko i prostacko - podoba się mnie ;)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
G-ZS  czepiasz sie drobiazgu.

może i trochę tak, jednak takie drobiazgi odróżniają lutnika artystę od stolarza rzemieślnika.

jak również zboczeńców estetycznych od ludzi normalnych gitarzystów :)

Te gitary nie mogą startować do wykonania PRS czy Suhr'a, bliżej im wykonawczo (estetycznie, malowanie etc.) do gibsona, za to lutnik to zajebisty gitarzysta z zajebistym słuchem i pojęciem. Dlatego też na 1 miejscu jest to jak one po prostu grają. A grają zajebiście. Amen.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
bliżej im wykonawczo (estetycznie, malowanie etc.) do gibsona,

Chyba Rotera:



Nie widziałem zbyt wiele Gibsonów które choc trochę przypominały to wykonczenie.
Nie neguję zajebistego brzmienia, bo nie macałem, jednak twierdzenie że ta gitara wykonaniem zblizona jest do jakiegos brandu, robiacego wiosła za kwote powyzej 1000$ jest po prostu sporym naduzyciem. I nie uważam żeby to było zboczenie chcąc mieć dobrze wykończona gitarę. My nie mowimy tutaj o idealnym profilowaniu korpusu, pieknych AAAAA++++++++++ topach czy lakierowaniu jak u Rana. My mówimy tu o tym jak lutnik skleił ze sobą dwa kawałki drewna i jak to wygląda po pokryciu lakierem.
B ( o ) ( o ) B S

Offline bart5150

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
    • rapeonmind
akurat na tym foto tak to wygląda jakby była po prostu wielka rysa plus odbicie światła. nikt nie twierdzi ze gita jest zbliżona wykonaniem do jakiegoś drogiego wiosła bo jak pisałem na początku nie obciążyło to mojej kieszeni. jakbym był esteta to wymyśliłbym sobie polakierowanie całości na biało (wysoki połysk) i czarny bidding i nikt by nawet nie pisnął. zapraszam na testy :)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Nie widziałeś nigdy gibola za 6000 z wychodzącymi progami i odklejającą się podstrunnicą ? szczęściarz ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Bartek, zakładamy jakąś Gojirę? :P

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Fajna główka - jak w Blackmachine :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
18060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2016, 12:52:48
wysłana przez Tomek Martyniak