Autor Wątek: Rivera KR100  (Przeczytany 10372 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Rivera KR100
« 26 Maj, 2008, 17:27:59 »
sasiad wczoraj taka kupil i troche testowalismy ja u niego w domu

szybkie spostrzezenia:

- do rocka cudo, do metalu za bardzo piaszczylo jak dla mnie i za bardzo ziarniste brzmienie nad ktorym ciezko zapanowac
- mega zajebisty czysty kanal, naprawde jeszcze bardziej sie w riverowskim cleanie zakochalem
- reverb troche sial ale mial bardzo duzy zakres i mozna bylo ladnie uwypuklic brzmienie, EMG 60 z nim poprostu plywala :)
- totalna porazka jesli chodzi o funkcjonalnosc panelu i sterowaniem kanalami, podobnie jak w triampie kanaly sa od prawej do lewej,

1ch ma swoja korekcje i master a 2 i 3 wspolne EQ i reverb a osobne gain i mastery. wiekszosc potow mozna wciskac albo wyciagac przez co ma sie dojscie do dodatkowych ustawien ktore jeszcze komplikuja sprawe a nie widac dokladnie jak sa w koncu poty ustawione... jak do tego nalozymy jeszcze MIDI i rozne kolory LEDow w kazdym kanale w zaleznosci od ustawienia to sie robi choinka

wzmak ma wyjscie dodatkowo na subwoofer riverowski i bezposrednie wyjscie ze wzmaka do nagrywania.

ogolna ocena. wzmak pierwsza liga wykonania i brzmienia, bardzo uniwersalny ale nie dla kazdego. jesli ktos cierpi z kreceniem galkami w mesie to niech omija ten wzmak z daleka.

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #1 15 Cze, 2008, 22:22:42 »
dzis byly dalesze testy i porownywanie z mesa DR small logo

Rivera bardziej dudni i lepiej sie przebijala chociaz nie wiem czy wynika to z samego przebijania sie w pasmie czy poprostu faktu ze walila basem i byla glosniejsza i bardziej dynamiczna przez co za cholere sie nie dalo jej ustawic na odpowiedniej glosnosci. mesa miala o wiele bardziej zwarte brzmienie ktore bilo w punkt, bardziej selektywne i mniejsza grude przez co wydawala sie bardziej selektywna. rivera JEST ZA GLOSNA, 100Watowy model nie da sie wykrecic w malej salce w taki sposob zeby nie zagluszala wszystiego a jednoczesnie dala cale brzmienie z lampy. ustawienie tego cholerstwa trwalo z dobre 20min a potem co chwile krecenie galami i poprawki. we wszystim spisywala sie niezle, od lekkich rockowych rzeczy po rzeznie az po jazzowe zagryweczki i pitolenie do ogniska. czysty da sie ustawic w taki sposob ze brzmi prawie jak moj piezak. nastepnym razem biore wioslo z piezo i zobacze jak w takim razie zabrzmi ono na tym samym ustawieniu. Mesa bardziej gryzie i ma (tak mi sie przynajmniej wydaje) szybszy atak na przesterze, na czystym KR poprostu zabijal dynamika i odpowiedzia na wszystko co sie mu podaje. Kazda struna jest slyszalna jakby przez osobny wzmak, nie ma czegos takiego ze wioliny OK to basowe zamulaja, i na odwrot jak basowe OK to wioliny piszcza. wszystko ma balans

lojone bylo na moim ESP SRC6 z EMG i Ibanolu RG320 z setem SD Dimebucker i '59. Moim zdaniem o wiele bardziej sie ten head lubi i dogaduje z aktywami.


I na koniec jeszcze jedno spostrzezenie. Jesli ktos twierdzi ze EMG slabo brzmia na czystym, to zdecydowania na wlasnie zestawie EMG 89 lub S plus Riverka mozna latwo zmienic jego zdanie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #2 15 Cze, 2008, 23:13:20 »
elegancki teścik,fajnie by było z jakimiś próbkami.
propo EMG na czystym to steiberger porownywał je do piezo,znaczy że są do tego stworzone :headbang:
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #3 16 Cze, 2008, 03:53:21 »
100Watowy model nie da sie wykrecic w malej salce w taki sposob zeby nie zagluszala wszystiego a jednoczesnie dala cale brzmienie z lampy.


a jaki wmak 100W na lampie da sie wykrecic w małej salce??? to chyba logiczne że nie polecisz na 3/4 bo swoich myśli nie bedziesz słyszał:) grałem na tym wzmaku i nie podszedł mi zero środka moim zdaniem dlatego tak to buczy lub pisczy, podbite górne i dolne pasmo, na parkerze przystawka przy gryfie singiel czysty kanał zajebioza naprawde, na jakiej paczce graliście?. Niby Acid drinkers na tym grało (nie pamietam czy akurat ten model) ale wiecie jak to jest lansujemy wzmaka tylko ze bebechy mamay inne i tak to wyglada:( do cieżarów NIE do plumkania jak najbardziej. Rock itp jak najbardziej nawet wskazane brzmi to pieknie. Ale nie porównujmy Behemota do Rubika... taki dżołk
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #4 16 Cze, 2008, 08:13:19 »
Mese DR mozesz spokojnie wykrecic juz w tym pomieszczeniu w ktorym testowalismy, fakt ze nie ograniczalismy mocy w Riverze a ma 4 stopnie ale zmienia sie brzmienie i mialo byc obiektywniej w porownaniu dwoch piecy tej samej mocy

testowane bylo na jakiejs samorobie z 4x12 V30 i Marshallu MF400A

nie powiedzialbym ze ma malo srodka, moze go wyciales SCOOPem przez przypadek??


i jeszcze jedno o czym zapomnialem napisac. galki sa od prawej do lewej tak jak w TRIAmpie, w dodatku na kana 2 i 3 jest wspolne EQ, przyzwyczajenie sie do tego gdzie sie czym kreci zeby zmienic parametr o ktory nam chodzi zajmuje chwile :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #5 16 Cze, 2008, 13:03:20 »
Skoro "walila basem" to szczerze mowiac nic dobrego,bo to najgorsze co moze byc-jak nagrasz w studio "przebasowane" wiosla to najlepszy realizator z tego brzmienia nie ukreci-zawsze bedzie dudnic :(, a co do Acid Drinkers to nigdy nie grali na Riverze, znam ich prywatnie i Popcorn od zawsze jest zakochany w Mesie DR, a Olass gra na scenie na Peaveyu5150 (jeszcze), a wogole polecam najnowsza plyte Acidow (premiera 7 lipca), mialem juz zaszczyt uslyszec kilka numerow po miksie i material jest zajebisty i wiosla rowniez. Rivere natomiast reklamowal Lipa, ktory mial krotki i nieudany zreszta epizod w Acid Drinkers.pozdr.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #6 16 Cze, 2008, 14:10:26 »
, a co do Acid Drinkers to nigdy nie grali na Riverze,

dlatego napisałem niby, reklamowali rivere w gazecie gitara i bas 1/2004 na 83str. Możliwe Niktcie że żem ze SCOOPował brzmienie nie pamietam. 
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #7 16 Cze, 2008, 14:15:18 »
Lipa reklamowal i po jakims czasie przerzucil sie na Genz Benz.

nie wierzcie reklamom ;) Acid reklamuje Behringery :P
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #8 16 Cze, 2008, 14:41:16 »
Litza grał na Rivierze.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #9 16 Cze, 2008, 15:22:18 »
Lipa reklamowal i po jakims czasie przerzucil sie na Genz Benz.

nie przerzucil sie. gra na zywo i na genz-benzie i na riverze. do tego BOSS CH1 i nerka Line6 o ile pamietam 2.0

Możliwe Niktcie że żem ze SCOOPował brzmienie nie pamietam. 

z tym SCOOPem sie nie nabijalem czy cos tylko tam jest push pull ktory dziala wlasnie jako mocne wyciecie srodka chociaz potencjometr MID nadal reaguje choc w mniejszym zakresie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #10 16 Cze, 2008, 19:46:10 »
Litza grał na Rivierze.

kiedy? bo nie pamietam zeby kiedykolwiek. jak pamietam to bylo to tak: JCM800 -> Mesa DR -> Mesa MKIV -> Orange wszelkiej masci.
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #11 16 Cze, 2008, 20:46:50 »
Między mesą, a Orange jakoś było. Dłuugo na niej w 2TM2,3 grał. Później zainwestował w te Orangi - dla mnie nietrafiony wybór niestety...
Nie mogę znaleźc zdjęcia, bo u Acidów galeria jest młoda.
Pamiętam, że był to model z gałami na górze ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #12 16 Cze, 2008, 23:16:03 »
w tymku gral dlugo na Englu Straight 100. zadnej Rivery tam nie bylo ;)



co do Orange - zobaczymy jak nowa plyta. Licenty kupil - z tego co mowil - najfajniejszego Orange na swiecie, takiego co ma wszystko, wiec jestem bardzo ciekaw jak nowe wydowanictwo zabrzmi.
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #13 16 Cze, 2008, 23:32:14 »
Litza + jego nowe Orange ;)

http://www.vempire-amps.com/show.php?dir=make_amp&pic=GSC6-special%20for%20Litza-3.jpg

Znajdę jeszcze jego zdjęcia z Rivierą ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #14 16 Cze, 2008, 23:51:27 »
to sa bardzo stare Orange, chyba nawet juz zadnego z nich nie ma ;)
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #15 22 Wrz, 2008, 19:43:04 »
Litza grał na Rivierze.

kiedy? bo nie pamietam zeby kiedykolwiek. jak pamietam to bylo to tak: JCM800 -> Mesa DR -> Mesa MKIV -> Orange wszelkiej masci.

Sto lat przeszukiwania i mam ;)
Gdzieś wygrzebałem zdjęcia analogowe i zrobiłem tym zdjęciom zdjęcia. Dlatego jakość średnia.
Na pierwszym widać po prawej stronie, że jest Riviera. Obok jest ręka Litzy z tego koncertu. Na dowód, że to jesgo łapa - następne zdjęcie.
Widziałem conajmniej 4 razy na koncertach Litzę grającego na Rivierze. Myślę, że było to na przestrzeni około 2 lat.



www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #16 22 Wrz, 2008, 19:51:04 »
ale to nie jest KR

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #17 22 Wrz, 2008, 19:56:28 »
ale to nie jest KR

Nigdzie nie napisałem, że KR100. Temat był o tym modelu, ale gadaliśmy ogólnie o Litzy i jego przygodach z Rivierą. Sprawdź to, co był wyżej napisane ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #18 22 Wrz, 2008, 20:03:32 »
a wiec OT!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #19 22 Wrz, 2008, 22:47:46 »
e, na tych zdjeciach to srac na Rivere. jest Firebird! :D ;)

ale zwracam honor. Mery, wisze ci browara :)
« Ostatnia zmiana: 22 Wrz, 2008, 22:49:41 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Rivera KR100
« Odpowiedź #20 23 Wrz, 2008, 08:08:47 »
Mery, wisze ci browara :)

Wpadaj do Wrocka ;D
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4087 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2010, 12:01:06
wysłana przez regret
7 Odpowiedzi
3150 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2012, 15:04:06
wysłana przez pastOr
11 Odpowiedzi
3229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2015, 23:41:33
wysłana przez Olcha
2 Odpowiedzi
1388 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2017, 00:22:14
wysłana przez Pneumonia2
0 Odpowiedzi
1102 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2017, 14:44:03
wysłana przez GregMan