Ankieta

Które brzmienie Cie urzekło ?

1
3 (21.4%)
2
1 (7.1%)
3
3 (21.4%)
4
0 (0%)
5
1 (7.1%)
6
0 (0%)
7
0 (0%)
8
1 (7.1%)
9
0 (0%)
10
0 (0%)
11
0 (0%)
12
1 (7.1%)
13
1 (7.1%)
wszystko to jeden wielki szit !
3 (21.4%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: 17 Gru, 2011, 22:18:55

Autor Wątek: "Piątka dla cwaniaka" Czyli test 2 ampów i symulacji !!!  (Przeczytany 8918 razy)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,

Tak jak obiecałem przygotowałem małe zestawienie ale żeby zabawa była ciekawsza to:

1. Poniżej znajduje się 13 przykładów tego samego fragmentu utworu,
2. Przykłady zawierają nagrania na:

1. wzmacniaczu Line 6 Spider,
2. wzmacniaczu Mesa Boogie Dual Rectifier,
3. symulacje komputerowe,

Line6 Spider - użyte mikrofony: sm57,beta57,sm58,audix I5,AT 3035,Sin7 (wstęga),
Mesa Boogie Dual Rectifier - dopalana XR TS: sm57,AT2035,AT3035
Symulacje: Amplitube 3, Guitar Rig 5, Revalver, Poulin Lecto - ten sam impuls paczki

3. Ślady gitar poszły w grupę a tam te same ustawienia eq HPH LPF 80 Hz 10 KHz

2 podpowiedzi !
Zamieszczam poniżej video z sesji Reampingu na 2 wzmakach:





Interesują mnie 2 rzeczy:

1. Wybierzcie 1 najlepsze brzmienie które Was "urzekło"
2. Postarajcie się obstawić która próbka to (mesa,line6,symulacja) - o mikrofony nie pytam - potem podeślę paczkę z rozwiązaniami i opisanymi plikami !

Zachęcam do zassania paczki z przykładami i spokojnego odsłuchania i analizowania [paczka] 31 MB
http://www.4shared.com/file/PsVOzdwN/sonda.html
Dorzucam jeszcze na 1 serwer: http://212.182.69.77/sonda/

Rozwiązanie za 7 dni ?

pozdrawiam,

« Ostatnia zmiana: 11 Gru, 2011, 10:12:26 wysłana przez sinquestsound »

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Za dużo tych próbek, ciężko to ogarnąć :D
Zastanawia mnie 5 i 7, wg mnie najsłabsze brzmienia, ale za mało siary jak na spidera?
Najlepiej siedzą 2, 6 i 9.
Btw. wstęgowe nadają się do nagrywanie paczek? myślałem że zw. na delikatną budowę nie bardzo

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Za dużo tych próbek, ciężko to ogarnąć :D
nie marudź !  :evil: O to chodzi żeby namotać Wam w głowie jakbym dał 3 z każdej grupy to co to za zabawa !.A wyniki po wszystkim dadzą pewien pogląd na temat ! Czekam na wypowiedzi innych! (piątak czeka  ;D) Co do wstęgi - nie jest to Royer - ale tak do gitar się używa.

Pozdrawiam,

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Mesa zżera spaidera bez dwóch zdań, ale i tak spajder zdziwił mnie brzmieniem, sporo profesjonalnych, znanych zespołów ma nie lepsze (niestety...). Nie podam numerów brzmień, ale przy samym środku membrany brzmiał mi najlepiej, plus odsunięty robił mi zacnie.

Co ciekawe, bo w domu ustawiałem mic zupełnie inaczej, żeby uzyskać fajowne brzmienie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
A to nie szło jakoś tak?

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Mesa zżera spaidera bez dwóch zdań, ale i tak spajder zdziwił mnie brzmieniem, sporo profesjonalnych, znanych zespołów ma nie lepsze (niestety...).
Panowie widzę że video zrobiło tylko zamęt - ściągnijcie ta paczkę 30 MB zajmie wam to tyle samo czasu co luknięcie jednego klipu na Redtube  ;D. Wgrywać i słuchać !

1. Jeżeli komuś Sie juz nie chce obstawiać co jest co niech poda który przykład 1-13 podoba mu się najbardziej.
2. Dla Hardcorowców - niech przy każdym 1-13 napisza: mesa,line6,wtyka.
3. A dla Sadomasochostów wersja ostatnia przy próbkach 1-13 oprócz okreslenia : mesa,line6,wtyka, dodajcie na jakim mikrofonie to było: sm57,beta57,sm58,audixi5,AT2035,AT3035,Sin7 !

Nie pękać Panowie a wyniki mogą Was zaskoczyć (chyba że tego Się obawiacie hehehe). Wiem jestem cwaniak po 2 stronie  :devil: Ale jak jest możliwość to z niej Skorzystajcie !

Pozdrawiam,
 

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Sory bro, link jest inwalidą;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Sory bro, link jest inwalidą;)
eeee, nie ma takiej możliwości u mnie smiga ! http://www.4shared.com/file/PsVOzdwN/sonda.html
Dorzucam jeszcze na 1 serwer: http://212.182.69.77/sonda/

Pozdro,

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
1. mesa
2. line6
3. wtyka
4. wtyka
5. mesa
6. line6
7. line6
8. line6
9. wtyka
10. mesa
11. line6
12. wtyka
13. wtyka

Podtrzymuje, ze od przybytku głowa boli... na sam słuch bardzo ciezko, bo wystarczy przesluchac 2 i nie pamieta sie jaki był 3...
Watpie czy trafie chociaż jedno...

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Podtrzymuje, ze od przybytku głowa boli... na sam słuch bardzo ciezko, bo wystarczy przesluchac 2 i nie pamieta sie jaki był 3...
Watpie czy trafie chociaż jedno...
dzięki za głosy !. Dopisz w takim razie które brzmienie "kupujesz" 1, ewentualnie Oddaj głos w sadzie - po to jest  ;D

dzieki,
Pozdro,

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
No to moje typy:
1. mesa
2.  L6
3. vst
4. L6
5. vst
6. mesa
7. vst
8. mesa
9.mesa
10. vst
11. mesa
12. L6
13. vst

Ciężki test :)

power to a being never dies

bandit112

  • Gość
Urzekła mnie trójka

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Za dużo, w głowę można dostać...
Ale na odpierdol napisałem co mi się nasuwało przy pierwszej sekundzie każdej próbki:
Spoiler

Najbardziej robi trójka i obstawiam, że to VST albo bardzo dobrze nagrana i ukręcona MESA. Chuj wie. W gruncie rzeczy wszystkie te próbki można by zrobić na VST/cyfrze tak btw :)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Zgadując, to te wszystkie fajne brzmienia są cyfrowe, a te ciulaste to Mesa :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Zapewne jest tak, Niedziak jak prawisz ;)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Też się tak to rozpatrywałem, ale potem se myślę:


Więc na bank ktoś nas w chuja robi :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Więc na bank ktoś nas w chuja robi :D
  ;D
Spokojnie Panowie, nie doszukujcie Się zaraz "spiskowej teorii dziejów" nikt niczego na siłe nie chce udowodnić ani Sam nic nie sugeruje.

Test uważam za w miarę sensowny oczywiście ciężko wyeliminować ilość zmiennych ale, w symulacjach użyłem tego samego impulsu, podczas reampu line6, wszystkie mikrofony ustawione w tej samej pozycji, przy reampie mesy użyte 3 mikrofony z testu line6, gitary puszczone w tą sama grupę (wtyki,mesa,line6) i tam to samo ustawienie eq.

Gdyby nie filmy które zamieściłem i sam wykonałem można by przypuszczać że to jakaś podpucha i "pułapka" ale muszę Was rozczarować  :headbang: Zabawy ciąg dalszy - rozwiązanie jak wspomniałem już w najbliższą sobotę !

P.S.
Kliknijcie w tej sondzie jeżeli to nie problem - będzie łatwiej analizować głosy !
Dzieki,
Pozdro,

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
5 i 9 stawiam na Mese, a nie daje rady więcej tego słuchać, żeby resztę wytypować.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
A tak w ogóle to łatwiej by się oceniało bez wokalów w miksie. Rano wstałem skacowany i jak tego słuchałem to myślałem, że mi rozjebie czachę :P
power to a being never dies

Zomballo

  • Gość
Wg. mnie najfajniej pierdzi 1 potem 8 i 12 :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
A tak w ogóle to łatwiej by się oceniało bez wokalów w miksie.
Wiesz..., to tak jakby oceniac czy woda dosolona sola jest dostatecznie słona - chociaż docelowo robimy zupę. Gity maja siedzieć w miksie - czyli finalnym "produkcie", oczywiście mogłem dać same gitary i robić testy ale..., na sumie siedzi jedynie VW i tam dopala całość więc w ten sposób wyeliminowałem kolejne zmienne. jeżeli posłuchać steamów których w necie jest teraz mnóstwo pewnie czesto zauważacie kurwa..., ale ten werbel brzmi chujowo puszczony solo, ale jak odpalimy całośc to to jest to co znamy i kochamy !

Pozdro,

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Cytuj
A tak w ogóle to łatwiej by się oceniało bez wokalów w miksie.
Wiesz..., to tak jakby oceniac czy woda dosolona sola jest dostatecznie słona - chociaż docelowo robimy zupę. Gity maja siedzieć w miksie - czyli finalnym "produkcie", oczywiście mogłem dać same gitary i robić testy ale..., na sumie siedzi jedynie VW i tam dopala całość więc w ten sposób wyeliminowałem kolejne zmienne. jeżeli posłuchać steamów których w necie jest teraz mnóstwo pewnie czesto zauważacie kurwa..., ale ten werbel brzmi chujowo puszczony solo, ale jak odpalimy całośc to to jest to co znamy i kochamy !

Pozdro,

Popieram, tylko mnie ten wokal jakoś odepchnął. Może gdyby się nie zaczynało od tak intensywnego śpiewu to bardziej bym to przegryzł.
Tak czy siak wielki szacun za kawał roboty.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Wydaje mi sie, że do soboty to odległy termin ;) ludzie tu zaglądają dość często, więc myśle, że po środzie więcej ludu nie bedzie pisać.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Cytuj
Wydaje mi sie, że do soboty to odległy termin ;) ludzie tu zaglądają dość często, więc myślę, że po środzie więcej ludu nie bedzie pisać.
Mi się wydaje że ciekawość to ludzka rzecz  ;D, Nie ma sprawy Siedzicie tutaj dłużej niż ja i wiecie "jak to działa" niestety moja kariera z basem skończyła się parę lat temu (Cort Curbow 5 - a wymiataczem nie byłem heheh) na rzecz studyjka (nagrywania i miksowania). W środę zamieszczę wyniki oraz filmek video dla bardziej leniwych który bardziej zobrazuje różnice (mam nadzieję). W wolnej chwili możecie posłuchać jeżeli ktoś ma ochotę co tworzyłem "za młodu" hehe ;)



Na necie sporo info o mojej kapelce znajdziecie, ale nie zaśmiecając tematu... czekam na dalsze głosy.
Środa podaje wyniki !

Pozdrawiam,

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,
Tak jak wspomniałem w środę czyli dzisiaj rozwiązanie !. Dzięki wszystkim za głosy w sondzie oraz opinie w tym temacie i docenienie ze jednak przygotowanie tego wszystkiego zajmuje trochę czasu (zwłaszcza jak ktoś ma i rodzinę i pracę). Wszystkim którzy oddali głos na opcję ostatnią - również wielkie dzięki - mam nadzieję że chociaż odsłuchali te próbki i zagłosowali bo tak uważają a nie dlatego że nie było po prostu opcji "spierdalaj"  ;D

Poniżej zestawienie:

1.ampsim_revalver
2.line6_audix_i5
3.mesa_AT2035
4.ampsim_poulin_lec to
5.ampsim_guitar_rig _5
6.line6_shure_sm58
7.line6_SIN7
8.mesa_sm57
9.ampsim_amplitube_ 3
10.mesa_AT3035
11.line6_AT3035
12.line6_shure_beta 57
13.line6_shure_sm57

Dzięki raz jeszcze za zabawę, bo w tej kategorii temat ten trzeba rozpatrywać. Wnioski pewnie każdy wyciągnie we własnym zakresie, jeżeli chciałby się podzielić z Nami w tym temacie - Zapraszam !!!

Pozdro,

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5272 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:26:56
wysłana przez Vertigo
16 Odpowiedzi
4459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2012, 21:52:29
wysłana przez ukasheq
263 Odpowiedzi
86469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2012, 21:18:46
wysłana przez blackdahlia
2 Odpowiedzi
1209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2013, 21:34:47
wysłana przez Gveir
3 Odpowiedzi
2074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2015, 21:01:27
wysłana przez larva