Autor Wątek: Nowy Pasek Dzień - DIY Full Leather CzadpoMaksie!  (Przeczytany 6605 razy)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Trzeba sobie troszkę postów nabić, nie ma tu niestety DIY, no ale, było nie było, jest to NGBFLWBD (Dzień Nowego Paska Gitarowego Całego-ze-Skóry-z-Amunicją)

W końcu nadszedł dzień, w którym ukończyłem mój super przaśno-westernowo-hardy pas gitarowy.

Zapraszam do wzięcia udziału w poruszającym foto(twój)st(a)ory.

Skóra juchtowa, kupiłem jakoś chyba w czerwcu? Albo jeszcze wcześniej ;] Przycięte kawałki, grube na jakieś 2,5mm.
Wymiary paska zgapiłem z jakiegoś skórzanego paska Presto chyba. Ogólnie się sprawdziły, na długość strzelałem i regulacyjny musiałem mocno ciąć.
Spoiler
Wycinałem co było do wycięcia ostrym nożem do tapet, pod linijkę.Zawczasu wybijając odpowiednie otwory na końcach tych wycięć na pasek. Najgorzej było z końcówką okrągłą, najpierw narysowałem ołówkiem, potem ciąłem, potem równałem papierem ściernym (chyba 800 albo 1000, tylko takie miałem z tyh drobniejszych, no bo 60 to nie bardzo by poszło :/) Niby żadną siateczką na szybkości, ale brzegi nie wyszły gładkie jak szkło :D
Spoiler
Dziury na zaczepy wybiłem przebijakiem do skór, chyba 6mm.
Spoiler
No i tu się skończyła łatwiejsza część. Pasek się zrobił w sumie dość szybko, ale i tak mocno w czasie to rozłożyłem.
co do trudniejszej i żmudniejszej części.
(Jak ktoś nie lubi westernów, broni, amunicji, polowań, jest pacyfistą, nie preferuje czadu po maksie, oldschoolowego wyglądu i tak dalej, to niech dalej nie ogląda :D)

Amunicja Springfield 30.06 to bardzo ładna amunicja, nie za duża, nie za mała, w sam raz na tę szerokość paska ;]
Najpierw chciałem do głównego pasa przyszyć kieszonki na naboje. Potem uznaliśmy z tatą, że lepiej będzie naszyć je na osobny pasek, a ten przynitować do głównego.

Z regulacyjnego i tak musiałem odciąć spory kawałek, więc zacząłem próbować, jak to będzie wyglądać. Najpierw szydłem przebijałem dziury, potem nawoskowaną dratwą z dwoma igłami zszywanie i tak non stop ;] Linie dziurek pogłębiłem od strony lica otwieraczem do butelek z Victorinoxa, a z drugiej strony wyciąłem szpecjalistycznym narzędziem do robienia rowków w skórze, żeby szwy się troszkę schowały. Bałem się, że skóra na kieszonki będzie za gruba, ale formując ją na mokro, podkładając trochę węższy kołek drewniany i ją susząc (w temp. pokojowej - ca 3-4h) nie wyszło to tak ciężko nawet.
Spoiler

Problemem był czas - samo przyszycie jednej kieszonki to jakieś 10-15min, ale trzeba było je za każdym razem suszyć. Stąd też robota strasznie się rozciągnęła, bo do przyszycia było takich pasków było 8 po 3 kieszonki.
Spoiler
W końcu przyszyłem całość, nie wyszło tak źle, jak na pierwszy raz rymarstwa ;] Tylko w jednym miejscu kieszonka zrobiła mi się za "płaska", ale po włożeniu nabojów tego nie widać.
Spoiler
Trzeba było skórę przyciemnić. W ruch poszedł olejek herbaciany, 3 warstwy w odstępach 1,5-2h. Nakładany pędzelkiem. Z początku wyglądało to strasznie nierówno, pełno zacieków i ciemniejszych miejsc, ale po całym dniu to się ładnie rozłożyło po całości. Jak pasek był mokry, to ściemnienie było wyraźniejsze. Miejscami wyszło ciemniej, albo uwidoczniły się jakieś rysunki na skórze.
Spoiler

Potem przyszedł czas na tłuszcz do skór. Nie zmienia barwy w sumie w ogóle, może delikatnie przyciemnił i nadał lekkiego połysku. Ze 3 warstwy poszły.
Spoiler
No to w ruch znowu przebijak, tym razem 3mm (nity skręcane miały średnicę jakoś 3,6mm). Nity wchodziły z lekkim oporem, trzeba było *** młotkiem :]
Spoiler
Są skręcane, więc jeżeli mi sie to odwidzi/znudzi,to wystarczy odkręcić i przykręcić z powrotem, ewentualnie dołożyć po bokach po 1 i będzie "normalniejszy" pasek.


Tak to wygląda, marne światło, więc zdjęcia też nie porywają, ale kilka chyba fajnie wyszło :]
Spoiler
Oczywiście, z tym paskiem powinienem grać bluesa, albo chociaż southern metal, jak już LP z EMG, to Zakkowski Bullseye, ale oczywiście najlepiej stary telecaster :] Może kiedyś.... ;]

Pozostaje jeszcze nawoskowanie brzegów paska, żeby się gładki jak szkło zrobił, an razie tylko częściowo na regulacyjnym to zrobiłem.

Ogólnie to mam w planach zrobienie takiego paska jeszcze raz, tym razem z jakimiś przeszywaniami i podszewką. Będzie mordęga z szyciem tego, ale efekty tej pracy mi się podobają.



Oczywiście, finansowo wyszło to trochę dużo. skóra chyba jakieś 70zł, 60zł za amunicję, 40 za nity i tłuszcz. No i robocizna :D Z drugiej strony, narzędzia są taty, a tłuszcz się przydaje nie tylko do tego paska. Plus do tego fajnie się to robiło, jest satysfakcja i nabite trochę EXPa :D



Link do albumu:
http://imageshack.us/g/23/gitflesz.jpg/


Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Wow, przekozacki wyszedł.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Dzieki. Oczywiście, naboje przystosowane do lowtuningu, standard C (też mi lowtuning,w tych czasach... :D). Do wyższych strojów bym cieńsze 5,56 wsadzał :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Sweet, super robota, wygląda jak fabryczny, tylko lepiej.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Man, to jest genialne co zrobiłeś! Szwy, farbowanie, no po prostu cieszy oko :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Kozacki!!! Tylko pewnie trzeba uważać żeby gitary nie porysować.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Rewelacja, prezentuje się zajebiście :D

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Dankie :] Co do rysowania, wątpliwe, żeby tak się działo, bo pociski są skierowane 'na zewnątrz', lakier na epi jest paskudnie twardy, a poza tym nie szkoda mi jej jakby co. I tak dwa razy pękł gryf :D, jest poobijana troche i porysowany ma tył od klamry paska, więc... Gorzej, jeżeli założę go do jakiegoś lżejszego wykończenia np. w roterze 27" albo politurowanym corcie.

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
No i takie coś się ceni - pasja,  estetyka na odpowiednim poziomie, czego więcej? :) Pozdr. i gratuluję
 Czekam na następne pomysły.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ile toto waży?;o
srsly niezła robota ;)
i always go full retard

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Świetne, ale poczekaj tylko do pierwszego koncertu jak będziesz musiał conajmniej dziesiątkę chłopa z pozostałych bandów upilnować, żeby Ci nie podpieprzyli tych nabojów ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Dobra robota! Gratuluję cierpliwości. Mi zwykle ciężko zastosować zasadę "im wolniej tym szybciej" i z pośpiechu wychodzą różne błędy w takich robotach. Ale Tobie wyszło świetnie. Stosując najwyższy komplement mojego wujka - "Dobre, jak kupne" ;)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Super pro robota. Może teraz jakieś seryjne 7stringowe paski?
Suto wędlin kładź na chleb

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Wygrywasz przez jednoznaczny nokaut techniczny. Podziwiam ziąąz, którzy potrafią coś dobrze zrobić własnoręcznie (;)), tata od maleńkości uczyli majsterkowania, synek też ma narzędzia i nawet skrzyneczkę ;). Miałeś jakieś wcześniejsze obycie ze skórą? (:P). Robota fach po maxie.
Jakie następne plany?
Spoiler
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No kurwa, panie, full respekt. Master kowbojski pas na kunia. :D Bardzo mnie się podoba, choć czarny pasek + czarna amunicja wyglądałoby dla mnie lepiej :D ale to znowuż więcej roboty.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Skąd masz te naboje?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163


Rambo approves on this strap
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
jak to się mówi: prze chuj! :D
zajebista robota, gdzieś takie naboje dopadł ? 7,62x54r idzie gdzieś kupić , albo inne 7,62 ?

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Obstawiam, że autor mieszka niedaleko jakiegoś poligonu, ewentualnie ma znajomych wojaków ;)
Pierwszorzędna robota, aż mnie zmotywowałeś do dokończenia kilku moich projektów.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Wygrywasz przez jednoznaczny nokaut techniczny. Podziwiam ziąąz, którzy potrafią coś dobrze zrobić własnoręcznie (;)), tata od maleńkości uczyli majsterkowania, synek też ma narzędzia i nawet skrzyneczkę ;). Miałeś jakieś wcześniejsze obycie ze skórą? (:P). Robota fach po maxie.
Jakie następne plany?
Spoiler
Nigdy nie bawiłem się ze skórą, pierwszy raz coś takiego szyłem. Robota nie aż tak super, bo jest miejscami trochę krzywo jeśli chodzi o wycięcia i szwy z drugiej, niewidocznej strony są momentami krzywe. Ale tego nie widać :]
Kusi mnie zrobienie bardziej "normalnego" paska, ale bardziej ozdobnego. Zobaczymy, kiedy na to będe miał czas i chęci. Pewnie po sesji letniej :D

Co do materiału użytego przez dra Hannibala, chyba byłby troszkę za cienki :D


Naboje znalazłem na stronie witbreloki.pl (google teraz uważa, że strona zawiera trojany :/) W każdym razie szybki kontakt z gościem i szybka wysyłka, tyle że pojedynczo chyba raczej nie sprzedaje. Sporo do wyboru, jakieś standardy typu 9mm para, .45 ACP, 5,56 NATO, 7,62 do Kałacha, .308 Winchester, Springfield, jakieś .50 Browninga. No i nieprzewiercone łuski, tylko spłonki zbite, więc wygląda ładnie :] Mnie kosztowały 2zł/sztuka

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Miazga :) robi jeszcze większe wrażenie, jak się czyta że to Twoja pierwsza zabawa ze skórą, szacunek :)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Dzięki ;] Chyba muszę zrobić kolejny, bo już mnie wnerwia nylonowy badziew "próbowy". Swoją drogą, sprawdzałem na koncercie ten wytwór i wbrew pozorom, jest wygodny.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
5807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2011, 14:40:37
wysłana przez Marc!n
1 Odpowiedzi
1813 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2009, 23:50:43
wysłana przez DeathMaster
DIY ebow

Zaczęty przez Budzan Efekty

24 Odpowiedzi
20359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2009, 16:07:25
wysłana przez theremin
12 Odpowiedzi
9802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2010, 22:03:55
wysłana przez domas
1 Odpowiedzi
1216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2015, 22:00:51
wysłana przez krechaSP