Autor Wątek: Ibanez 7-string + neck-tru + piezo  (Przeczytany 6916 razy)

Offline jazzXcore

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Ibanez 7-string + neck-tru + piezo
« 05 Gru, 2011, 23:46:40 »
Witam wszystkich forumowiczów, gdyż ponieważ iż to mój pierwszy post ;-)
Po prawie 10 latach strojenia gitary do B, naszła mnie mnie myśl na przymiarkę do gitary siedmiostrunowej, będe wierny marce i szukam 7 strunowego czegoś z body RG, nie siedze na bierząco co tam LACS i J-Craft produkują bo jakoś temat 7 strun mnie temat nie dotyczyl, a seryjnie to raczej nie znajde takiej specyfikacji, więc:
- mahoniowy korpus
- neck-tru
- Lo Pro, tudzież inny FR warty uwagi
- piezo
...wykończenie najlepiej natural/vintage, nie chce umiejętnie polakierowanych najgorszych odpadków, bo wiosło i tak na dzień dobry pójdzie do lutnika, gdzie lakier zostanie zdjęty a docelowo pojawi się matowe drewno w małonasyconym szarawym odcieniu (krytyczne głosy profanacji customowych wioseł prosze uprzejmie zachować dla siebię).
Szanowni forumowicze, a więc jakieś propozycje? Poproszę o jakieś konkretne modele, z piezo ostatecznie moge zrezygnować, z NTB nie chciałbym jednak... Każda uwaga dla mnie cenna.

pozdrawiam,

Offline Ad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
XPT707FX ma z tego co pamiętam bardzo dobre opinie. Mahoń i neksru. Tyle że mostek stały i kształt nie każdemu odpowiada. A piezo w wielu mostkach można dorobić.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Poza tym to brzmi jak K7 z opisu. Albo skoro wiesz dokładnie czego chcesz od życia, biegnij do lutnika :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline jazzXcore

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Dziękuje serdecznie za opinie...
no wlasnie nie chcialem dodawac ze najbardziej specyfikacja K7 mi odpowiada, tylko piezo brak, koprus tylko lakierowany (chociaż mam słabość do białych/srebrnych wioseł), nie wiem czy udało by mi się ją zdobyć z korpusem bez odprysków, a nie wierze w talenty żadnego lakiernika, że odtworzy mi ten kolor (macie inne zdanie to słucham, bo maruda na allegro nieco zmasakrowaną jedną sprzedaje). Szczerze, to wolałbym seryjnego RG sprofanować, tylko deska nie dostane z mahoniu. No i nie mam rozeznania na mostach, które teraz Ibz wkłada do swoich gitar (moje gówne wioslo to 570-tka z LoPro, tak ze zatrzymalem sie w czasie jesli chodzi o FR). Fuckup K7 to AANJ a nie neck-tru, chyba ze jestem w bledzie to prosze o korekte.
Koledzy bardzo ciesze się, że macie do sprzedania swoje gitary, ale prosiłem o coś z Japonii lub USA od Ibaneza, moze pisac na główce USA Custom, moze J Custom, moze RG, moze Steran Telefan Signature, byle korpus RG to coś miało, inne kształty mnie nie interesują, bo nie chciałbym odczuwać wstydu na scenie ;-) ...no chyba że ktoś ma do sprzedania białe MX-250, która tak słabo dostać odkąd jedna firma przegrała proces z Gibsonem, ale to forum 7 strun...
A Wy co byście wybrali, jakbyście mieli graty zmieniać/nie zmieniać? Nie chciałbym nic lutniczego, lutniczego Wizarda dostane? To już prędzej wszystko osobno na ebauy wole kupic i dać Panu układanke + lakierowanie korpusu ;-) Jakieś nieseryjne RG... przeciez JC co rok wypuszcza cos ciekawego, ej... to wy gracie na 7-kach ;-)

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
http://ibanez.wikia.com/wiki/RG2027X
Ogłaszam się zwycięzcą, ma wszystko o co kolega prosił ;)
Polowałem przez jakiś czas...ale dostać to jest cholernie trudno.
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2011, 18:05:13 wysłana przez Donnie »

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
No o ile zrezygnuje z piezo. Do lo-pro nie założy piezo choćby chciał.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
http://ibanez.wikia.com/wiki/RG2027X
Ogłaszam się zwycięzcą, ma wszystko o co kolega prosił ;)
Polowałem przez jakiś czas...ale dostać to jest cholernie trudno.
Spoiler

ja poluje nadal :).

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Wytrwały ! :D

Btw, pięknie się prezentuje:

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Uważaj, piezo chyba nie lubi się z ruchomymi mostkami ;/
return to monke


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Uważaj, piezo chyba nie lubi się z ruchomymi mostkami ;/
a tam nie lubi, po prostu chujowo brzmi piezo wajchowane, a wajchować przecież nie trzeba ;)
i always go full retard

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 206
Uważaj, piezo chyba nie lubi się z ruchomymi mostkami ;/

bo?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
też jestem ciekawy ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
mi jedyne co przychodzi do głowy to to jak Sinnerowi w Pietruszy przerywalo sygnał piezo kiedy się zbyt mocnego diva zrobił...
B ( o ) ( o ) B S

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
jak się zrobi takiego dajva że struna nie dotyka przetwornika piezo na siodełku to nic dziwnego że nie gra. Piezo jest specyficzne, ale z ruchomymi mostami lubi się tak samo jak ze stałymi, po prostu zachowuje się nieco inaczej z racji innej zasady działania.
No pain No gain !

Offline jazzXcore

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Donnie ma racje, o coś takiego mi chodziło, za AX7 dziękuje, pewnie ktoś kiedyś kupi, dla mnie RG ona nie bardzo przypomina, dodatkowo PRS-stajli główek nie lubię... Czyli jestem kolejnym, który poluje na RG2027X, "seryjne" RG taniej mnie wyjdzie do przeróbek i nikt mnie o profanacje nie oskarży. Specyfikacja słuszna plus dla kolegi, teraz wiem czego szukam. Wybaczcie lenistwo, ale nie chciało mi sie doktoryzować ze specyfikacji każdego rocznika na każdy rynek, a jak powszechnie wiadomo mahoniowe RG bywają, ale sie szybko zbywają i seryjnymi ich nazwać nie do końca można. Świetne drewno i tak jestem zmuszony do AANJ, swoją drogą jest to plus dla całej mahoniowej deski, która z poprawionym finishem będzie wyglądać rewelacyjnie... ;-) Dziękuje za pomoc.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Ibanez 8 string

Zaczęty przez Greg_K « 1 2 » Gitary 7-strunowe

33 Odpowiedzi
19399 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2012, 17:05:33
wysłana przez sify11
0 Odpowiedzi
3109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2010, 03:14:54
wysłana przez So99
2 Odpowiedzi
2142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2012, 20:53:10
wysłana przez benkai
3 Odpowiedzi
1437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2012, 10:30:33
wysłana przez commelina
11 Odpowiedzi
5081 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 03:44:26
wysłana przez karaś