Autor Wątek: Pickupy do 6tki  (Przeczytany 7272 razy)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Pickupy do 6tki
« 28 Lis, 2011, 22:16:25 »
Cześć Misie Pluszowe!

Witam po dłuższej nieobecność. Właśnie sobie zdałem sprawę, że dobija 3 rok bez grania :facepalm: Najwyższy czas to zmienić!

Jaki set pickupów do 6tki?
Specka: mahoń na korpusie i gryfie, heban na podstrunnicy, gryf wkręcany
Oczekiwania: kompromis brzmienia pomiędzy czystym, a przesterowanym. Raczej mniej góry i mało dołu, a więcej środka. Pod uwagę biorę wszystko co dobre i w rozsądnych cenach (DiMarzio, SD, Merlin, Gibson i inne). Sygnał średni, ale raczej w górę niż w dół (w skali 1-10 dałbym tak 5-7). I najważniejsze: kremowa zebra - tego nie negocjuję.
Przesiadał się będę z Invadera...

Grane będzie raczej w standardowych strojach, ewentualnie w niedużych dropach.

Sprawcie, żeby mi się chciało :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #1 29 Lis, 2011, 12:03:43 »
1 Może D-Sonic i Air Norton? - sam mam i bardzo chwalę
2. Może SH4 i SH2 (lub SH1)? - Bardzo ładnie brzmiący set
3. Może Lundgren M6 i Q-tuner? :D ok, to wykracza poza granice portfela

Generalnie celowałbym właśnie w 1 lub 2 set.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #2 29 Lis, 2011, 16:03:17 »
+1 dla setu numer 2. Konkretnie na przesterach i bajecznie na cleanach. Bardzo fajne do nie za niskich dropów (chociaż w drop-A też dawały radę).
It's always nice to have a penis.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #3 29 Lis, 2011, 17:49:28 »
Ha, podepnę się do tematu.
Jak się Air Norton sprawuje w szybkich solówkach?

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #4 29 Lis, 2011, 20:36:04 »
Dzięki za pierwsze propozycje :)

Opcja 3 raczej odpada - nie chcę się pchać w jakieś drogie rzadkie sprzęty.

Az może więcej opinii na temat użytkowania 1? W czym one siedzą? Masz jakieś nagrania itd?

Jeżeli chodzi o opcję 2 - raczej SH1, czy SH2?

Pamiętamy o warunku koniecznym: kremowa zebra :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #5 29 Lis, 2011, 20:48:42 »
Proponuję SH-4, SH-2 (SH-1 w mahoniu troszkę przymula)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #6 30 Lis, 2011, 00:22:02 »
@ pivovarit - sprawują się zajebiście. Nic się nie rozmywa ani nie rozłazi. Posłuchaj sobie Petrucciego na G3 jak zapiernicza Glasgow Kiss na Air Nortonie.

@ Mery - Siedzą w mahoniowym Ibku S7420. Nagrań jako takich nie mam ale ogólnie rzecz biorąc D-Sonic jest superselektywny, idealny do precyzyjnych riffów a Air Norton jest świetny do lejących się, romantycznych solówek. Mój ulubiony zestaw pickupów ever. Bardzo uniwersalny a przy tym charakterystyczny w brzmieniu.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #7 30 Lis, 2011, 07:57:21 »
No to przy tych lejących sie romantycznych solówkach, SH4 jest na tyle plastyczny, ze pieknie daje rade.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #8 30 Lis, 2011, 09:44:35 »
SH-2 gada bardzo ładnie, osobiście bardziej mi się podoba niż SH-1. Szczególnie jeśli masz możliwość rozłączania cewek to będziesz miał uniwersalny brzmieniowo instrument.

Mam w jednej gitarze set SH-2 i SH-14 (korpus mahoń + gryf klon) i taki set się bardzo ładnie sprawdza. SH-14 to dość rzadko spotykany pickup, fajny poziom sygnału (nie za duży nie za mały), bardzo fajnie się zachowuje po rozłączeniu cewek jako singiel.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #9 30 Lis, 2011, 09:44:57 »
Grałem na secie Dsonic i AirNorton w mahoniowej eSce (not sure if S540) i grało rzeczywiście kapitalnie, podejrzewam, że ze względu na nie za gruby korpus i gryf klonowy. Za to sam miałem w Setiusie7 ten sam set i IMO, ze względu na pełną mahoniowość tego wiosła, pickupy nie brzmiały tak dobrze. AirNorton nie był już taki słodki i dobrze się tak nie przebijał (za dużo basu? mniejszy atak bo brak klonu? łotewa) a Dsonic stracił tę swoją precyzję, która cechuje go w cienkich mahoniach i wszelkiej lipie - sprawdzone organoleptycznie.

A doczytałem, że masz Setiusa ;) Z gryfem polecę dimarzio anniversary PAF DP103(?) a pod most SD SH-6 lub SH-5. SH-5 FTW.

Az - Dimarzio Ci płaci za reklamowanie tego setu?:P
weimar guitar gently weeps

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #10 30 Lis, 2011, 10:15:55 »
Seymour duncan SH5, tzw Custom. Tylko to! ;) Miałem go przed długi czas w setiusie. Fajny clean, gra drewienko, dobre harmoniczne i niezły wykop jak się przypierdoli z łapy :) Używałem go głównie w Drop Db, przy normalnym stroju, fajnie grał właśnie środkiem. Moim zdaniem najfajniejszy humb Semoura, a ludzie często go omijają.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #11 30 Lis, 2011, 11:06:50 »
@Drozdu - Nie. Ale ten set naprawdę nada się do wszystkiego od fusion do metalu. ;) W moim guście nie ma dla mnie lepszego setu niż DS i AN.

Proszę bardzo, takiego samego setu używał swego czasu Marco Sfogli

. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #12 30 Lis, 2011, 11:10:11 »
Moim zdaniem najfajniejszy humb Semoura, a ludzie często go omijają.

Też wielokrotnie podkreślałem, że to mój ukochany humb (z poza BKP ;)), także polecam. Jest bardzo zbalansowany (przynajmniej w LP - nie ma niczego za dużo ani za mało) i ma średnio wysoki output, czyli tak jak chciałeś - uniwersalny. 
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #13 30 Lis, 2011, 14:02:08 »
Ja będę polecał SH-14 zamiast SH-5 jeśli już. Wygar ten sam w zasadzie, a na lżejszych przesterowaniach alnico zachowuje się ciekawiej.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #14 30 Lis, 2011, 20:58:43 »
Widzę, że robi się coraz ciekawej. Niemniej jednak kolejno SH-2, SH-4, SH-4 oraz SH-14 nie spełniają warunku koniecznego... Ma być kremowa zebra i pigmej :)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #15 30 Lis, 2011, 21:58:05 »
Przeca wszystko co DiMarzio istnieje też w zebrze (ostatnio na Allegro widziałem zebrowy set SH-1, SH-4.

W razie czego możliwe, że będę mógł odstąpić Burstbuckera 3 właśnie w zebrze, gra zajebiście w moim LP, ale jestem jakoś ciekaw DiMarzio.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #16 30 Lis, 2011, 22:43:34 »
DiMarzio tak, ale SH to zdaje się SD :P

Jeżeli chodzi o kolory to bazuję na stronach producentów. Tam pokazują, że nie ma takich opcji. A w sklepach, to już może być co innego.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #17 30 Lis, 2011, 22:48:59 »
Jeżeli chodzi o kolory to bazuję na stronach producentów. Tam pokazują, że nie ma takich opcji. A w sklepach, to już może być co innego.

Na stronie DiMarzio Evo 7 też w zeberce nie występuje, a zgadnij co mam w domu i niedługo będę montował? :)
Jak zdążę zamontować zanim kupisz to mogę zdać relacje.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #18 30 Lis, 2011, 22:50:12 »
A, słusznie. Tak czy inaczej, widziałem SH-1 i SH-4 w zebrze.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #19 01 Gru, 2011, 00:15:41 »
Jeżeli chodzi o kolory to bazuję na stronach producentów. Tam pokazują, że nie ma takich opcji. A w sklepach, to już może być co innego.

Na stronie DiMarzio Evo 7 też w zeberce nie występuje, a zgadnij co mam w domu i niedługo będę montował? :)
Jak zdążę zamontować zanim kupisz to mogę zdać relacje.

No DiMarzio akurat jest na stronie :)
Na dole po prawej stronie jest Color Options. Tuż pod Tone Guide



A, słusznie. Tak czy inaczej, widziałem SH-1 i SH-4 w zebrze.

Też już widziałem. Okazuje się, że chyba wszystkie produkują w takiej zebrze, ale na stronie nie prezentują  :facepalm:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #20 01 Gru, 2011, 00:17:56 »
Racja, nie zauważyłem tych kwadracików. My fault :)

Offline freakguitar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
    • Wielki Naćpany Wilk
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #21 01 Gru, 2011, 00:25:59 »
Skasowało mi posta... ech, długi był
w skrócie. MIałem dużo w tym setiusie.

Sh5 lepszy od Sh14 bo jest ceramiczny (jak wymienione przez kolegów dimarzio) ma więcej harmonicznych, wyciska sqeale bez problemu, ale jednak ma charakter i swoje ciepełko. Słychać dechę. Dla mnie D-sonic brzmi płasko.
Im więcej gratów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje.
A im mniej progów tym lepszy dostęp do wyższych pozycji.

Offline maniek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
    • www.spiral.pl
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #22 01 Gru, 2011, 08:25:03 »
sh-1 i sh-4 są w zebrze, są montowane np w LTD EC-1000

Posty połączone: 01 Gru, 2011, 08:28:28
SH-2 zresztą też, jest nawet teraz zebrowy zestaw SH-2 i SH-4 na allegro
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2011, 08:28:28 wysłana przez maniek »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Pickupy do 6tki
« Odpowiedź #23 02 Gru, 2011, 13:25:10 »
Generalnie z tego co widzę, to wszystko można mieć w zebrze, ale na stronie się nie chwalą...

Decyzja już prawie podjęta :) Czekam tylko na fundusze. Może się okazać, że pupy będą w przyszłym roku, ale to już niedługo na szczęście.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
69 Odpowiedzi
52985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2012, 14:31:59
wysłana przez głuchy_zjeb
2 Odpowiedzi
2582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2011, 23:07:44
wysłana przez mondomg
50 Odpowiedzi
29259 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2014, 15:10:17
wysłana przez Dareios
5 Odpowiedzi
2666 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2011, 16:56:27
wysłana przez ukasheq