Autor Wątek: Pytanie nowicjusza - jak nagrywać za pomocą ampsimów i impulsów?  (Przeczytany 3692 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Heja chłopaki.
Do tej pory jeżeli coś nagrywałem to używałem poda/toneporta i sprawa była bardzo jasna, ostatnio zainteresowałem sie tymi ampsimami i impulsami (nie wiem czym oba sie różnią, jestem zielony, proszę się nie śmiać)..

Kupiłem wczoraj Presonusa Studio One i Abletona ( :D ) odpalilem i ni chuja nic z tego nie kumam, mam tam jakiś chujowy interfejs - narazie do nauki starczy, jak sie pojawi kasa to kupi się cos lepszego, no ale nie o tym.

Widziałem, że mondo wstawił jakiś tutorial jak z tego korzystać ale nic mi nie pomógl, nie dałem rady dodać scieżki z moim "interfejsem", nawet nie wiem jak.. - troche chyba zbyt ogólnie to napisałeś mondo ;)

Nie wiem który program fajniejszy, z tego co przeglądałem Presonus wydał mi się bardziej fajny. Wygląda na to ze ma wiecej opcji - układanie jakiś tam ścieżek w midi to fajna sprawa, ale nic wiecej nie umiem zrobic. Jak tu nagrać gitare z jakimś amp simem, jak używać efektów, jak korzystać z VST?

proszę o pomoc  :'(

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Podłączasz sobie Tone porta, w ustawieniach (mixer) POD Farmy ustawiasz dry input i kręcisz sobie jakies prowizoryczne brzmienie. Otwierasz Studio One, w ustawieniach na froncie jako interfejs i ASIO musi być wybrany Twoj POD / TP i robisz nowy projekt. Teraz bedziesz miał juz z górki. W Studio One masz tak jakby 3 kolumny. Lewa - tam tworzysz tracki MIDI albo audio (klik prawym i wybierasz New Audio Stereo czy jakoś tak). Środkowy obszar (ciemniejszy) to obszar, w na którym widzisz zapisywane ścieżki. Prawa kolumna masz drzewko w którym wybierasz VST (jesli nie ma tych które chcesz uzyć, to musisz je przenieść do folderu z VST, domyslnie na C:\program files\VST Plugins). Potem klikasz na prawej kolumnie (tam gdzie stworzyleś ściezkę audio stereo) na panelu tej ścieżki taki klocuszek z kółkiem (podśweitli Ci się na czerwono), oznaczający, że na tej ścieżce bedzie się nagrywał sygnał. Równocześnie zapali sie niebieski klocek obok, który oznacza odsłuch tej ścieżki w czasie rzeczywistym. Jak nagrywasz z TP i masz odsłuch z niego za pomoca POD Farma czy innego Gear Boxa, to odznacz ten niebieski przycisk (ma być szary), bo inaczej bedziesz miał lekkie echo podczas nagrywania, no i będziesz słyszał czysty sound który nagrywasz, chyba że ju przed nagraniem nałozysz VST, to wtedy będziesz słyszał sound który idzie z tych vst.
Na koniec jeszcze mikser. Klikasz F3 i otworzy Ci sie panel ze ściezkami, które stworzyłeś. Tam będziesz miał na tych sciezkach, oprócz głośności etc taka strzałkę w Prawo. Jak ją klikniesz to otworzy Ci sie obszar ściezki na który przeciągaz wtyczki (z tej prawej kolumny o której pisałem na poczatku) lub wyszukijesz je i dodajesz klikając znaczek +. Do tego ustawiasz sobie metronom (ale to juz sam się pobaw w jego opcjach) i jedziesz. Zlapiesz wprawę szybko, Studio One jest bardzo przyjazny (tak jak cubase, tylko nie żre tyle co Cubase). Polecam Ci YT, jest cała masa filmików tutoriali nt Studio One, sam z nich korzystałem po przesiadce z Cubase'a jak nie mogłem czegoś znaleźć. Oprócz tego polecam Ci ściągnąć sobie gdzies z netu manuala. Tam będziesz miał wszystko ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Dzięki, a jak nie mam Toneporta to rozumiem, że procedura jest podobna? ;) pokombinuje dzisiaj wieczorem, teraz nie będe miał raczej okazji żeby się za to zabrac...

a jak nie mam folderu z VST to mam go utowrzyc rozumiem? :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Jak nie masz folderu z VST to musisz poszukać skąd czerpie StudioOne VST. Najlepiej i najłatwiej sciagnąć jakis vst, który się instaluje (czyli takie, który nie jest .dll, np TC M30 reverb, jest za darmo), on się sam zainstaluje we własciwym miejscu.
B ( o ) ( o ) B S

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Możesz zrobić sobie folder z własnymi VST gdzie Ci wygodnie. Wtedy wchodzisz w
studio one->opcje->locations->vst plugins
tam możesz sobie dodawać lokalizacje z których program pobiera pluginy.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
A polecicie jakieś ciekawe vst? Chodzi ki głównie o delaye, pianino i bas. Może jeszcze jakieś pady?

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Z dalay-ów używam tylko tego http://myvst.com/vst-effects/delay/600-et-301-freeware
Do basu mam vst-i Trilogy, ale jakoś wolę obniżać gitarę octaverem.
Lepiej mieć kilka dobrych wtyczek, których się używa, niż śmietnik z którego nic nie można wybrać.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Do basu ciekawa opcja jest Steinber Virtual Basist, delaye sprawdź te co są w paczce vst and others na forum, choć sam nie wiem jakiej są jakosci bo raczej z delaya mało korzystam. Klawisze - był temat na forum o tego typu instrumentach, poszukaj sobie ;)
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
7039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 17:38:44
wysłana przez Leon
18 Odpowiedzi
9667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2009, 18:19:49
wysłana przez Dale Cooper
8 Odpowiedzi
3881 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 19:37:49
wysłana przez kermcio
18 Odpowiedzi
3484 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Mar, 2015, 17:41:29
wysłana przez bandit112
Nie umiem kurwa nagrywac!

Zaczęty przez Mat « 1 2 3 » Ogólnie

51 Odpowiedzi
22335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2016, 18:28:31
wysłana przez bandit112