Autor Wątek: NGD - Schecter Hellraiser C-7 Custom  (Przeczytany 12098 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
NGD - Schecter Hellraiser C-7 Custom
« 26 Lis, 2011, 11:21:29 »
Z racji rosnącego parcia na niskie brzmienia (ale nie dżęty) oraz gorącej dyskusji na SS (obecnej jakieś kilka tematów niżej), zakupiłem w końcu nowe narzędzie do szerzenia rozpierdolu, a mianowicie...



wiosło rocznik 2007 należało wcześniej do Orange, jak widać jest w nim parę rzeczy pozmienianych. Modyfikacje to przede wszystkim

 - zdjęty lakier z gryfu.

Patent, którego się bałem, a teraz jest IMO genialny. zupełnie inaczej i przyjemniej się trzyma, gra, pielęgnuje, a brzmienie stało się jakby bardziej żywe, organiczne, wiosło inaczej rezonuje. Jeżeli kiedykolwiek będę mieć customa, to od teraz tylko i wyłącznie w olejowym naturalnym wykończeniu :)

 - Seymour Duncan Blackouts + 18V

Wygar jest konkretny, aczkolwiek nagrywając cokolwiek dynamika śladu wygląda jak wielki, jednopoziomowy klocek, co jednak nie jest podstawą do psioczenia - i tak brzmi zajebiście. taki urok aktywów jak widać.

Gitara przyjechała w klimatycznym futerale...

BTW szukam informacji, skąd wziął się tam Grubson :D

no i całość sprzęciora (bez wzmacniacza, stoi w Radomiu):


By NGD nie zakończył się kiepskiej jakości fotkami z telefonu, przygotowałem numer nagrany na Schecterze, a można go posłuchać tutaj:
http://soundcloud.com/bluelupus/silent-guard
specjalnie nie ma dżętu, bo wolę grać inaczej.

jeszcze raz wielkie dzięki w stronę Orange i wszystkich poprzednich właścicieli, którzy z dużym prawdopodobieństwem przeczytają ten temat :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
( Obraz usunięty.)
Patent, którego się bałem, a teraz jest IMO genialny. zupełnie inaczej i przyjemniej się trzyma, gra, pielęgnuje, a brzmienie stało się jakby bardziej żywe, organiczne, wiosło inaczej rezonuje. Jeżeli kiedykolwiek będę mieć customa, to od teraz tylko i wyłącznie w olejowym naturalnym wykończeniu :)

Hmmm, wtf? Grałeś na niej przed zdjęciem lakieru? :D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Grubson jest ode mnie :P. Fajne wiosełko, mam dobre wspomnienia. Gratulacje.
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Jaka jest różnica między brzmieniem przy 9V, a 18V? Też jest tak duży przeskok jak w przypadku EMG?
Gratuluję patyka, bo mahoń i SD Blackouts, to jedyna słuszna ścieżka :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Hmmm, wtf? Grałeś na niej przed zdjęciem lakieru? :D

Porównywałem ze stockowym :)


Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Hmmm, wtf? Grałeś na niej przed zdjęciem lakieru? :D

Porównywałem ze stockowym :)

No, ale on nie był z tego samego kawałka drewna i nie miał BO na 18V tylko EMG na 9V. Fakt też, że brak lakieru na pewno coś w brzmieniu zmienił. Fajnie, że jesteś zadowolony. Okres efektu wow to świetny napęd do pisania nowych riffów czy uczenia się nowych rzeczy, przynajmniej dla mnie, jeśli też tak masz - nie zmarnuj tego (i nagraj nam coś) ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
No przecież nagrał ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
No przecież nagrał ;)



Lupus, na przyszłość - przy wysyłaniu wiadomości masz pomarańczową ikonkę "wstaw player soundcloud" :)
facebook.com/Musza.MorningWood


Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
gratuluję fajnego wiosła i ten.. fajna kompozycja, podoba mi się :). czekam na więcej!

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Bardzo ładnie się ten Hellraiser przedstawia obok Proroctwa :) Gratuluje fajnego badyla. A i Twoje granie mi się podoba. Bardzo! Tylko myśle że sporo kopa dodałby bas. Aż prawie mnie zgasowałeś na siódemkie żeby na niej grać progresywy :D
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2011, 18:02:04 wysłana przez mhrok lama »

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Halo, przesterowane brzmienie wali czymś, co kojarzy się z radiomagnetofonem "Kasprzak" i wyciągniętym na maks do góry potencjometrem, tym z lewej. Gdzie się podział dół? A kawałek świetny (może tylko czysty wstęp trochę za bardzo kojarzy się z czymś z zupełnie innej bajki - "Weak and Powerless", A Perfect Circle).
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2011, 18:26:55 wysłana przez Ghost_of_Cain »

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
No jużem gdzieś pisał, że fajny badyl i gratuluję etc. :)
Co do brzmienia to w tym kawałku faktycznie strasznie słabo to brzmi, ale pewnie w z dobrą łapą i odpowiednim miksem dupsko urywa.

Jeszcze raz gratki!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wielkie dzięki za komentarze, jak znajdę chwilkę czasu to spróbuję ten numer inaczej nagrać - wszystkie tracki są, wystarczy gitarki jeszcze raz zrobić z innymi presetami. :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Myślałem jak Wy, póki nie puściłem tego kawałka na mojej wieży (która przyznaje, ma za dużo basu). Rozkurwił system.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Myślałem jak Wy, póki nie puściłem tego kawałka na mojej wieży (która przyznaje, ma za dużo basu). Rozkurwił system.

Raczet, nie naprawisz wieżą czegoś, czego w tym brzmieniu nie ma. Co się stanie, jak kolega naprawi miks i wrzuci jeszcze raz? Wieża wyleci w kosmos??

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Fajny badyl, ale chyba bardziej podnieca mnie Loomis ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Myślałem jak Wy, póki nie puściłem tego kawałka na mojej wieży (która przyznaje, ma za dużo basu). Rozkurwił system.

Raczet, nie naprawisz wieżą czegoś, czego w tym brzmieniu nie ma. Co się stanie, jak kolega naprawi miks i wrzuci jeszcze raz? Wieża wyleci w kosmos??

Strach się bać. Działało to tak, puszczam to przez lapka i piszę posta, że fajne, tylko brakuje pierdolnięcia w dole, basu lub drugiej, ciemnej, niskiej gitary. Podłączam wierzę do kompa, odpalam wauek raz jeszcze i okazuje się, że (u mnie) stopka robi świetną robotę w tej wkestii. Usuwam posta.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Raczet, nie naprawisz wieżą czegoś, czego w tym brzmieniu nie ma. Co się stanie, jak kolega naprawi miks i wrzuci jeszcze raz? Wieża wyleci w kosmos??

niby z gówna bicza nie ukręcisz, ale wieża raczej nie podbijałaby czegoś, czego nie ma, nie? :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nie ma dolnych częstotliwości? Zapewniam, że są i wieża ich naturalnie więcej odda (lub Doda). Szczególnie duży kontrast będzie po przesiadce z głośników w laptopie, na których nie wiem jak można oceniać mix.
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2011, 21:16:31 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Nie ma dolnych częstotliwości? Zapewniam, że są i wieża ich naturalnie więcej odda (lub Doda). Szczególnie duży kontrast będzie po przesiadce z głośników w laptopie, na których nie wiem jak można oceniać mix.

Ty się na tym znasz, ja się nie znam i nie wiem, których dokładnie częstotliwości brakuje, ale stawiam pas i miecz przeciwko starym kapciom, że właśnie tych, które u kolegi założyciela wątku wywoływały mega uśmiech na twarzy gdy to grał :)

Za dużo tego szelestu i radiowego charkotu, za mało mięcha. Przeniosę to na lepszy sprzęt i Doda mi dołu, ale doda i tego "kasprzaka", którego chciałem uniknąć. Chyba nie chodzi o to, żeby każdy na lepszym sprzęcie kręcił equalizerem..?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Nie ma dolnych częstotliwości? Zapewniam, że są i wieża ich naturalnie więcej odda (lub Doda). Szczególnie duży kontrast będzie po przesiadce z głośników w laptopie, na których nie wiem jak można oceniać mix.

Ty się na tym znasz, ja się nie znam i nie wiem, których dokładnie częstotliwości brakuje, ale stawiam pas i miecz przeciwko starym kapciom, że właśnie tych, które u kolegi założyciela wątku wywoływały mega uśmiech na twarzy gdy to grał :)

Za dużo tego szelestu i radiowego charkotu, za mało mięcha. Przeniosę to na lepszy sprzęt i Doda mi dołu, ale doda i tego "kasprzaka", którego chciałem uniknąć. Chyba nie chodzi o to, żeby każdy na lepszym sprzęcie kręcił equalizerem..?

eee, spoko :D ja tylko mówię, że faktem jest, że wieża doda dołu(.) ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Wlacz osadzony player soundcloud


lepiej troszkę?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
dla mnie bomba!
piękna gitara, świetna muzyka!
i always go full retard

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Drugie podejście dużo lepsze. Aż sam zrobię sobie mod 18V w swoich Blackoutsach ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
15455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2009, 16:48:39
wysłana przez Rumak
52 Odpowiedzi
26073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 01:25:32
wysłana przez headcharge
14 Odpowiedzi
8036 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2011, 20:16:03
wysłana przez bloodrafko
19 Odpowiedzi
25763 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 01:02:03
wysłana przez olas
19 Odpowiedzi
11357 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2013, 19:34:17
wysłana przez g-zs