Autor Wątek: Jaki bezprzewód żebym nie wykosztował się przy używaniu >1 gitary?  (Przeczytany 3916 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Tak jak w temacie, planowałem kupić g90, ale po tym jak uświadomiłem sobie że jeden nadajnik kosztuje ~700,- to trochę mój zapał opadł, bo: 1500 (g90 w juesej) + 3 x 700 (bo tbp 12 znalazłem tylko w tumanie, a jak pojawiają się w usa to za ~500) = 3600. Więc - czy jest jakaś inna, dobra alternatywa, którą możecie polecić? Używam czterech gitar na koncertach, więc analogicznie potrzebuje czterech nadajników i odbiornika.

A - rady w stylu 'zmniejsz liczbę gitar' nie pomagają, bo jakbym mógł tak zrobić, to przecież bym tak zrobił :)
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2011, 21:23:05 wysłana przez youshy »
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Niech ktoś Ci zrobi takie pudełeczko, do którego masz podłączone wszystkie gitary na raz i przyciskiem sobie wybierzesz, która ma aktualnie grać. Taki footswitch, tylko, że wybierasz sygnał z gitary ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
A może po prostu nadajnik wieszasz na pasku, wszystkie gitary na taki sam rodzaj straplockow i zmieniając gitarę wypinasz ja z paska i kabla, po czym podpinasz kolejną

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Czegoś nie czaję... Na chuja chcesz miec podłączone 4 wiosła na raz?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Żeby nie tracić czasu na odpinanie nadajnika w trakcie gigu.
mniut i piah

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Czegoś nie czaję... Na chuja chcesz miec podłączone 4 wiosła na raz?

Żeby nie tracić czasu na odpinanie nadajnika w trakcie gigu.

Dokładnie dlatego, irytuje mnie czas (nawet jeśli jest go niewiele) który potrzeba na przepięcie samego kabla, co dopiero na przepięcie paska, kabla itd. W opcji, gdy mam 4 wiosła podłączone to zmiana gitar ogranicza się do włączenia/wyłączenia nadajnika.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Hmmm. Przepinka kabla to sekunda. A nadajnik zawsze myślałem, że sobie przypnę do paska spodni a nie gity. :)
Ja używam średnio dwóch, trzech wioseł + jeden, dwa backupy i kupowanie 4 - 5 nadajników to dla mnie trochę bezsęsu jest :)
A jak jest z ustawianiem zakresów? Bo czy jesteś w stanie pokumać na 100% 4 nadajniki z jednym odbiornikiem? Pytam bo nie wiem, i bałbym się sytuacji w której np wpierdalam się nagle w odbiornik drugiego gitarzysty, jeśli takie ustawianie dzieję się jakoś losowo...

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Z tego co mi wiadomo (tylko na przykładzie g90 jedynie), to bezprzewody mają coś takiego że te odbiorniki kumają do 12 nadajników i one je sobie przypisują i tyle.

Właśnie jakby to było na tyle proste, żebym przypiął sobie nadajnik do spodni, to bym się nie pytał :) Jestem nazbyt.. powiedzmy, ruchliwy jak gram i boję się, że mógłbym coś spieprzyć lub urwać (na ostatnim graniu w piątek o mało się o kabel nie zabiłem, przy skoku owinął się wokół pedału od hd500 i jakbym nie zauważył, to bym po prostu sobie zęby wybił...)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Zrób odpowiedniego clipa do paska, jak np w ładownicach US Army :)
Ja tez nie stoje nieruchomo i raz nawet wyrżnąłem na glebę bo wlazłem na swój własny kabel, ale chyba jednak poradziłbym sobie z jednym nadajnikiem :)
Ale skoro możesz zaprogramować do 12 nadajników to po prostu ogarnij to po kolei. Kup jeden i przepinaj, potem kupisz drugi jak Ci trochę kasy więcej się pojawi itd, itd... :)
System gitarowy, żeby nie ciął pasma i nie wchodził w interakcje z inną elektryką na scenie musi swoje kosztować, więc taniego rozwiązania to tutaj nie ma raczej.
« Ostatnia zmiana: 20 Lis, 2011, 13:05:26 wysłana przez Yony »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Zrób odpowiedniego clipa do paska, jak np w ładownicach US Army :)

Nie pomyślałem o tym. W sumie - dobry pomysł! :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
58 Odpowiedzi
38150 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2010, 12:11:23
wysłana przez MrJ
19 Odpowiedzi
9546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 17:02:38
wysłana przez ukasheq
4 Odpowiedzi
3497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2011, 21:57:55
wysłana przez Vertigo
2 Odpowiedzi
3442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2011, 15:43:05
wysłana przez wrobelsparrow
16 Odpowiedzi
3982 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2019, 21:16:48
wysłana przez g-zs