Autor Wątek: Firebird - nowy wzmacniacz od MG Amplification  (Przeczytany 30254 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
A mnie się wydaje że MG powinno się trochę rozrosnąć, bo naprawdę ciężko coś kupić bez ogrania. I tak jak mówicie - brakuje marketingu.

Z drugiej strony Pan Marek głupcem nie jest, więc albo mu aktualne dochody wystarczają i woli robić mniej wzmaków, za to dobrych wzmaków niż więcej "gorszych". Rozrost firmy (bo możliwość ogrania na miejscu+zakup musi rozwiąć się z rozrostem) nie zawsze idzie z produkowaniem thingsów o takiej samej jakości jak teraz. Musiałby zatrudnić ludzi tak aby wyrobić z zapotrzebowaniem, bo gdy tego nie zrobi to nie ma bata - wróci się do punktu wyjścia - czyli z czekaniem na wzmacniacze :P.

Znowóż gdyby zrobił opcję że ma headziory/wzmakolce do ogrania "na miejscu" to większość ludzi za tą kasę pozamawiało sztukę zaraz po ograniu. Czyli terminy by się wydłużyły, więc znowu trzeba by zatrudnić ludzi do robienia chleba :P. Więc znowu by był rozrost lub jak kto woli hardkorowe terminy oczekiwania z cyklu 1,5 roku. :P

Kurwa właśnie nawymyślałem więcej niż przez ostatnie 3 lata studiów :p. Ide odpocząć bo się zmęczyłem :P



Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Taka jest kolej rzeczy, jak ktos robi cos bardzo dobrego to rosnie na to popyt. Wiec trzeba tez zwiekszyc podaż. Proste. Chyba, ze juz do emerytury chce się dlubać "tak o" dla kilku ludzi, bo komus sie nie chce w to bawić. Szkoda potencjału i firmy. Taka firma juz dawno powinna miec kilku pracowników i działać worldwide, tak jak Mayo. Szkoda i jeszcze raz szkoda.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Może dzięki temu ciągle za głowę płacisz 3, a nie 6 tysięcy i co roku nie wkurwiasz się, że idzie podwyżka cen ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Sadzisz, ze ze wzrostem zatrudnienia rosna koszty wzmacniacza tak? Prosze cie... nie zamierzam cie uczyc zagadnien ekonomicznych. Tak by sie dzialo tylko wtedy kiedy popyt bylby maly, a podaż duza i nie byloby z czego placic ludziom. Ale:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Nie twierdzę, że to bezpośrednia przyczyna wzrostu cen, twierdzę tylko, że dokładnie tak dzieje się z Mayo, czyli chyba jedynym Polskim producentem, który zrobił tak, jak chcielibyście, żeby zrobił Marek ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
No nie tylko Mayones, zrobił tak też Laboga, wcześniej trochę innym kanałem zrobił tak Ran.
Ale niekoniecznie Marek chce coś zmieniać w strategii, bo cóż z tego że wzrosną obroty, skoro wzrosłyby też koszty (wiem, że w przeliczeniu na sztukę by spadły, ale zaangażować kapitał trzeba) i nasycenie rynku produktami MG by się dokonało = wiecej używek na Allegro psujących sprzedaż nówek, więc każdą kolejną sztukę mogłoby być trudniej sprzedać, a może Marek nie chce siedzieć z głową w ekonomii, bo lubi po prostu budować wzmacniacze - i to sprawia mu względną przyjemność, a zarządzanie ludźmi to już nie jest tak niskostresowe.

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
Czy ktoś już posiada to cudeńko?
Pytam ponieważ od dłuższego czasu nakręcam się na 2 piece i ten jest jednym z nich :)

Fendmess mi raczej się nie przyda bo 50W do bloku to chyba jak wstawianie czołgu do garażu :D w razie czego może służyć jako broń podczas zombie apokalipsy ;p

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Ja zamówiłem około miesiąc temu, podejrzewam że pan Marek powinien go niedługo skończyć, więc jak poczekasz jeszcze trochę to zrobię obszerną reckę i sobie ocenisz sam. Jakieś próbki też nagram ;)

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Art, albo coś się zmieniło, albo poczekasz jeszcze trochę więcej niż miesiąc ;) Chociaż po tym, że mój wzmacniacz miał wrócić z naprawy w tygodniu, a już zaczyna lecieć chyba drugi to znak że dalej terminy są dość długie (i nie bez powodu).

Offline Miyagi

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29
:D No to czekam z niecierpliwością ^^ w sumie zamawiać będę dopiero po wakacjach ale zbieram dane póki co ^^
Wstępnie patrzę na tube meistera 18 ale ta mała produkcja MG kusi tak samo :)

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Z tego co pamiętam, to mówił, że do dwóch miesięcy, ale wiadomo, że jak dobry, to ma wielu klientów, więc różnie z tym bywa ;) Trzeba być jednak na to gotowym biorąc cokolwiek na zamówienie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
16871 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2009, 22:51:29
wysłana przez Budzan
11 Odpowiedzi
5865 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2010, 17:18:52
wysłana przez Vertigo
1 Odpowiedzi
2497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2012, 15:57:33
wysłana przez Dexterek
69 Odpowiedzi
17727 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2014, 23:04:03
wysłana przez y
28 Odpowiedzi
7582 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Maj, 2016, 13:20:48
wysłana przez chronix1