Autor Wątek: przebudowa/odbudowa/zabudowa efektu...  (Przeczytany 3220 razy)

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
przebudowa/odbudowa/zabudowa efektu...
« 04 Lis, 2011, 13:12:01 »
Pytanko może nietypowe, ale sprawa ważna;) Otóż, mam efekt firmy X, który brzmi bardzo fajnie (kopia DR). Problem jednak polega na tym, że efekt ten, to jakaś wersja demo, więc wykonany jest koszmarnie: plastikowa obudowa, skrzeczące i nierówne potencjometry, nietrzymające kabli gniazda jack i itd... słowem: koszmarek

Z racji tego, że jestem noga jeśli chodzi o elektronikę, szukam kogoś, kto mógłby wyciągnąć bebechy z tego efektu i zapakować je do nowej obudowy, polakierować ją customowo, założyć nowe potencjometry, gniazda, footswitch i diodę;)

Czy znacie kogoś, kto mógłby się podjąć tego wyzwania? Pomóżcie ludzie, bo aż wstyd mi takiego pokraka w pedalboardzie trzymać, choć brzmi fajnie;)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Jakie są wymiary płytki? (albo chociaż obecnej obudowy) - mam fajną obudowę mniej więcej wymiarów MXR Dist+ (też żółtą). Mógłbym się pobawić, ale jestem z Warszawy, więc nie będziesz tego miał od ręki. No i poka foty i prupki.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
przydałaby się większa obudowa - np. 1590 BB, bo potencjometrów jest 6, plus foot no i gniazd in, out...

Co do fotek, to aż strach;) A i próbek też ni ma, ale jak znajdę chwilę i się pobawię, to powinny weekendem się pojawić.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
No to się rozejrzę w domu i pracy za jakąś obudową, jak coś znajdę to mogę podłubać.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Senkju! No to czekam na wieści. A powiedz mi, jakieś customowe malowanie wchodzi w grę?

Posty połączone: 04 Lis, 2011, 14:35:28
Robisz na co dzień jakieś efekty czy inne grające sprzęta? Jestem tu dość świeży, więc jeśli to idiotyczne pytanie, to wybacz;)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Na codzień nie, kiedyś na własny użytek trochę lutowałem. W pracy dysponuję niezłym warsztatem, ale jeśli chodzi o malowanie  to raczej tylko lakiery w sprayu wchodzą w grę (na pewno nie będzie to takiej jakości jak malowane proszkowo) i jakiś prosty szablon.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
No raczej bedzie to 1590BB. Ostatnio też udało mi sie coś takiego stworzyć i brzmi to całkiem całkiem. Tu można oblukać moją konstrukcje:

http://forum.sevenstring.pl/recenzje-sprzetu/twoje-graty-plusy-i-minusy/msg170124/#new

Obudowy malowane proszkowo mają w amptone ( aktualnie chyba białą i czarną). Reszte elementów zresztą też.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Właśnie przeglądałem ich ofertę na obudowy i udało mi się znaleźć coś dla siebie;) A powiedz mi dromee, Ty chyba robisz sam jakieś kostuchy? Masz jakąś stronkę, fotki, próbki?

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
nie mam stronki i próbek bo efekty robie dla siebie ew. dla kogoś sporadycznie jesli jest taka potrzeba. Jak coś sklecam to robie x 2 dla 2 gitarmena z kapeli. Jesli on rezygnuje to puszczam dalej. Akualnie mam bramke mxr-a (kopia) na pozbycie i tego diezla z linka.

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
bez reklam panie;) Pisz na PW

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3186 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2010, 01:05:28
wysłana przez Grzgrz
20 Odpowiedzi
8894 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2010, 23:41:36
wysłana przez mleko
34 Odpowiedzi
12499 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2011, 00:43:43
wysłana przez Vertigo
1 Odpowiedzi
1268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2013, 19:28:47
wysłana przez elektroman
11 Odpowiedzi
5718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2014, 09:47:47
wysłana przez adamus112