Autor Wątek: DNG + DNP - czyli Washburn WG587 i POD HD300  (Przeczytany 10816 razy)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
DNG + DNP - czyli Washburn WG587 i POD HD300
« 03 Lis, 2011, 11:57:50 »
Na początek: dlaczego nie NGD? A bo nie lubię nadmiernych zapożyczeń z innych języków, więc mamy Dzień Nowej Gitary i Dzień Nowego Poda. Na odczepnego mogło by być Nowej Gitary Dzień i by się zgadzało, ale co tam - już za późno:D

Ale coby nie przedłużać, przejdę do rzeczy. Wrzucam też sporo wątpliwej jakości zdjęć, żebyście mogli chociaż trochę pofapować.

Jak zapewne większość forumowiczów wie, poszukiwałem od dłuższego czasu drugiego elektryka, bo stary Washburn już odmawia posłuszeństwa powolutku. A że wciąż ciągnie mnie do niskiego strojenia, rozważałem też zakup gitary siedmiostrunowej. Jednak przez bardzo długi czas nie mogłem znaleźć nic sensownego - wciąż tylko rozważałem, oglądałem, prawie kupowałem itd. Na szczęście z pomocą przyszedł Pan Kaligula i siódemka po bardzo okazyjnej cenie... Sprowadzenie z UK trochę trwało, ale warto było.

Więc najogólniej rzecz biorąc badyl pt. Washburn WG587 jest u mnie i strasznie mnie cieszy! Do zakupu siódemki podchodziłem jak pies do jeża, ale jednak po paru dniach udało się przyzwyczaić - teraz to muszę się uczyć grać na szóstce:)



Sama gitara nie jest może cudem techniki, ale kupując ją za taką cenę nie powinno się na nic narzekać - za cholerę nie dostanie się w Polsce dobrej siódemki za takie pieniądze.

Ale cóż to właściwie jest i z czego? To trudno powiedzieć. Model ten nie jest już produkowany, ale w internecie chodzą informacje, że gitarki robione były z lipy i olchy. Pokusiłem się napisać do Washburna w celu weryfikacji numeru i wychodzi na to, że jest to badyl z 2003 roku, robiony w Chinach i korpus ma z lipy. Na lipę mi to nie brzmi, ale ja to głuchy jestem. Poza tym na metalowej płytce na mocowaniu gryfu mamy napis mówiący, iż jest to wiosło z serii PRO - więc to chyba dobrze?



Poza tym mamy skalę 25.5, mostek TOM, dwie gały coby się można było pobawić, przełącznik i dwa stockowe humby. Jednak przetworniki są na tyle mocne i wyraźne, że nie widzę sensu ich wymiany póki co - zwłaszcza, że grają lepiej niż Hellfire w Washburnie Wi14.



Jeżeli chodzi o wykonanie to w sumie nie mam tutaj wiele do zarzucenia. Poza tym jest to używka, więc jakoś sprawy wyglądu mi tutaj wiele nie robią. Jedynie jest trochę krzywizn na progach, jeden nawet perfidnie wystaje - ale to chyba 17. pod najcieńszą struną, więc kto by go tam używał? Ogólnie gitarka wygląda bardzo dobrze. Nie jest czarna, ładnie mieni się pod różnymi kątami, ale wygląda surowo i brutalnie, co bardzo lubię. Niestety mój kiepski aparat, złe oświetlenie i brak umiejętności robienia zdjęć sprawił, iż na zdjęciach wygląda ona gorzej niż na prawdę.



Cóż, nie wiem co tutaj jeszcze napisać... Może jedynie małą ciekawostkę: jak szukałem w internecie zdjęć tejże gitary to zawsze się dziwiłem, czemu inne egzemplarze mają jasny pasek naturalnego lakieru pod logiem, a mój egzemplarz nie. A to dlatego, że u mnie jest ten element zaklejony czarną taśmą izolacyjną! W sumie... Całkiem niezły patent - nie będę tego zdejmować, bo nie wygląda tragicznie i nie chce mi się czyścić śladów po kleju.



Na zakończenie jeszcze drugi element wesołego tematu, czyli POD HD300. Tutaj to już w ogóle nie ma co pisać, bo jak to działa i co potrafi każdy wie. A jak nie wie, to sobie włączy internet. Najogólniej rzecz biorąc to wielkie, pancerne urządzenie dające kupę możliwości i zabawy. Opanowanie zasady działania zajęło mi z dwie godziny, ale potem to już nie było problemu z ukręceniem satysfakcjonującego brzmienia - nawet na słuchawkach za 20zł lub głośnikach komputerowych z lat 90-tych.

Tutaj też kilka fot:




Próbek na razie brak, ale spodziewajcie się ich w niedalekiej przyszłości!

I na samo zakończenie - tym razem już prawdziwe - wspólna fotka dwóch Łoszburnów:


Jeszcze link do galerii zdjęć: http://minus.com/mJKPL2CEK

Miłego oglądania, endżoj :)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No i milutko ;). Nagraj coś, posłuchamy chętnie. Byle nie metalikę ;)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Rozmieszczenie potków i przełącznika nie przeszkadza ? No i zdradź ile za nią dałeś?

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Na początek: dlaczego nie NGD? A bo nie lubię nadmiernych zapożyczeń z innych języków (...)
(...) pofapować (...)
(...) stockowe humby (...)
(...) endżoj (...)
Spoiler

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Rozmieszczenie potków i przełącznika nie przeszkadza ? No i zdradź ile za nią dałeś?
Trochę się tego obawiałem na początku po obejrzeniu zdjęć, ale na szczęście wszystko OK w tej materii. Co do ceny to kosztowało to 650zł z przesyłką łącznie. Do tego w sumie jeszcze nic nie zapłaciłem i umówiłem się na spłatę w dwóch częściach. Chyba nieźle, biorąc pod uwagę fakt, że w PL najtaniej coś podobnego to za ~9 stów trza liczyć mniej więcej. Zresztą ludzie twierdzą, że to ta sama półka co 7321, albo nawet nieco wyższa - dunno.

ED:
@necrox: oj tam oj tam, widać nie da się tego uniknąć :D
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2011, 15:05:51 wysłana przez Jakub_Z. »

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Bardzo gratuluję, ostrzyłem sobie kiedyś zęby na takiego, ino srebrnego. Mam ogromny sentyment do Łoszburnów, bo moja pierwsza gitarka była z ich stajni. Życzę przyjemności z gry :)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Łapcie kilka wstępnych próbek miernej jakości:
http://soundcloud.com/jakub_z/washburn-wg587-pr-bki-wst-pne

- pierwsze 20 sekund to pedalenie na akordach - słychać przełączanie między pickupami: najpierw pozycja środkowa, potem most i na koniec gryfowy;
- potem takie pitu-pitu na środkowej pozycji;
- oba motywy na pierwszym z brzegu, najbardziej neutralnym i czystym presecie PODa HD
- potem jeszcze jedno granie na czystym kanale, ale już mój preset własny + chorus jakiś pierwszy lepszy

- dalej mamy przestery: pierwszy gra mój preset ENGLa jeden motyw, potem to samo BOGNER.
- do końca już tylko najgrubsza struna + symulacja ENGLa ;]

Jakość mierna, granie tyż, ale jakiś zarys jest :D

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No kurde, jak na sprzęt "tej klasy" to brzmi naprawdę bardzo fajnie. Poka teraz jak w miksie siedzi!

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Powiem Ci, że mi klasa akurat mało robi - doszedłem do wniosku, że mi wystarczy tani paździerz za mniej niż 1k żeby coś sensownie nagrać. A że dupa jestem, a nie gitarzysta to po co przepłacać?

Ano i uwierz, że w mixie brzmi zajebiście ehehe :)

W weekend coś sensownego może się uda wyrzeźbić, jak na razie to tylko jakieś piardy.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Przy ewentualnej odsprzedaży - czysty zysk :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Trochę dodatkowych zdjęć z racji uzupełnienia RIGu niedawno :)

JZ's RIG 2011/2012 :D

Washburn WG587, Washburn Wi14, POD HD300, Mackie TH 12A


Spoiler

I jeszcze jedno świąteczne gratis:

:D
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2011, 14:42:43 wysłana przez Jakub_Z. »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
oo też myślałem o tej kolumnie!
ja się sprawuje?
gratki bo sprzęt uber mobilny :D
i always go full retard

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Dasz rade z Mackie TH 12A na próbie?
Ma to jakiś bass wogóle w porównianiu do 4x12? :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no o to mi właśnie chodzi, ja miałem pożyczoną jakąś polską kolumnę aktywną 100W i clean się w ogóle nie przebijał, a drajw tak lewo ledwo, więc trochę się tego obawiałem i kupiłem osobną końcówkę :/
i always go full retard

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Przecież ten Mackie ma 400W - spoko wystarczy na próbę raczej.
Znaczy się jeszcze nie grałem, ale w domu powyżej 1/4 jest za głośno, na połowie wszystko lata i ściany pękają.

No i basu ma sporo, zresztą brzmi dokładnie tak jak symulacje PODa w mixie - z wyłączonym EQ w ogóle nie ingeruje w brzmienie. Kopie dupsko mówiąc krótko - z mesą jest dużo lowendu takiego fajnego :D

Polecam ogólnie, bo w miarę tani, 400W, 12" głośnik i wyłączane EQ ma. No i ~10kg :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
A czemu ma nie dać rady? Przecież ten głośnik przenosi pełne pasmo, w żadnym wypadku dołu nie brakuje.
mniut i piah

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Dokładnie.

Nawet jak ogrywałem takiego najtańszego Berindżera 200W na 8" głośniku to dawał spoko radę. Na próbie też by się sprawdził, ale jednak wolę mieć większy głośnik i zapas mocy jakby co.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ciekawe, jak by to dało radę jako odsłuch dla siebie na gigu.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
No o to też się właśnie rozchodzi, po to również go zakupiłem myśląc przyszłościowo :D
Da radę na bank, nie ma się co bać. Ludzie tak grają i nie narzekają.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A jak z poręcznością/wymiarami/ciężarem itp?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
60cm wysokości i 30x30. W kartonie się go chujowo niosło, ale podejrzewam, że do plecaka turystycznego się go wpierdoli i jazda - pod drugą pachę torba na laptopa z PODem, w drugą łapę gitara w pokrowcu i tyle.

Ten Mackie waży 10kg jakoś, więc masakrycznie dużo toto nie jest - zresztą porównaj to sobie z wagą i gabarytami paczki+heada - życzę powodzenia w osiąganiu takiej kompaktowości :D

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Jak czytałem to ludzie pisali żeby się w kapeli przebić to musieli całkiem głośno tego Mackie ustawiać i się już wtedy limiter włączał. Do tego te 400 W na takiej kolumnie no nie tak wiele w porównaniu z lampowym headem wpiętym z 4x12.
Najlepszy byłby MACKIE HD 1221 (1200 W) albo MACKIE HD 1521 (1600 W) ale to już zupełnie inna połka cenowa :/

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Ludzie pisali o różnych rzeczach, z czego większość to same bzdury. Po pierwsze źle patrzysz.  Moc faktyczna tego Mackie to 200W, 400W to ściema, tak samo jak na moim boomboxie było napisane 2x80W :P
Więc mamy 200W na !jednym! głośniku. I faktycznie, przy głośnym perkusiście trzeba na 3/4 rozkręcić. Na gigu maks 1/2,
A skąd to wiem? Bo grałem na takim :]  W dokładnie takiej konfiguracji. A mając monitor o mocy faktycznej 350W spokojnie zabijamy perkusistę przy rozkręceniu na połowę. I mieścisz się w 2k złotych za taki monitor.

Pozdr.
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gratki, chodzą mi te maki po głowie jako nagłośnienie 11R.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Line 6 POD HD300

Zaczęty przez Leo Efekty

2 Odpowiedzi
2350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2012, 22:15:22
wysłana przez matisq
21 Odpowiedzi
9351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2012, 16:33:21
wysłana przez Jakub_Z.
22 Odpowiedzi
13120 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2012, 10:54:50
wysłana przez mondomg
21 Odpowiedzi
6568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2013, 21:40:13
wysłana przez Jakub_Z.
6 Odpowiedzi
2655 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2014, 11:36:02
wysłana przez Mother Puncher