Autor Wątek: Celestion Vintage 30 - Angol czy Chinol  (Przeczytany 7617 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Celestion Vintage 30 - Angol czy Chinol
« 31 Paź, 2011, 16:53:55 »
Witam,

zamawiam kolumnę i mam dylemat... to, że V30 będą siedzieć to wiem, ale jakie wybrać Angliki czy Chinole? Ktoś miał okazję porównać? Sprawdzić jaka jest różnica? Warto dopłacać? Czy to ten sam głośnik, ale składany mniejszymi łapkami?

Pozdro!
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Mam angole w starej labodze 212 i chińczyki w HB 212. Większą różnicę robi rozmiar paki, bo HB gra zdecydowanie fajniej, pełniej. Co do samych głosników to mają taką sama wkurwiającą górkę więc IMO nie ma róznicy nad którą warto sie skupiać. Zresztą jest już temat o rózniacach w V30 UK/CHRL, poszukaj ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Siema mam taką gitare 7/8 wymienisz się za schektera?
Spoiler
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A co myslicie o WGS Veteran 30?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Na forum ktos ma pake na WGS Veteran+et65 to sie podpytaj. Ogólnie to brzmieniowo większej róznicy nie wylapalem angol vs chinczyk V30. Zrezsta nie lubie V30 :) lepiej mi leza v12.
.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Bierz angole bo chinole się psują, łamią, charczą i w ogóle są do dupy.

Aha, i nie waż się podpinać EQ bo popsuje cały charakter tych głośników.

Spoiler
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Tru, większą różnicę robi wymiar paczki i to z czego jest wykonana. Apple wszystkie są robione w chinach i ludzie i tak za nie płacą miliardy, nie ma na ucho różnicy.

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Popieram zdanie kolegów iż większy wpływ na brzmienie ma sama paka... Dodatkowo z kolegami porównywaliśmy nawet wizualnie głośniki angielskie i chińskie i "na oko" nie różniły się niczym poza naklejką ;-)...

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Na oko to sobie możecie porównywać świnie ;)


Głośniki mają grać a nie wyglądać, pikapy też na oko porównujecie z kolegą?
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Na oko to sobie możecie porównywać świnie ;)


Głośniki mają grać a nie wyglądać, pikapy też na oko porównujecie z kolegą?

Co się czepiasz?... Porównywaliśmy w każdy możliwy sposób bo chcieliśmy sprawdzić ile jest prawdy w stwierdzeniu ze angielskie głośniki są lepsze od chińskich i tyle. Nie uważaj mnie za nie wiadomo kogo nabijając się ze pickupy na wygląd porównywaliśmy i  ze sobie mogę porównywać świnie na oko. A jak coś Cie śmieszy w mojej wypowiedzi to zachowaj swoje głupoty dla siebie. Ten dział i te forum z tego co się orientuje służy do wymieniania się wiedzą i  spostrzeżeniami na temat sprzetu a nie nabijaniem się i pisaniem głupot... Myle się?. Pozdrawiam

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Pigmej allert, pigmej allert! All hands on deck! Break your backs and crack your oars, men! WHITE WAAAALEEEE!


Spoiler
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Na oko to sobie możecie porównywać świnie ;)


Głośniki mają grać a nie wyglądać, pikapy też na oko porównujecie z kolegą?

Co się czepiasz?... Porównywaliśmy w każdy możliwy sposób bo chcieliśmy sprawdzić ile jest prawdy w stwierdzeniu ze angielskie głośniki są lepsze od chińskich i tyle. Nie uważaj mnie za nie wiadomo kogo nabijając się ze pickupy na wygląd porównywaliśmy i  ze sobie mogę porównywać świnie na oko. A jak coś Cie śmieszy w mojej wypowiedzi to zachowaj swoje głupoty dla siebie. Ten dział i te forum z tego co się orientuje służy do wymieniania się wiedzą i  spostrzeżeniami na temat sprzetu a nie nabijaniem się i pisaniem głupot... Myle się?. Pozdrawiam


Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline bakerski

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Panowie, a czym się mają różnić? Według mnie to jest mit, jeśli są wykonywane wg tej samej specyfikacji i na pewno poddawane takim samym kontrolom jakości (tam na pewno siedzą jacyś angole i tego pilnują) to przecież są takie same. Składane z tych samych materiałów tylko gdzie indziej. Myślicie że najpopularniejszy producent głośników pozwoliłby sobie żeby nagle zepsuć jakość najpopularniejszego produktu? A pracowaliście z Angolami? Przecież to tępaki, lenie i partacze, zaryzykowałbym stwierdzenie że pracowity Chińczyk może taki głośnik wykonać lepiej.
BKR

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Cytuj
Myślicie że najpopularniejszy producent głośników pozwoliłby sobie żeby nagle zepsuć jakość najpopularniejszego produktu?

Zdaża się dość regularnie, choś w tym wypadku faktycznie, mam chińskiego v30 i nic mu zarzucić nie mogę.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4485 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2009, 13:16:03
wysłana przez kryho
23 Odpowiedzi
14262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2009, 01:17:13
wysłana przez DeathMaster
Celestion V60 vs V30

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

7 Odpowiedzi
7541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2010, 16:01:28
wysłana przez Pneumonia2
14 Odpowiedzi
12108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2011, 17:11:42
wysłana przez indabrain
6 Odpowiedzi
2898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Paź, 2012, 12:33:42
wysłana przez shitol