Autor Wątek: Komputer do Skyrim  (Przeczytany 7738 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Komputer do Skyrim
« 28 Paź, 2011, 19:58:10 »
Witam,

Jak w temacie, prosze doradzcie mi jak sprzetowo sie ustawic do tej gierki by komfortowo grac na 1650x1080 (czy jakos tak) bez AA?

Obecnie mam:
Core2Duo E7200 2,53@3,01Ghz
2GB RAM
GF 9600 GT XT 512MB

To za malo co? A premiera nie dlugo.
Pzdr

Oczywiscie detale na full.
ps. Zalezy mi na niskiej cenie. I nie bede troche dozucac :-)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #1 28 Paź, 2011, 22:05:46 »
Nie wiem, co tam Bethesda wymodzi w swojej nowej Arenie, ale wydaje mi się, że tekstury w większości nowych (i nienowych) produkcji nie są przygotowywane do takich wysokich rozdzielczości (1680x1050, czy 1920x1080). Robi się tekstury pod konsolowe 720p, bo nachuj więcej.

Więc pomijając złe efekty skalowania wyświetlaczy LCD, nie powinieneś zauważyć poważnych spadków jakości, gdy zejdziesz do standardu, czyli w okolice 720p - na piecu to będzie np. 1360x768. Bo co z tego, że obiekty będą żyletowatymi ciosanymi panopkami w 1920x1080, skoro obrazki poprzyklejane do nich są w znacznie niższych rozdzielczościach?

Ja tak uruchomiłem Bredźmina na matrycy 1080p 22" i byłem pozytywnie zaskoczony efektami. Żadnego bólu wynikającego z przeskalowania, żadnej różnicy w jakości tekstur w porównaniu do 1920x1080, a skok wydajności niesamowity. I jak ten Skajrim wypluje Ci 2 klatki na sekundę, zacznij od normalnej rozdzielczości. A dopiero potem dozbieraj i kup lampę ;-)



Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #2 28 Paź, 2011, 22:19:42 »
Ja tak uruchomiłem Bredźmina na matrycy 1080p 22" i byłem pozytywnie zaskoczony efektami. Żadnego bólu wynikającego z przeskalowania, żadnej różnicy w jakości tekstur w porównaniu do 1920x1080,

NIE wiem o co CI chodzi?
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #3 28 Paź, 2011, 22:31:06 »
NIE wiem o co CI chodzi?

A co tam jest niejasnego? Odpalam Wiedźmina 2 w 1360x768 i jestem zadowolony z jakości grafiki na monitorze, którego natywna rozdzielczość to 1920x1080.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #4 28 Paź, 2011, 22:53:07 »
Ghost: zazdroszczę nie zauważania tych paru "drobnostek". Można w ten sposób oszczędzić grube tysiące na graniu.
Stivo: ciężko spekulować skoro gra nie wyszła.

Strzelam, że czterordzeniowe i5 lub i7, do tego radek >6850 i 4gb ramu i będzie hulać.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #5 28 Paź, 2011, 23:02:39 »
Ghost: zazdroszczę nie zauważania tych paru "drobnostek". Można w ten sposób oszczędzić grube tysiące na graniu.

Mówisz o rozdziałce? Eee. Kaman stary, jestem graficzną dziwką, widzę wszystko. W tym każdy babol i niedociągnięcie "teksturzysty". Z grafiką komputerową jestem za pan brat od czasów zachwytu nad różnicą między CGA/Herculesem a pierwszą kulką z refleksami wyrenderowaną na A500. Te gry naprawdę nie mają tekstur, które dałyby się docenić w tak wysokich rozdzielczościach. No naprawdę, nie jest to kwestia przymykania oczu. Może jest bardziej "crisp" ale nie "more detailed", radykalnych różnic nie ma.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #6 28 Paź, 2011, 23:10:25 »
The following are the official minimum requirements:

Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Processor: Dual Core 2.0GHz or equivalent processor
2GB System RAM
6GB free HDD Space
Direct X 9.0c compliant video card with 512 MB of RAM
DirectX compatible sound card
Internet access for Steam activation

And the recommended requirements:

Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
Processor: Quad-core Intel or AMD CPU
4GB System RAM
6GB free HDD space
DirectX 9.0c compatible NVIDIA or AMD ATI video card with 1GB of RAM (Nvidia GeForce GTX 260 or higher; ATI Radeon 4890 or higher).
DirectX compatible sound card
Internet access for Steam activation

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #7 28 Paź, 2011, 23:21:59 »
Ghost: zazdroszczę nie zauważania tych paru "drobnostek". Można w ten sposób oszczędzić grube tysiące na graniu.

Mówisz o rozdziałce? Eee. Kaman stary, jestem graficzną dziwką, widzę wszystko. W tym każdy babol i niedociągnięcie "teksturzysty". Z grafiką komputerową jestem za pan brat od czasów zachwytu nad różnicą między CGA/Herculesem a pierwszą kulką z refleksami wyrenderowaną na A500. Te gry naprawdę nie mają tekstur, które dałyby się docenić w tak wysokich rozdzielczościach. No naprawdę, nie jest to kwestia przymykania oczu. Może jest bardziej "crisp" ale nie "more detailed", radykalnych różnic nie ma.
To może zacznę od tego:
Nie widziałem jeszcze LCDka na którym interpolacja do niższej rozdzielczości byłąby akceptowalna.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #8 28 Paź, 2011, 23:33:32 »
To może zacznę od tego:
Nie widziałem jeszcze LCDka na którym interpolacja do niższej rozdzielczości byłąby akceptowalna.

Oczywiście, ja też - ale w trybie tekstowym lub przy różnicy rozdzielczości rzędu 640x480 vs 1280x1024. Tu faktycznie nie ma takich monitorów LCD, na które by się człowiek nie porzygał.

Odpal jednak grę z bogatą grafiką w 1920x1080, a potem przełącz się do niższej rozdziałki, jednak zachowującej proporcje, np. 1600x900. Zrobimy ślepy test? :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #9 28 Paź, 2011, 23:49:11 »
Zrobcie mi jakis konkretny setup co?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #10 29 Paź, 2011, 00:21:19 »
a w jakim budzecie chcesz sie zmiescić? I czy sam komp czy peryferia też mają sie w tym zawierać
B ( o ) ( o ) B S

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #11 29 Paź, 2011, 01:43:04 »
NIE wiem o co CI chodzi?

A co tam jest niejasnego? Odpalam Wiedźmina 2 w 1360x768 i jestem zadowolony z jakości grafiki na monitorze, którego natywna rozdzielczość to 1920x1080.

Może o to, ze porównujesz jedną rozdzielczość do 2 która jest taka sama...
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #12 29 Paź, 2011, 08:38:48 »
a w jakim budzecie chcesz sie zmiescić? I czy sam komp czy peryferia też mają sie w tym zawierać

Zleży mi na tym by grać w rozdziałce którą podałem i mieć te 30fps na full detalach w tej gierce. Budżet nie gra roli, jak będzie za duży to sobie odpuszczę, i poczekam, jak nie to kupię.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #13 29 Paź, 2011, 09:20:28 »
Zrobcie mi jakis konkretny setup co?

Sorry, już nie pieprzę. Dziś się nie da wiele powiedzieć, bo kto wie, czy nie będzie kolejnego Buggerfall, ale po Święcie Niepodległości dam Ci znać, jak da się grać na nieco już leciwym GTX 465 / Quad Q8300 / 4GB - będzie jakiś punkt wyjścia do rozważań nad setupem.

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #14 29 Paź, 2011, 11:12:41 »
Kup sobie XO/PS3, na pewno będzie chodzić i na pewno niewiele gorzej wyglądać niż na kompie, a jak kupisz używaną to potem sprzedasz bez straty po przejściu Skyrima.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #15 29 Paź, 2011, 11:31:34 »
Ghost: zazdroszczę nie zauważania tych paru "drobnostek". Można w ten sposób oszczędzić grube tysiące na graniu.

Mówisz o rozdziałce? Eee. Kaman stary, jestem graficzną dziwką, widzę wszystko. W tym każdy babol i niedociągnięcie "teksturzysty". Z grafiką komputerową jestem za pan brat od czasów zachwytu nad różnicą między CGA/Herculesem a pierwszą kulką z refleksami wyrenderowaną na A500. Te gry naprawdę nie mają tekstur, które dałyby się docenić w tak wysokich rozdzielczościach. No naprawdę, nie jest to kwestia przymykania oczu. Może jest bardziej "crisp" ale nie "more detailed", radykalnych różnic nie ma.
To może zacznę od tego:
Nie widziałem jeszcze LCDka na którym interpolacja do niższej rozdzielczości byłąby akceptowalna.
Jak ja używam TV jako monitora (nie komentować :D) to granie w stare gry i na emulatorach wygląda milionkroć lepiej na 640x480 (mimo spłaszczenia, ale to jakby co mogę przestawić proporcjami obrazu na pilocie od samego TV), niż na natywnym 1360x768. Serio. Może i obraz nie jest żyleta, ale jak się patrzy z łóżka z padem w ręku, to jest na tyle ostry, że nie widać żadnego rozmycia, ale za to nie ma dublowanych pikseli i porozciąganych tekstur itp, co widać nawet z daleka...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #16 29 Paź, 2011, 11:50:28 »
Kup sobie XO/PS3, na pewno będzie chodzić i na pewno niewiele gorzej wyglądać niż na kompie, a jak kupisz używaną to potem sprzedasz bez straty po przejściu Skyrima.

Myślałem/myślę o tym, z tym, że moja druga połówka zapowiedziała "znajdź sobie wtedy nową dziewczynę" :D tak to jest jak się dzieli 34.4m i dwa pokoje...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #17 29 Paź, 2011, 11:59:07 »
Ale co jej przeszkadza w kupnie ps3? o_O
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #18 29 Paź, 2011, 13:19:32 »
No to ja mam już jasną odpowiedź co trzeba wymienić.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #19 29 Paź, 2011, 13:55:47 »
Powiedzmy, że boi się utraty reszty mnie jaką posiada :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #20 29 Paź, 2011, 14:35:27 »
Jak wymyślisz zajebisty powód dlaczego kupujesz PS3, to mi go sprzedaj, mam ten sam problem co Ty Stiv :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #21 29 Paź, 2011, 16:16:45 »
"Nic nie odtwarza lepiej komedii romantycznych od PS3"

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #22 29 Paź, 2011, 16:48:54 »
"Nic nie odtwarza lepiej komedii romantycznych od PS3"

KINO
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #23 29 Paź, 2011, 17:13:53 »
Za bystrą sobie znalazłeś, będzie Ci ciężko.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Komputer do Skyrim
« Odpowiedź #24 31 Paź, 2011, 16:58:52 »
Ale w kinie nie ma BluRay!
No chyba, że mieszkasz w mieście z kinem pokroju IMAX, przy którym bluray się chowa..
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo: