Autor Wątek: Cień - post (?) black metal z Krakowa  (Przeczytany 10341 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Cień - post (?) black metal z Krakowa
« 21 Paź, 2011, 18:14:11 »
Cześć,

Był tu już Gothic w którym Zorro się udziela i za który został zlinczowany to teraz moja kolej. Miałem ostatnio (nie)przyjemność nagrywać, mixować i masterować black-metalowy zespół z Krakowa - Cień. Chłopaki nie do końca wiedzieli co chcą osiągnąć, ale miało to być coś świeżego. Postanowiłem więc dograć jakieś smaczki i pogłosami zrobić z tego black metal z drobnymi elementami post-rocka. Oczywiście miało być tanio, szybko, "trochę lepiej niż standardowa blackmetalowa jakość" i "nie musi być równo, bo to blackmetal" (a nie wszystkie chłopaki potrafili do klika grać, więc skończyło się tak, że kilka tragicznych fragmentów sam dograłem) także nie brzmi to świetnie (zresztą, ja nie potrafię mixować), ale warto IMO posłuchać choćby dlatego, żeby zobaczyć jak stoi scena nowoczesnego black metalu w Polsce.

Dodam, że kilka fragmentów nagrywana jest z użyciem 7mki (Flame EXG7 i Kiwi), a całość to VHT Pittbull z "treble na full" :devil:

Tyle, koniec pierdolenia. Zamieszczam trailer:
Wlacz osadzony player soundcloud


Tutaj ich myspace i poprzednie demo (uwaga, jest jeszcze gorzej):
http://www.myspace.com/cienband

Pzdr.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2012, 16:51:16 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
puscilem sobie na kiepskiej jakosci glosniczkow, mix nie wyszedl źle. Gitarki spoko, sama muza mnie odrzuca.

Ale zastanawia mnie zdanie - "nie potrafią grac do klika" czy to oznacza ze po prostu nie oznacza, ze nie potrafią grac rowno ?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Oldskulowy black metal. To lubię. :tak: A nie jakieś mi tu kurwa djenty i gojiry na milion sposobów. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ale zastanawia mnie zdanie - "nie potrafią grac do klika" czy to oznacza ze po prostu nie oznacza, ze nie potrafią grac rowno ?

WTF :D

Tak, to oznacza, że nie potrafili zagrać większości kawałków równo (przynajmniej gitarzysta rytmiczny, drugi sobie nieźle radził). Tzn. może by i potrafili, ale jak sami stwierdzili - przyszli bez przygotowania, bo im nie zależy na super jakości (...blackmetalowcy :D).

Az - fajnie, że Ci się podoba, nie spodziewałem się tego po Tobie :P
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2011, 12:34:35 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
tak to jest jak się piszę milion znaków na sekunde :/ Przepraszam za błąd ;)

Ja nie kumam takich ludzi - jeśli chodzi o granie. Przychodzisz nagrywać to robisz do bólu aż będzie równo albo nagrywasz po dźwięku skoro nie potrafisz.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
tak to jest jak się piszę milion znaków na sekunde :/ Przepraszam za błąd ;)

Ja nie kumam takich ludzi - jeśli chodzi o granie. Przychodzisz nagrywać to robisz do bólu aż będzie równo albo nagrywasz po dźwięku skoro nie potrafisz.

Nie płacili mi za czas spędzony z nimi, a od nagranego kawałka. Jeśli się nie przygotowali to chyba ich sprawa. ps. nigdy nie zrozumiesz blakmetalowca ;)

I tak wyszło chyba lepiej niż się spodziewali. Jak mi basista dawał utwory referencyjne to zastanawiałem się czy gotowych mixów nie nagrać na stare radio ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2011, 19:25:44 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja pierdolę, główny powód dla którego nie nagrywam swoich blackmetalowych numerów jest taki, że nie jestem w stanie zagrać ich równo, więc NI CHUJA nie widzę związku między surowością brzmienia a brakiem umiejętności...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Prawdziwy black metal to to:


Ale muszę powiedzieć, że zajebiste :D I ma to coś ;)

Isurez słuchaj,a nie pierdolisz o sludżach i zajebistych chujowych solówkach meszugi.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja pierdolę, główny powód dla którego nie nagrywam swoich blackmetalowych numerów jest taki, że nie jestem w stanie zagrać ich równo, więc NI CHUJA nie widzę związku między surowością brzmienia a brakiem umiejętności...

Mówią że to "uwiarygadnia nagranie", ale kogo to obchodzi, słyszysz gdzieś wyraźne nierówności? ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Fajnie zrobione. Jak by tak brzmiał black metal to bym go nawet słuchał ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Musza - fakt, nie słychać ale moje nierówno jest bardziej nierówno niż ich :D
Coin - obczaj sobie Altar of Plagues, szczególnie najnowszy album, może Ci podejdzie. Jako bonus dodam że nie są jakimiś pokurwionymi ultraprawicowymi zjebami :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Musza - fakt, nie słychać ale moje nierówno jest bardziej nierówno niż ich :D

Rozumiem. Dodam, że 1/5 trailera to tak na prawdę fragmenty w których sam coś nagrałem/dodałem - m.in. PMy w pierwszym kawałku i przestrzenie w ostatnim, no bo aż się prosiło :D

Coin - obczaj sobie Altar of Plagues, szczególnie najnowszy album, może Ci podejdzie. Jako bonus dodam że nie są jakimiś pokurwionymi ultraprawicowymi zjebami :D

Ten typ tak ma. Basista poza tym że jest ultra sympatycznym gościem jest skrajnym prawicowcem.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
To jest problem z 99% polskimi (i np. ukraińskimi czy fińskimi) kapelami grającymi taką muzykę - większość tworzących to ludzi ma nierówno pod sufitem pod tym względem...
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
W sensie, że "żydzi DIE!" oraz "gdy byłem w twoim wieku paliłem kościoły" ?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Noo mniej więcej :D Nie wiem dlaczego ale jakoś nie mogę przemóc się do słuchania muzyki tworzonej przez nacjonalistów, morderców, psycholi itp., nawet gdy ich twórczość nie ma nic wspólnego z ich osobistymi poglądami... Utrudnia mi to życie, ale przynajmniej nie czuję się brudny ;)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dlatego jak słucham muzyki, to zazwyczaj chce wiedzieć jak najmniej o wykonawcach prywatnie. Ani też tekstów nie słucham, jeszcze niepotrzebnie bym się do dobrej muzy uraził :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Wszystko ok tylko nie mylmy tutaj nacjonalizmu z nazizmem lub faszyzmem.
Wkurwiają mnie lewackie hasła typu: Good Night White Pride. Mam się wstydzić, że jestem biały i w dodatku z Polski? Niby dlaczego?

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Mnie równo wkurwia jedno jak i drugie.
Musza PW :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Black metal ist krieeeeeg... pokazałbym wam swojego ryja w iście blackmetalowym wyrazie, bo mam foto, ale wstydno jakoś. ;) Jeszcze byście fotoszopy robili.

Co do nagrania - brzmi dobrze, nie wsłuchiwałem się w nierówności, pewnie jak bym się przysłuchał to bym coś wynalazł ale nie rzucają się w uszy (jak to w wesołej twórczości co poniektórych użyszkodników tego portalu) co jest naprawdę sukcesem. Chociaż nierówny werbel przy blastach nadaje realizmu przy próbie osiągnięcia "TRV ULTRA SUPERBLACK KRIEG FROSTBITTEN METAL nagrywany na kaseciaka" efektu. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Dzięki Az, uratowałeś topic przed off-topem ;)

Nierówności są, ale nie rzucają się w uszy, bo te które raziły zostały wyprostowane.

Z mixu nie jestem zadowolony, ale jakbym kiedykolwiek był to znaczy że coś jest nie tak ;)

A zagrać równo blasty to czad, mało kto chyba to potrafi.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
A zagrać równo blasty to czad, mało kto chyba to potrafi.

Grałem kiedyś z perkusistą, który wymiatał blasty jak chciał każdą ręką. Ale fakt, w całym moim życiu tylko ten jeden perkusista umiał grać równo blasty dluzej niż 2 minuty ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No dla mnie całkiem spox. Blachy za bardzo jebią po uszach, ale fajne screamy, granie też nienajgorsze

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
fajnie to wyszło, w zeszłym roku słuchałem demówki nagranej w niby "sutdio" w moim mieście, jeśli to nagranie z tego tematu było nagrywane w domowych, kanciapowych warunkach to tym bardziej trzeba być zadowolonym z efektu
« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2011, 14:23:10 wysłana przez oz »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
fajnie to wyszło, w zeszłym roku słuchałem demówki nagranej w niby "sutdio" w moim mieście, jeśli to nagranie z tego tematu było nagrywane w domowych, kanciapowych warunkach to tym bardziej trzeba być zadowolonych z efektu

Nie kanciapa, a moja sypialnia 10m2 (;)) i w niej wszystkie nagrania (poza perko ofc) i mixo-mastery się robiły.

Dzięki chłopaki, nie sądziłem że komukolwiek się spodoba :)

No dla mnie całkiem spox. Blachy za bardzo jebią po uszach, ale fajne screamy, granie też nienajgorsze

Man, to blackmetal! Góry musi być wchuj ;)

« Ostatnia zmiana: 22 Paź, 2011, 13:19:01 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

bandit112

  • Gość
A zagrać równo blasty to czad, mało kto chyba to potrafi.

Grałem kiedyś z perkusistą, który wymiatał blasty jak chciał każdą ręką. Ale fakt, w całym moim życiu tylko ten jeden perkusista umiał grać równo blasty dluzej niż 2 minuty ;)

Co to te blasty, że tak zapytam? :hmmm:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
1541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2012, 15:02:35
wysłana przez knoteek
1 Odpowiedzi
1275 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2013, 08:52:50
wysłana przez Semedi
4 Odpowiedzi
2914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2016, 20:05:42
wysłana przez Luke
9 Odpowiedzi
1425 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2015, 16:00:43
wysłana przez Dmaligator
6 Odpowiedzi
4045 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2017, 19:52:01
wysłana przez marmaj256