Autor Wątek: Uszkodzony Celestion - gdzie naprawiać?  (Przeczytany 4020 razy)

Orange

  • Gość
Uszkodzony Celestion - gdzie naprawiać?
« 10 Paź, 2011, 20:17:03 »
Panowie kolegowie!

Mam problem następujący: Współgracze z mojego garażu jacyś podpięli moją paczkę do basu. Efektem tego jest spalona cewka (podejrzewam, bo głośnik się w ogóle nie odzywa) w głośniku Celestion G12 75. Mam pytanie następujace: czy któryś z was może polecić jakiegoś gościa, który to naprawi. Wiem, że we Wrocławiu jest serwis Celestion. Kisielewski (ten od wzmaków) mówił mi, że to ciężko naprawić, bo cewka akurat w tym głośniku jest dość "trwale" związana z membraną, a wymiana membrany to będzie całkowita zmiana brzmienia. W serwisie zmienią mi to na "oryginał" membrana + cewka. Oryginał made in china niestety, a głośniczek był angielski i cholernie byłem przywiązany...
 Ratujta mię plizzzz

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Chyba szkoda zachodu, jak na mój rozum. Nówka kosztuje ok 300 zyli. Niech trole się Tobie zrzucą na nowy głośnik. Czajna-srajna, będzie grał tak samo.

Offline regecore

  • Gaduła
  • Wiadomości: 216
Regeneracja w oparciu o oryginalny zestaw naprawczy wyniesie Cie nie wiele taniej niz nówka. Lepiej brać nówke.
Ewentualnie jak jestes purysta i chcesz anglika poszukaj se na jebaju używki, jak będziesz mial szczęście trafisz sprawna/oryginalna.
.

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Nie opłaca się tego naprawiać.  Szukaj używek po giełdach /allegro, ebay.  Czasami trafiają się głośniki Made In UK.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a tam używek. Skoro Ci go zjebali i oni płaca to kup sobie taki jaki chcesz, co Cie obchodzi. Niech płaca za głupotę
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ostatnio miałem na sprzedaż 2x G12T-75 po 170PLN sztuka... nie warto naprawiać ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Orange

  • Gość
NO to sobie wybiłem z głowy właśnie. Naprawa to ok. 150 zł... czyli w cenie używki...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Celestion V60 vs V30

Zaczęty przez specfireeye Wzmacniacze i kolumny

7 Odpowiedzi
7402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2010, 16:01:28
wysłana przez Pneumonia2
LP 7 Gdzie?

Zaczęty przez zuraw « 1 2 3 » Gitary 7-strunowe

57 Odpowiedzi
32348 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2010, 08:08:42
wysłana przez Yames
6 Odpowiedzi
2486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lut, 2011, 14:20:20
wysłana przez Testorrob
9 Odpowiedzi
6683 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2014, 09:37:27
wysłana przez sobek
14 Odpowiedzi
12015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2011, 17:11:42
wysłana przez indabrain