Autor Wątek: Podwójny NGD ! Niech żyją siódemki - AX 7521 i RG 7621  (Przeczytany 7544 razy)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Witajcie,
Muszę przyznać ze siódemki mają w sobie to coś. Pewnego razu grając w rozmaitych dropach i niskich strojach kovery DT pomyślałem - może by spróbować czegoś bardziej przeznaczonego do takiego grania? Szukałem, przebierałem, ale nic mnie nie przekonywało. Nic z szóstek. Traf chciał że Valentine wtedy się wyprzedawał. Jako posiadasz japońskiego Ibka (RGA121) pomyślałem - czemu nie. Miałem do wyboru ;) AX7521 i RG7621. 7 strun  :facepalm: jak na tym grać. Po co to i dlaczego ma tak niewygodny gryf... No ale na próbę wziąłem tego pierwszego - i tak oto:

Ibanez AX 7521





Wiosełko jest już u mnie pewien czas, śmiga aż miło, zawstydza niejedno znacznie droższe wiosło. 99 rok, Japonia, Fujigen. Stały mostek, 7 strun, korpus mahoń, gryf klon/bubbinga. Uzbrojone w set dimarzio - d-sonic7 i paf7. Wygląda jak Magda Gesler :D ale wybaczam - bo BRZMI :)
Wlacz osadzony player soundcloud

wciągnąłem się na dobre. Wiosło totalnie rozłożyło mnie na glebę. Podejrzewałem, że skoro japończyk, to lipy nie będzie, ale absolutnie nie spodziewałem się aż takiego brzmienia :D
Gdy efekt wow brzmieniowo minął (dobra, nie minął, trwa nadal ;)) zacząłem szukać czegoś wygodniejszego manualnie. Nie ukrywajny, AX manualnie jest okej, ale powyżej 15 progu zaczynają się schody (Ale... kto tam w ogóle zagląda, przecież gra się na pierwszych 3 progach...)
Wybór trudny, gitar mało, a konkurent solidny. Cały czas myślałem czemu nie wziąłem od razu dwóch tych Ibanezów wtedy od Valentina, ale dwóch na raz nie chciał mi dwóch sprzedać :) Pomyślałem że kiedyś trafię jeszcze coś fajnego.
Niestety wybór ograniczał mi znacznie stały mostek. Jestem prosty inżynier, ja tam się nie znam, nie orientuję, nie wiem, i w ogóle zarobiony jestem. Dla mnie wiosło ma grać z deski a nie ze śrubek i sprężyn.

No i nadszedł dzień w którym wypatrzyłem to oto cudo:

Ibanez RG 7621











97 rok, Japonia, Fujigen, 7 strun, mostek stały, korpus lipa :facepalm: gryf klon z jednego kawałka. Przygarnąłem, odświeżyłem i tak oto mamy fajne wiosełko. Mam je dopiero parę dni, nie jestem zwolennikiem lipy, ale i tak je lubię :) Negocjacje z Antonem do łatwych nie należały, ale zdecydowanie było warto - przy okazji - dzięki Anton za fajne wiosło ! :) Przyszło w trochę sfatygowanym w środku kejsie, ale na szczęście wiosło całe i zdrowe. A case - chwila i naprawiony :)

I wiecie co? Lubię siódemki :D Teraz jakoś tak ciężko mi coś zagrać na 6tce... jakoś tak... mało miejsca :)
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2011, 15:23:49 wysłana przez ghostek »
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Dodam, że to jest dokładnie ten sam 7621 którego wtedy nie sprzedał Ci Valentine :) Ja kupiłem od niego, Anton ode mnie, Ty od Antona. Chyba, że się mylę, i trafiłeś na egzemplarz z obiciami w bliźniaczych miejscach :P

No i gratulacje wielkie, dobrze tą moją japoneczkę wspominam, ze dwa razy już za nią nawet zapłakałem.

Poza tym nie ma co facepalmować na lipę, music many z niej robią! ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
No wiosełka zacne, gratulacje ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2011, 15:29:29 wysłana przez michu123PL »

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Ten sam, ten sam. Wziąłem wtedy tego AX'a, tańszy i od razu wyposażony w lepsze przystawki. Baaardzo konkretne wiosło. Fhuj tanie, bo brzydkie. Dobrze, że jak grasz to nie widzisz :D
Natomiast 7621 za mną cały czas chodził... "Kiedyś cię znajdę..." :D No i znalazłem.

Teraz mi będzie ciężko cokolwiek fajnego z 6tek dokupić... jakoś ciasno tak... :D
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Teraz mi będzie ciężko cokolwiek fajnego z 6tek dokupić... jakoś ciasno tak... :D
  :tak:
Gratuluję wioseł :)

Od siebie dodam, że kupiłem od Antona Evo7 który siedział przez chwilę w tym RG. Przyjmiecie mnie do rodziny? :D

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Teraz mi będzie ciężko cokolwiek fajnego z 6tek dokupić... jakoś ciasno tak... :D

No ja całkiem serio póki nie znalazłem Lusi nie mogłem się znaleźć na sześciostrunowych gryfach.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Ten AX jest jak stara dziwka - wszyscy mówią, że brzydka, ale pół forum ją miało, bo jest tania i bardzo sprawna. Jestem jednym z nielicznych, którym się podoba wizualnie i bardzo miło ją wspominam. Best bang for the buck ze wszystkich wioseł, które posiadałem.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
O tak, tania i robi dobrze... nawet bardzo. Rytmicznie bije na głowę droższego RG. Nie wiem na ile to kwestia przystawek, ale to pasmo... no ale to tam najmniejszy kłopot wymienić, tylko mi się nie chce. AX7521 gdy do mnie dotarł był jak stara niemyta :D dziwka - zapuszczone, upaćkane, miało totalnie rozpieprzoną elektronikę, zrobiłem od zera i szczerze to mi się już nie chce tego ruszać, bo działa, brzmi i jest porządek :) Solowo za to RG jest wygodniejsza w wyższych pozycjach, ale... nie żyga tak flażoletami jak AX :(
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2011, 19:16:10 wysłana przez ghostek »
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Zmień pupa na jakiegoś firmowego, ponoć robi dobrze. Ja nie widziałem potrzeby, ale może glupio, że nie zmieniłem, bo być może ciągle byłaby ze mną.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Przecież one nawet na stockach gadają dokładnie tak jak od nich oczekujesz i co wykręcisz ze wzmaka. Po to i w ten sposób zostały zaprojektowane i skonstruowane, jak sądzę, stąd też lipa.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
Cytuj
Przecież one nawet na stockach gadają dokładnie tak jak od nich oczekujesz i co wykręcisz ze wzmaka. Po to i w ten sposób zostały zaprojektowane i skonstruowane, jak sądzę, stąd też lipa.

Zdecydowanie powinieneś darować sobie takie posty, które nie mają żadnego sensu...

Gratuluję siódemek.
mniut i piah

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Dobrze Rachet że nie kombinowałeś z przystawkami :P zostaw to profesjonalistom :D <joke>

Chętnie bym zamienił z ciekawości set dsonic7/paf7 z tego AX, ale to wiosło już tyle przeszło, i kosztowało mnie masę roboty żeby to tam ładnie powyprowadzać, że mi się zwyczajnie nie chce i robi się już krótko tam z kabelkami. Poza tym dwa zupełnie różne układy, switche, kablelki, nieee... naprawdę sobie daruję. Kiedyś se dokupię coś do RG7 ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No to wina przetworników bo u mnie również nie ma takich soczystych flażoletów. :( Gratuluję siódemek. Przy moim RG będzie jeszcze trochę zabawy. :'(

Nie do końca .Kurwienie flazoletami to nie tylko kwestia pickupów, ale również ich odpowiedniego ustawienia względem węzłow struny a nawet drewna gryfu.


Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
gratuluje zestawu, tym bardziej, że obie gitary w przeszłości były moje ;), trochę tęskni mi się za AX kapitalna gitara i niedoceniana, przy ogromie szczęścia może uda mi się w końcu znaleźć egzemplarz w kolorze gp (taki szary)   

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Ciekaw jestem co ten RG pokaże na markowych pickach ;)
Chciałem wziąć d-sonica7 bo mam w AX'ie i ładnie działa ale jednak nieco głośny... To jest chyba cecha tych przystawek, bo w 6 ten sam przydźwięk miałem... jest może coś podobnego charakterystyką wśród konkurencji, a przy okazji cichsze ;) ?
Co można do niego wstawić żeby rozbujać ładnie?
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
W takim kolorze?
http://www.youtube.com/user/marlboro123456
:D

No i gratulacje dla Ghostka - zadowolenia życzę!

A ten AX 7521 to ten, co tak długo na allegro wisiał swego czasu i nikt go nie chciał? Bo się nad nim kiedyś zastanawiałem - ale ze względu na wygląd stwierdziłem, że jednak niet - bo brzydki jak noc. Chuj tam, że brzmienie - z grubą laską też bym nie chciał być bez względu na brzmienie trololo :D

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Nie, to nie ten. Tamten był koreańczyk, zdaje się AX7221. Swojego japońca kupiłem wcześniej i po cichu :P
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2011, 12:46:09
wysłana przez dr.evil
2 Odpowiedzi
2428 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 14:16:20
wysłana przez dr.evil
11 Odpowiedzi
4364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2011, 12:22:38
wysłana przez zz_top
17 Odpowiedzi
8013 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2012, 09:43:40
wysłana przez oz
6 Odpowiedzi
9550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 11:04:23
wysłana przez admaxo