Autor Wątek: Jak polutować D Activatory DiMarzio na przełączniku Ibanez RG 7321??  (Przeczytany 3646 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Jak polutować D Activatory DiMarzio na przełączniku Ibanez RG 7321??
Ktoś może rozrysować mi schemat?? Lutuję w/g schematu ze strony DiMarzio i cuda się dzieją.

http://www.ibanez.com/supportResources/wiring/W97051.gif

Albo gra pierwsza i ostatnia cewka w pierwszej pozycji, albo gra 1, 2 i 3 pozycja, 2 i 4 jest głucha.
Ręce mi już opadli.

Help!
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Ten przełącznik jest taki sam jak we flejmie exg7? Jeśli tak to nie powinno być problemu. Ja polutowałem według schematu ze strony dimarzio o wszystko gra jak trza.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
To podeślij proszę ten schemat, bo już głupieje. Lutuje w/g schematu i ciągle zamiast 7-ki mam Stratocastera.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
A nie sorki. Jednak lutowałem wedle schematów ze strony mayones may-szkoła.

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Te schematy ze strony ibaneza dają wszystkie informacje, których potrzebujesz, nawet kolory kabelków idealnie się zgadzają z dimarziami.
Brigde:
-zielony do masy
-łączysz cały pickup szeregowo(łączysz biały z czarnym razem) z tą różnicą, że z miejsca tego połączenia wychodzisz trzecim kabelkiem, który idzie do piątego polea
-czerwony idzie do pierwszego polea
Jak u siebie w 7421 lutowałem pickup pod bridge, to za pierwszym razem tez coś pokręciłem i miałem podobne problemy. Potem jak polutowałem to dokładnie tak było już ok.
Neck:
-czerwony do trzeciego polea
-czarny do ostatniego
-biały do drugiego i siódmego
-zielony do masy

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@Winged, dzięki serdeczne. Teraz wszystko działa jak należy  :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Spokojnie, miałem swego czasu wiosło z Superswitchem i do tej pory nie potrafię go za pierwszym razem dobrze zlutować ;)
Jakby tego było mało, znowu takie kupiłem... :facepalm: :D

Chętnie wydrukuję tę instrukcję z posta wyżej, tak na wszelki wypadek ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
44 Odpowiedzi
32127 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2010, 23:20:07
wysłana przez Tolein
10 Odpowiedzi
8182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2009, 23:38:23
wysłana przez valentine
6 Odpowiedzi
1971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Maj, 2013, 14:11:26
wysłana przez Mat
17 Odpowiedzi
8739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2013, 11:47:40
wysłana przez Żbiku
4 Odpowiedzi
3117 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2014, 22:14:54
wysłana przez aciek_l