Autor Wątek: Zestaw do grania w domu ok. 2000 zł  (Przeczytany 14143 razy)

Offline Infinitas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Zestaw do grania w domu ok. 2000 zł
« 05 Paź, 2011, 21:28:40 »
Mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie :)
Gram już ponad rok, mam obecnie Rolanda 20xl i wiosełko Hamer Vector, które po wyregulowaniu gada całkiem nieźle. Za jakiś czas dostanę nowe pickupy (dimarzio x2n i air norton) i będę miał zamiar wymienić piecyk. Co do prób to szczerze wątpię bym przez następne 2 lata znalazł jakiegokolwiek perkusistę na moim za...odludziu. Zależy mi na w miarę ciężkim brzmieniu, ale bez przesady, coś w tym rodzaju Wolałbym heada z paką 1x12, ewentualnie jakieś lampowe combo. Zastanawiałem się nad Blackstarem HT-5H, ale chyba będę musiał go rozkręcać mocno żeby mieć odpowiedni przester, bo przy overdrive jest tylko volume i gain?  Generalnie mam bardzo małą wiedzę na temat wzmacniaczy, więc wolałbym zasięgnąć waszej porady, zanim wyrzucę pieniądze w błoto :P
Z góry dziękuję wszystkim :)

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Wiesz, to zależy od tego jaki masz dom i jak tolerancyjnych domowników. Słyszałeś kiedyś choćby 5 watowy lampowy piec?
ore ore na traktore

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Oczywiście do znudzenia będę powtarzał: Marshall JCM 900 1x12, albo 2x12.

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Próbka, którą podałeś wcale nie ma jekiegoś ultra-hi gainu na gitarach.
Ja gram na Blackstarze HT60 (wyrwałem go za 2300 zł) i wcale nie brak mu gainu, rzadko przekręcam dalej nić 2/3 zakresu. Wiem, że krążą głosy, że Blackstar to lampę dla picu ma, że to modelowanie... dla mnie brzmi jednak fajnie i reaguje jak lampa.
HT60 jest  głośny (za głośny do domu). Osobiście polecałbym HT40 - zmieścisz się w 2000zł, a jak dołożysz 200 zł to nawet nowego dorwiesz.

Offline Infinitas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Sąsiadom hałas albo nie przeszkadza, albo boją się o tym powiedzieć, więc problemu nie ma :P
Głuchy_zjeb ----> Tak, 5 W lampy urywa rzyć przy rozkręceniu gałki na 1/3 w pomieszczeniu :P
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2011, 22:06:01 wysłana przez Infinitas »

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
To może Bash SH20 (albo i nie 20), na kolumnę ci spokojnie wystarczy, a i pomiędzy możesz sobie jakiś tłumik mocy wpiąć, co by aż tak nie hałasować.
ore ore na traktore

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Zastanawiałem się nad Blackstarem HT-5H, ale chyba będę musiał go rozkręcać mocno żeby mieć odpowiedni przester, bo przy overdrive jest tylko volume i gain?

Przeczytałem trzy razy i nie zrozumiałem, nie czytam po raz czwarty. Mam HT-5 head pod 2x12 wzięty z premedytacją "do domu" i na mały gig. Nie da się tego rozkręcić powyżej godziny 9:00, bo sąsiedzi Cię zajebią pelargoniami przez balkon. Przester z pieca ustawiony na max jest fajny, da się go słuchać cichutko, ISF jest świetne dla niezdecydowanych i początkujących grajków (naprawdę robi cuda i skłania do głębszego zastanawiania się nad obecnością gałeczek "mid" i "bass"). W razie potrzeby większego dż-dż i ogólnego zjeżenia dźwięku, dopalam to sobie polskim preampem JP P6. Do domu jak znalazł.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
To może Bash SH20 (albo i nie 20), na kolumnę ci spokojnie wystarczy, a i pomiędzy możesz sobie jakiś tłumik mocy wpiąć, co by aż tak nie hałasować.

Spokojnie pięć stów na kolumnę? No nie bałdzo...
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
nówka HB 212 to około 700, za 500 da się cos wyrwać, nawet dedykowane do Kranka 112 chodzą na forum po 500
B ( o ) ( o ) B S

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
To może Bash SH20 (albo i nie 20), na kolumnę ci spokojnie wystarczy, a i pomiędzy możesz sobie jakiś tłumik mocy wpiąć, co by aż tak nie hałasować.

Spokojnie pięć stów na kolumnę? No nie bałdzo...

http://www.thomann.de/pl/harley_benton_g112.htm
:)
ore ore na traktore

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Hm. Mindfuck.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Line 6 Pod XT Pro + Reloop ADM-5. I pograsz fajnie, i nagrasz fajnie i nie pójdziesz na próbę ;)

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Popieram przedmówcę. Któryś POD + monitory, sam używam zestawu X3 + Fostex PM 0.5 (co prawda ten set kosztował mnie 2,5k, ale do 2k też można dobrać całkiem fajny zestaw).
Suto wędlin kładź na chleb

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Chcesz Death'u? Marshall Valvestate 8100 (wisi jeden na allegro za 1100zł) i kolumna na Celestionie/Celestionach G12T-75 (chyba jcm900 - 1960). Akurat wyrobisz się w budżecie i z racji, że to tranzystor nie będziesz go musiał rozkręcać :)

Offline Infinitas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Raczej masz rację, juhc mi z tego że kupię do domu lampę, której ani nie rozkręcę w domu ani nie wezmę jej na próbę xP Nie wiedziałem że piec na którym grał Chuck chodzi teraz za grosze :P Dzięki wielkie :) Ewentualnie jeszcze jakieś propozycje jakbym tego marszałka nie znalazł gdy będę chciał kupić piec? :P

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jakiś POD?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Infinitas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
A co myślicie od Line 6 Spider IV 75 ? 150 do domu chyba nie byłoby sensu brać, a 75 W na próby by chyba starczyło, gdyby jakimś cudem znalazł ludzi do gry :P Na YT Achokarlos ma wersję heada 150 W i całkiem nieźle brzmi, te combo będzie dużo gorzej brzmiało w warunkach domowych od tego heada? :O

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
To już prędzej Spider Valve'a. A jak znajdziesz zmodowanego jak mój ( SV-Strymon Pre) to już w ogóle miód i orzeszki do domu, z tym, że to chyba ciężko znaleźć.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
+1 Spider Valve zacny.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
A co myślicie od Line 6 Spider IV 75 ? 150 do domu chyba nie byłoby sensu brać, a 75 W na próby by chyba starczyło, gdyby jakimś cudem znalazł ludzi do gry :P Na YT Achokarlos ma wersję heada 150 W i całkiem nieźle brzmi, te combo będzie dużo gorzej brzmiało w warunkach domowych od tego heada? :O

Chcesz zamienić legendarny Czakowy wzmak (ogólnie brzmienie) na Line 6?! Damn you! Jak już to idź po bandzie skoro zamówiłeś/zamawiasz DM 2XN.

Poza tym: Marshall made in England > Blackstar, Line 6 made in China

Offline Infinitas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
X2n już jest we wiośle i gada zajebiście :P Dobra, juhc, czatuję na tego marshalla ;d
dzięki wielkie.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.

Offline bamse

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Ja tam widzę jedno rozwiązanie

Bash studio head, poprosić szymona o combo 1x112, myślę że o wiele takiego budżetu nie przeskoczysz a wzmak zacny.

albo poczekać na studio head 5 Watt

Orange dark terror nie jest taki znowu tani, a używek jeszcze nie ma.


Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
1x112? Spory ten głośnik będzie :D

Ja bym brał PODa HD300 i jakąś kolumnę/głośnik do tego, od biedy głośniki komputerowe/słuchawki i jazda.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
To już nie lepiej chociaż hd400 z pętlą i innymi bajerami (choć wciąż mniej wygodnym pedalboardem względem HD500, który póki co oscyluje w cenach na styk z podanym budżetem, więc mógłby być kłopot z nagłośnieniem)?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
9875 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
8 Odpowiedzi
3704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sty, 2012, 13:12:53
wysłana przez Musza
37 Odpowiedzi
9501 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2015, 12:30:45
wysłana przez Gohes
12 Odpowiedzi
4421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2016, 12:19:02
wysłana przez lwronk
10 Odpowiedzi
3731 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2016, 19:55:16
wysłana przez deathtom