Autor Wątek: NAD VHT Deliverance Sixty, czyli jak wygląda mój Tjub Skrimer ;)  (Przeczytany 9941 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Trochę spóźnione NAD, bo wzmacniacz już jest u mnie od paru dni, ale dopiero teraz oderwałem się od grania ;)

Geneza zakupu:
   Nie myślałem o sprzedaży Pittbulla dopóki nie pojechałem pokazać się z Kiwi do Krakowa. Tam zajrzałem najpierw do Coina777 i podpiąłem się do jego, nowego wówczas, VHT D60. Niedługo po tym Pittbull wylądował pierwszy raz na giełdzie (:D). Im więcej czasu mijało od spotkania z Deliverancem tym mniej chciałem sprzedać Pittbulla, więc go w końcu wycofałem. Trochę później Coin wystawił swojego D60, więc wystawiłem Pittbulla, ale po sprzedaży D60 zostawiłem go na giełdzie, bo przywykłem do myśli wylotu. Zachciało mi się wtedy DR'ki, bo tańsza i dobrze się nagrywa, ale na szczęście mi się odwidziało. Kilka miesięcy od tego czasu, czyli całkiem niedawno, zobaczyłem Deliverance 60 na allegro w fajnej cenie i stwierdziłem, że do trzech razy sztuka (nie chciałem przepuścić tej okazji). Niedługo po wystawieniu Poker Face, do którego zgłosiłem się z zainteresowaniem jego pickupami, wyraził w odpowiedzi zainteresowanie moim wzmacniaczem. Wysłaliśmy sobie nawzajem sprzęt na testy i kilka dni później oboje zadowoleni potwierdziliśmy deal. Poker stwierdził, że Pittbulla mi nie odda, a pickupy od niego (Bare Knuckle Painkiller) to teraz moje ulubione pupy. Tak pozyskałem trochę gotówki i zakupiłem z allegro VHT Deliverance Sixty :)

   Wzmacniacz po podpięciu znów strącił mi głowę z szyi, ale tym razem jeszcze mocniej, bo tym razem podpiąłem go pod VHT Fat Bottom. Napierdala niemiłosiernie i kocham go jak żadnego wcześniej. Jest wzorowany na zielonym kanale z mojego ex Pittbulla (czyli tym IMO fajniejszym) z tym, że jest dużo bardziej agresywny, a ponadto ma szybszy i "większy" dół. Na dodatek jest jednym z najbardziej uniwersalnych wzmacniaczy jakie znam, a ma tylko JEDEN KANAŁ. Pięknie czyści się gałką vol w gitarze, nie mogę wyjść z podziwu jak mogę sobie płynnie przechodzić z clean'a do higainu (niczym footswitch w gałce). Na przednim panelu ma też świetną gałkę, która diametralnie zmienia charakter wzmacniacza "Crisp/Tight" (oczywiście ustawiam na 3/4 w stronę tight, żeby był tight ;)). Jest bardzo głośny jak na 60W, na pewno głośniejszy od 100W Pittbulla, a to pewnie za sprawą KT88. Nie ma zbędnych mnie ficzerów jak... pisałem już o tym w sumie w "co mnie w życiu cieszy":

Spoiler

Generalnie jestem zadowolony i mam wreszcie wzmacniacz w którym zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Uważam, że to najlepszy z dotychczasowych głów jakie u mnie były, więc pewnie zostanie na długo (jak na razie pobił 5150II którego pogoniłem Lokiemu po 2 dniach :D)

Dotarliście dotąd? Zasłużyliście więc na fotki:

Tu wzmacniacz:


a tu CAŁY RIG:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Skłamałem, to nie cały rig, ale o tym zaraz w NGD :)
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2011, 20:24:23 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #1 03 Paź, 2011, 17:38:36 »
fajna głowa, musisz kiedyś przywieźć do krakowa żebyśmy się popałowali :). Ale te kostki gojiry po obu stronach nie wyglądają tak dobrze jak na pitbulu ;)
gratz!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #2 03 Paź, 2011, 17:41:27 »
Uzywasz dopałki do niego? Czy tak tylko sobie lezy dla efektu wizualnego? ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #3 03 Paź, 2011, 17:42:05 »
Gratsy ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #4 03 Paź, 2011, 18:21:19 »
Uzywasz dopałki do niego? Czy tak tylko sobie lezy dla efektu wizualnego? ;)

Pewnie, że używam, tak jak ze wszystkim odkąd ją mam. W gwoli ścisłości - nie używam dopałki, żeby dodać gainu, ale żeby przyspieszyć dół, wysunąć środek i uciąć górki. OD808 robi to wszystko bardziej drastycznie niż mój Bee, który miał być jego kopią "pozbawioną wad Tube Screamera" (które jak dla mnie są największymi jego zaletami). Zobaczymy który OD bardziej podejdzie wzmakowi, bo jutro przychodzi do mnie kopia OD808 :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #5 03 Paź, 2011, 19:24:01 »
Dobrze masz wywarzone wzmacniacz i gitary. Nie lecą na główkę nawet postawione pod kątem ;) Gratki wspaniałej gromadki!
Spoiler

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #6 03 Paź, 2011, 19:46:03 »


Nie mam pytań, rig idealny. Gratuluję i mam nadzieję, że na tym się skończy, bo już mi krocze puchnie.

A tera grać!
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2011, 19:51:36 wysłana przez mondomg »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #7 03 Paź, 2011, 20:07:34 »
Idealny będzie jak mi przyjdzie OD808 i dorwę godnego następce mojego byłego Lespałla - Greco LPC, bo tęsknie za nim ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #8 03 Paź, 2011, 22:07:51 »
jest jednym z najbardziej uniwersalnych wzmacniaczy jakie znam,

Hehe jak ja to samo pisałem o moim d60 to się ze mnie śmiałeś ;)

Gratulacje, zajebisty wzmak i też sobie taki kupie, ale wersje 120W bo 60 jest za cicha do grania w bloku :) no i dopiero jak będe miał paczkę od vht :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #9 05 Paź, 2011, 15:51:16 »
jest jednym z najbardziej uniwersalnych wzmacniaczy jakie znam,

Hehe jak ja to samo pisałem o moim d60 to się ze mnie śmiałeś ;)

Powtarzam po tobie, żeby nie było że kłamałeś ;)

Gratulacje, zajebisty wzmak i też sobie taki kupie, ale wersje 120W bo 60 jest za cicha do grania w bloku :) no i dopiero jak będe miał paczkę od vht :)

Kiedyś wypłynie jakaś na allegro, nie bój żaby :)

EDIT

Uzywasz dopałki do niego? Czy tak tylko sobie lezy dla efektu wizualnego? ;)

Nagrałem próbkę jak Deliverance przyjmuje dopałki. Pierwszy jest goły Deliverance, drugi z Bee, trzeci z kopią TS808 (czyli przy okazji mamy porównanie). Na całości tylko high pass na 60hz i low pass na 14khz:
http://dl.dropbox.com/u/13715654/Deliverance%2060%20straight%2C%20Bee%2C%20TS808%20eq.wav

a tu bez eq jakby ktoś chciał sobie samemu nałożyć:
http://dl.dropbox.com/u/13715654/Deliverance%2060%20straight%2C%20Bee%2C%20TS808%20no%20eq.wav

i jak? :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #10 05 Paź, 2011, 16:10:16 »
Jestem wzroszuony... bjuti, kjuti, maj preszzzzeeeeesssss!!! Coraz bardziej zaczynają mi sie podobać zielone gitary, to chyba przez zbyt krótką wiosnę;)

Posty połączone: 05 Paź, 2011, 16:10:25
gratuluje!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #11 05 Paź, 2011, 21:16:19 »
Dzięki :)

Nie byłbym sobą jakbym nie pomalował nowej kostki, a że to TS to na kolor zielony padło :)


« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2011, 09:43:22 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #12 05 Paź, 2011, 21:26:45 »
Yay, prawie identyczna jak moja. Logo się różni, moje ma kosmiczną czcionkę. A, mam czikenhedy jeszcze, ale poza tym identyko. Fajnie sobie gra, nie? Szczególnie, że nie kosztuje specjalnie dużo.
Mało gainu zacząłeś ustawiać, całkiem spoko to brzmi.
Spóźnione gratulacje za nowy wzmak!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #13 05 Paź, 2011, 21:38:55 »
Yay, prawie identyczna jak moja. Logo się różni, moje ma kosmiczną czcionkę. A, mam czikenhedy jeszcze, ale poza tym identyko. Fajnie sobie gra, nie? Szczególnie, że nie kosztuje specjalnie dużo.
Mało gainu zacząłeś ustawiać, całkiem spoko to brzmi.
Spóźnione gratulacje za nowy wzmak!

Dzięki! Gain jest jak zwykle pomiędzy 9-10. Jak już nie raz wspominałem - VHT ma po prostu taki uroczo czysty charakter i ciężko o taką saturację jak w innych hi-gainowych wzmacniaczach.

Tube Screamer fajnie gra, choć okazało się, że prawie identycznie jak Bee, więc zostałem z dwoma TS'ami heh. Jutro wieczorem będziemy porównywać go z Coinem do Maxona OD808, więc dam Ci znać czy daję radę przy oryginale.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #14 06 Paź, 2011, 10:05:05 »
A powiedz mi Musza, bo jestem dość świeżutki na forum... co to za zielone siedmiostrunowe cudo??? I gdzie można takie sobie ustrugać?

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #15 06 Paź, 2011, 10:16:05 »
Też byłbym zainteresowany porównaniem z Maxonem;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #16 06 Paź, 2011, 10:17:58 »
To jest Langowski Kiwi, poszukaj w dziale custom shop, jest NGD
B ( o ) ( o ) B S

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #17 06 Paź, 2011, 10:21:44 »
senkju! Jest piękny! Strasznie podoba mi się kształt tele, ale ta siódma struna dodaje mu bardziej les paulowatości w ciężarze;)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #18 06 Paź, 2011, 21:26:24 »
Też byłbym zainteresowany porównaniem z Maxonem;)

Dobra wiadomość dla Pana XR. Jedyne co różni kopię od oryginału to to, że kopia minimalnie (ale to na prawdę minimalnie, bo przełączaliśmy i wsłuchiwaliśmy się kilka razy) mniej szumi i ma true-bypass.  Pocieszenie dla posiadaczy Maxona (czyli m.in. mnie) że mamy ładniejszą obudowę i miejsce na baterię, więc opłaca się dopłacić :P

Bee również okazał się bardzo podobny. Obcina mniej góry i dołu, więc brzmi jakby "nowoczeniej", ale różnice są niewielkie, bo w ślepym teście tylko jeden z nas trafił który efekt gra.

Pozdo,
Musza i ja
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #19 06 Paź, 2011, 23:00:54 »
No i git! Dzięki panowie za test:)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #20 07 Paź, 2011, 02:03:47 »
Jak chcecie możemy zrobić jutro(dziś) kiepską próbkę. mam na myśl sygnał z preampu w kare muzyczną, nie będzie brzmiało super ale będzie słychać, że nie słychać różnicy :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline fachmann

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #21 07 Paź, 2011, 07:28:37 »
coin, zainwestuj w zasilacz, a nie pierdol o miejscu na baterię, bo dla mnie to żaden argument :D ;)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #22 07 Paź, 2011, 11:12:16 »
Używam zasilacza. Ale baterie lepiej brzmią :)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #23 07 Paź, 2011, 12:16:34 »
Selekcjonowane baterie Mesa Boogie?

Też takich używam
weimar guitar gently weeps

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: NAD VHT Deliverance Sixty
« Odpowiedź #24 07 Paź, 2011, 13:14:50 »
Ale tylko w środku dnia, kiedy sąsiedzi nie zużywają prądu
weimar guitar gently weeps

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
4372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2008, 19:34:49
wysłana przez dom?n
11 Odpowiedzi
4210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2012, 18:34:56
wysłana przez warhead
14 Odpowiedzi
5140 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 20:06:03
wysłana przez mondomg
30 Odpowiedzi
5740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2011, 17:21:44
wysłana przez Zomballo
24 Odpowiedzi
5231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 16:21:33
wysłana przez Lukas