Autor Wątek: "nakretka" w TOMach  (Przeczytany 3446 razy)

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
"nakretka" w TOMach
« 14 Maj, 2008, 18:43:27 »
ma ktos pomysl - sprawdzony - jak wyjac bezpiecznie z dechy nakretke w ktora wkrecam trzpienie na ktorych zawieszam TOMa tak zeby nie wyrwac tego razem z polowa lakieru z korpusu??

wsadzilem krzywo jak skladalem patyka, nie zauwazylem tego i teraz sie zapieklo od naciagu strun tak ze nie moge tego wyjac
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: "nakretka" w TOMach
« Odpowiedź #1 14 Maj, 2008, 19:01:43 »
ja mam... idz do Gorala

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: "nakretka" w TOMach
« Odpowiedź #2 14 Maj, 2008, 19:03:51 »
1. nie mam jak poniewaz jedna osoba od 4miesiecy zwleka z wyslaniem mi case'a do tej gitary a w nic innego sie nie miesci
2. juz sobie poradzilem chociaz nie bylo to wcale dobre rozwiazanie i malo nie narobilem w gacie :P ale nie moze byc krzywo bo mnie szlag trafia jak to widze
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: "nakretka" w TOMach
« Odpowiedź #3 14 Maj, 2008, 19:04:57 »
tzn. jak to zrobiles?
Łe tej.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: "nakretka" w TOMach
« Odpowiedź #4 14 Maj, 2008, 19:14:05 »
niezbyt fachowym ruchem

trzpien ma u samej gory plaskie miejsce, nie jest gwintowany do konca. szmatka, kombinerki i jazda. druga szmatka na korpus i naciskalem zeby mi pol lakieru razem z tym nie wylazlo :-/

poszlo bez problemu w sumie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: "nakretka" w TOMach
« Odpowiedź #5 14 Maj, 2008, 20:25:59 »
trza bylo pisać z tym casem, by się cos poradziło, sporo osób jest z wrocka a ja teraz mam "wolny" futeral od explorera, wiec kazda gitara tam wejdzie. No ale grunt żes dał rade :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: "nakretka" w TOMach
« Odpowiedź #6 15 Maj, 2008, 20:56:03 »
nikt - na przyszłość podaje sposób na wyciągnięcie takiej tulejki (i innych też, na przykład takich od Floyda). UWAGA!!! Ta metoda nie działa jeśli tulejki w korpusie są najwyraźniej ZALAKIEROWANE - a to się zdarza... A więc:
1. zdejmujesz mostek
2. wykręcasz trochę śruby z tulei - tak, żeby pod "kołnierzykiem" śruby powstał prześwit około 3mm.
3. kładziesz na topie gitary filc, grubą tekturę, kilkukrotnie złożoną grubą tkaninę - cokolwiek co ochroni lakier w Twojej gitarze
4. bierzesz kombinerki i chwytasz nakrętkę pod kołnierzem tą częścią do cięcia drutu, czubek kombinerek opierasz o podkładkę z filcu (lub j/w)
5. stosując delikatną dźwignię wyciągasz nakrętkę razem z tulejką z korpusu - robisz to na raty podkładając kombinerki i podkładkę raz z jednej raz z drugiej strony tulei.
POWODZENIA!
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: "nakretka" w TOMach
« Odpowiedź #7 15 Maj, 2008, 21:01:12 »
no to prawie tak zrobilem tylko ciagnalem odrazu pionowo do gory bo balem sie ze jak opre za mocno o lakier to zostanie slad, o co w sumie nie jest trudno przy czarnym polysku. reszta jak w opisie :)

dzieki za info
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: "nakretka" w TOMach
« Odpowiedź #8 15 Maj, 2008, 22:36:35 »
Jakoś ciągnąć pionowo do góry nie polecam - widziałem jak wspólnik kiedyś w swojej gitarce tak wyciągał. Jak sie napiął, stęknął i zaczął rwać to kombinerki mu się ześlizgnęły, ręce mu jakoś odskoczyły i amortyzując te "odskoczenie" oburącz pierdolnął czubkiem kombinerek w sam środek topu gitary :-) Działanie powoli i za pomocą dźwigni nie powoduje tak spektakularnych efektów jak na przykład okrzyk wspólnika: "ożkurwatwojamaćfasz ystowskajapierdolę!!!"
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
8728 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2008, 13:26:26
wysłana przez lord_awesomeguy
DT "Systematic Chaos"

Zaczęty przez Andy « 1 2 » Muzyka

28 Odpowiedzi
12625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2007, 20:25:42
wysłana przez Andy
3 Odpowiedzi
6166 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24382 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
9 Odpowiedzi
4035 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 10:28:24
wysłana przez Vlad The Vampire