Autor Wątek: Match EQ - czyli jak zrobić dowolnego IR'a  (Przeczytany 5123 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Match EQ - czyli jak zrobić dowolnego IR'a
« 25 Wrz, 2011, 11:39:24 »



Czyli jak zrobić sobie IR'a do VSTków. Ja właśnie skończyłem machać trzeciego i jestem ZDRUZGOTANY. Na dobrą sprawę, dzięki tej technice jesteśmy w stanie mieć DOWOLNE brzmienie gitary  :headbang:


Zabijcie mnie jeśli już to tu było, ja nie znalazłem....
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
widziałem już, zakupiłeś owy program, czy pożyczyłeś z internetu?;)
i always go full retard


Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
widziałem już, zakupiłeś owy program, czy pożyczyłeś z internetu?;)

Voxengo jest w wersji demo, więc mam w wersji demo, a ozone... no, nieważne :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Kool. Myślałem, że to będzie bardziej na zasadzie kształtowania własnego brzmienia... Ja nie chcę brzmieć jak Periferi albo Dżon... Mimo wszystko taka wiedza może się przydać kiedyś.
power to a being never dies

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jak ktoś chciałby Izotopa Ozonowego to zapraszam na PW, mam wersję "testową" ;) która dobrze działa


Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Bo te IRy jako wtyczki do grania live - fajna sprawa, jednak jak ma się zaczerpnięcie dźwięku zmasterowanego i uzycia go na niezmasterowane slady, które nastepnie zostana poddane ponownemu zmasterowaniu, czyli tam im wytnie, tam im doda, tu podglośni tam wyciszy i takie tam. Żeby bylo jaśniej - biorę brzmienie meszugi, z wyciętym środkiem, robie sobie do tego bębny, podkładam bas, wrzucam na wszystko jednego BUSa i nakładam inne efekty już pod sam master, które dodatkowo robią mi lekkie usmiech mariana. Wtedy mam w brzmieniu kupę :(
« Ostatnia zmiana: 25 Wrz, 2011, 13:14:03 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Lol @ 6:05 w pierwszym filmiku:
Cytuj
so, it's exactly the same!
:facepalm: Przez youtuba nawet słychać, że jest zaledwie podobne, bas dudni chociażby w tym wygenerowanym IR, czego w oryginale nie ma. Nie neguję technologii, ale to, jak koleś z tego korzysta mnie nie przekonuje. Ciekaw jestem, w jaki sposób odzyskuje pełną charakterystykę częstotliwościową kolumny na podstawie tego, jak ona reaguje na riff składający się z dźwięków o podobnej wysokości, które raczej pełnego pasma nie pokrywają.

No i komentarz g-zs'a - ditto.

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Jedno Wam powiem. To się nie sprawdza.Pracuje u siebie nad tym od jakiegoś czasu z ciekawości czy da się w ogóle ukręcić coś dobrego z tego. Jedyne brzmienie które mi wyszły to te gdzie utwory były bardzo mało zgwałcone przez nachalny mastering, więc jak kolega wcześniej pisał mastering jest tu problemem. Druga sprawa.....robiłem testy na kilku wtyczkach symulujących mese,5150,orange'a itd i niestety każda daje inne efekty. W wielu przypadkach problemem jest dynamika. Najlepsze efekty i tak osiągnąłem na paczkach które są dedykowane w TH2. Może dlatego że nie mają sztucznej dynamiki. Ciekawe jest to że TEN SAM impuls wczytany z WAV'a brzmi inaczej niż z Nebuli.....
Na tonematching trochę szkoda czasu.... :/  Lepszych rozwiązaniem jest ukręcenie podobnego brzmienia na własnych ustawieniach i zrobienie Match EQ z dużym rozmyciem żeby uzyskać podobną charakterystykę.To tak z praktyki.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3006 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2008, 13:41:47
wysłana przez nikt
0 Odpowiedzi
1943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Paź, 2008, 19:26:22
wysłana przez Pan Sinner
15 Odpowiedzi
17360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sty, 2010, 13:21:32
wysłana przez Tomek Martyniak
7 Odpowiedzi
5055 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2013, 14:14:22
wysłana przez Lechu_
20 Odpowiedzi
10614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 21:04:34
wysłana przez Ghost_of_Cain