Autor Wątek: Firewire do laptopa - Texas Instruments - zna kto?  (Przeczytany 7310 razy)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Czesc,

Sprawa sie troche pokomplikowala i Mac niestety nie bedzie mogl wyjezdzac na kazde nagranie.
Poszukuje zatem jak podpiac Firewire do HP Compaq 6820s. Ten port ktory tu mam, to chyba ExpressCard,
ale nie jestem w stanie tego zagwarantowac. Jesli jest tu ktos ogarniety z komputerami, to licze na pomoc..

Teraz glowne zadanie - jak mam znalezc FW na czipsetach Teas Instruments. Dzwonilem do komputronikow,
i kilku mniejszych sklepow komputerowych, wszyscy mowia, ze nie wiedza jakie czipsety sa montowane w to co sprzedaja..

Ktos zna jakies sprawdzone rozwiazanie do audio? Presonus w manualu napisal: firewire 400 / czipset texas instruments - albo kaplica.

Pomozcie prosze.

Pozdrawiam,
Grzegorz :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Ja ostatnio zakupiłem dokładnie to:
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0038YR9ZY/ref=oss_product

bo moja poprzednia karta się popsuła. Działa bezproblemowo (z M-Audio ProFire 610). Na czipsetach innych niż TI słychać było tylko trzaski.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
@Dex: ale sprawdzales to, czy dziala jak trzeba?

@deely: w PL kupiles, czy sciagales z UK?

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Kupiłem dokładnie z tego linka co podesłałem, z Amazonu. Przyszło chyba z Niemiec, ale nie do PL tylko na Cypr.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
@Dex: ale sprawdzales to, czy dziala jak trzeba?
Nie, jedynie znalazłem.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Generalnie nie poleca się kontrolerów typu combo, czyli FW i USB w jednym, nie wiem czemu ale powtarza się to w wielu instrukcjach. Ja używam karty Manhattan takiej o: http://www.manhattan-products.com/pl-US/products/5754-firewire-400-expresscard-34 i z Firepodem się dogadywuje ;)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odkopuję temat. Przeglądałem Allegro, nie ma nic opartego na Texas Instruments. Ktoś może w ostatnim czasie kupował kontroler taki jak w temacie i wie, że na pewno siedzi tam taki chipset? Dzwoniłem dzisiaj pół dnia po różnych sklepach i nikt nie dawał mi gwarancji na to, że w ich towarze siedzi w/w chip, pomimo, że na opakowaniu jest on wymieniony Jak widać teoria sobie, praktyka sobie, dowiedziałem się że były reklamacje bo na opakowaniu TI a w środku co innego. Kupowanie 4Worlda też odpada, bo w jego przypadku to loteria, można trafić TI, ale można trafić też VIA i NEC.

Offline hellever

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 59
Powodzenia z szukaniem, teraz wszystkie karty są na chipsecie NEC. Jak coś znalazłem to okazywało się, że producent wycofał produkt lub sprzedawca nie dawał gwarancji, że będzie chipset TI. Ja szukałem fireware na pcmcia i po kilku miesiącach szczęście się uśmiechnęło. To na prawdę był fart, ale jakby co to mam wolną kartę ExpressCard firewire na chipsecie TI.
Hellever for Ever

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Powodzenia z szukaniem, teraz wszystkie karty są na chipsecie NEC. Jak coś znalazłem to okazywało się, że producent wycofał produkt lub sprzedawca nie dawał gwarancji, że będzie chipset TI. Ja szukałem fireware na pcmcia i po kilku miesiącach szczęście się uśmiechnęło. To na prawdę był fart, ale jakby co to mam wolną kartę ExpressCard firewire na chipsecie TI.

E, czyli masz na handel? Jak tak to za ile?

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Uwaga na karty FW Expresscard firmy 4World - na opakowaniu jest napisane ładne piękne texas instruments, a w rzeczywistości jest JMicron.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2468 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sty, 2010, 19:26:40
wysłana przez mleko
4 Odpowiedzi
1808 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2012, 13:30:52
wysłana przez terrormuzik
24 Odpowiedzi
9230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2013, 08:20:04
wysłana przez escape_artist
Kto to zna??

Zaczęty przez rusiu Muzyka

15 Odpowiedzi
3936 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2013, 11:46:04
wysłana przez g-zs
1 Odpowiedzi
1950 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2014, 19:27:41
wysłana przez vlamnick