Autor Wątek: esp ltd viper vb 400 vs epiphone les paul baritone  (Przeczytany 28255 razy)

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Ktora gitare warto kupic? Zauwazyem ze generalnie zdania sa podzielone, czy epi na emg 81 85 bylby lepszy od vipera vb 400? Wiem ze wiele bylo mowy o tych gitarach na forum, ale nie bylo bezposredniej konfrontacji. No i najwazniejsze, czy te les paule mozna jeszcze gdzies dostac?
materia in studio.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
ESPa nie dotykałem bo jest dla mnie zwyczajnie mega brzydki , ale na to LP szykowałem się pare razy, wisi w RnR w Kato.  Nie wiem czy zmeinili mu cene. , ale jeśli wciąż chcą za niego taką psią kase to imho dobry deal :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Harvest, nie kolor i nie ksztalt sielicza ;)

a tak powaznie, tego ltd nie macalem, ale udalo mi sie chwile pomacac epiphonea, za ta kase gitara klasowa, poza tym byl to towar poekspozycyjny i na krajowa walute kosztowal jakies 700zl z case'm (chyba nie ma w standardzie)... jak znajdziesz to polecam, choc zaraz ktos kaze Ci wymieniac przetworniki

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Dozbieraj i kup lampę ;)

Zaraz się mogą pojawić tego typu opinie.
Ja przyznam nie robiłem konfrontacji tych dwu gitar i nie mogę ich porównać. Powiem jednak, że dla mnie osobiście wszystkie epi były jakieś dziwne. Może do reggae, albo bluesa są okej, ale więcej to nie wiem.
Za to ltd są synonimem dla mnie mocnego grania. Testowałem sporo różnych i zawsze pozostawiały pozytywne wrażenia. Można było na nich zagrać więcej, dużo większa wygoda, było czuć drewno. Mimo, że sg lata na główkę...
Jeżeli chodzi o przetworniki, to w epi praktycznie sam będziesz chciał wymieniać, a w ltd przeważnie już nic nie trzeba grzebać. Przeważnie, bo wiadomo, że może Ci nie podchodzić. Klucze - epi jakieś dzadoskie, a w ltd nie stwierdziłem problemów.
No i własnie trudno stwierdzić, czy jak włożysz tam te aktywy do epiego, to będzie lepiej. Może tak...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
nie zajmuje strony w dyskusji... w sieci jest test epi http://www.magazyngitarzysta.pl/archiwum/testy_pdf/5_2007_62_64.pdf

Mery, Grovery to nie sa dziadowskie klucze

Offline Martens_emenems

  • Pr0
  • Wiadomości: 612
  • innowacja
Grałem tylko na Epim... I muszę przyznać, że gitara naprawdę daje radę. Na zwykłym Voxiku 50 VT grał przyjemnie i odzywał się z niemałą potęgą :). Co prawda może był nieco za mało selektywny, ale mi się podobało :).
Aha, Epiego LP Baritone możemy usłyszeć na płycie Jelonka i nagraniach/koncertach Rootwater :).
Djent się skończył, zanim się zaczął, a hard rock jest wieczny.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Sama firma nie jest dziadoska przecież.
Te co na nich grałem miały takie coś, że raz - średnio toto trzymało, a dwa jakby chciało mi się w rękach połamać.
W ltd też raczej Grover są... O epi znalazłem tylko info, że olejowe i nic więcej...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Hmm nie będę generalizował bo z Epi mnie tylko ten baryton interesował, ale nie miałem do niego zastrzeżeń, męczyłem go przez dobrą godzinke i nic się nie rozstrajało ;) TYlko struny były gówniane, i pikapy może niespecjalnie rewelacyjne.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
W ltd też raczej Grover są... O epi znalazłem tylko info, że olejowe i nic więcej...

przypatrz sie na foto z testu, nie wiem na ile inne, ale zawsze myslalem, ze epi i gibol to wylacznie grovery

edit: napisalem do Laudy z prosba o gitare na test, ale juz dawno ich nie ma, wiec tylko rynek wtorny

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Jeżeli się przypatrzeć, to faktycznie wyglądają na Grovery.
Tylko jedyne, co mnie martwi (nie dotyczy akurat tylko tego testu, bo szukałem też gdzie indziej w necie), że ni piszą za wiele o kluczach. Jeżeli zamontowane byłyby Grovery, to ja bym się chwali, bo to kolejny plus takiej gitary.
Te, na których ja grałem miały padła jakieś, a nie klucze. I żadne tak olejowe...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Sinner, że Lauda niby nie ma tego wiosła ? Przeca ostatnio jak byłem w RnR to wisiało ;) Tego no w Gitarzyście chyba był nawet test tego Epi jakiś czas temu pogrzebie za jakiś czas ;)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
To Ty nie wiesz jak sie testy pisze? ubarwia sie opis prodycenta, dodaje, ze przy mostku mozna grac ciezkie metalowe riffy, przy szyjce po skreceniu galki jazz, a w srodkowej pozycji barwy podkladowe... tak jak sie testy pisze w krajowych czasopismach, to ja moglbym napisac bez dotykania gitary... a jak sie nie wie jak opisac baryton, to opis brzmienia mozna zawsze zastapic egzystencjonalnymi rozprawami o istocie zastosowania ERG

edit

Sinner, że Lauda niby nie ma tego wiosła ? Przeca ostatnio jak byłem w RnR to wisiało ;) Tego no w Gitarzyście chyba był nawet test tego Epi jakiś czas temu pogrzebie za jakiś czas ;)

nie ma bo lauda nie ma :D

Harv, co do testu... klikales link ktory dalem wczesniej?

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No nie klikałem ;) Dobrze problem mam z głowy :)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Na stronie Lauda Audio jest http://www.lauda-audio.pl/prod/5614/513.htm
Ale w cennikach się już nic nie pojawia...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Co do Groverów to posiadam te klucze w customowym Signumie i nie mam żadnych problemów z strojeniem. Jeszcze mi się nie zdarzyło żebym musiał przerywać próbę żeby sie stroić a na 6tce w drop C jade. Także klucze fertig! A co gitar to sie nie wypowiem bo nawet nigdy nie dotknąłem ;p

BTW. Zawsze mozna dać 85 na most. Będzie dużo ciekawsze brzmienie niż 81-ja tak zrobiłem i emg 85 brzmi o wiele głębiej przez co wiosło gra mi trochę z drewna a nie z samego pickupa. (to tak odnosnie selektywnosci epi)

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Niestety w zadnym sklepie nie znalazlem tego epifona. Wydaje mi sie ze przeczesalem caly interner. Gdyby ktos cos wiedzial na temat tej gitary, obojetnie uzywanej czy nowej od razu dawac znac bo jestem na nia napalony jak na dziwke. mozna dzwonic 692475334.
btw, zapraszam do odsluchania materiału na myspace!
             pozdrawiam td

Co sadzicie o tej aukcji? Chyba kolo 2 kola z przesylka, lipa troche?

http://cgi.ebay.pl/Brand-New-Epiphone-Les-Paul-Standard-Baritone-black_W0QQitemZ290113509873QQihZ019QQcategoryZ33037QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2008, 13:08:27 wysłana przez td.materia »
materia in studio.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
No przeciesz napisałem żę ten Epi wisiał w Kato jakieś 2 tygodnie temu, a że jest tam od dobrego roku nie spodziewam się żeby go sprzedali. Zadzwoń do nich, niezły deal na to mieli.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
No właśnie, bo wcześniej nikt tego nie poruszył - a co z samą ceną gitary?
Ogólnie Viper jest droższy, a czasami nawet sporo od Epiego...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
sie to nazywa long tenon
Łe tej.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Albo set-thru... Próbuję znaleźć dokładne różnice między tymi dwoma ale bezskutecznie...

A może po prostu long tenon to określenie tego wypustu, który wchodzi w 'gniazdo'... A set-thru to ogólnie nazwa sposobu łączenia :D ?
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline td.materia

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Dzwonilem do katolic do rnr i nie maja juz tej gitary jak reszta rnr w calej Polsce. Mam wrazenie ze po prostu brzmienie epiego pomimo jego marnych pasywnych pikapow i niskiej ceny ma wiecej tego dobrego buczacego numetalowego dolu ze wzgledu na jego duza wage, ksztalt korpusu i w ogole charakter korpusow typu lp. vajper jest jakis bardziej suchy cos jak signum mayonesa. Powiedzialbym ze vajper lepiej spisuje sie w wyscigach metalcorowych a epifon gniecie prostota numetalowych rytmow. dlatego mam niesamowity dylemat chociaz jednak chyba sklaniam sie w strone epiego, bo zaoszczedzony hajs moglbym przeznaczyc np. na jakies przystawki, mowcie co myslicie  :-X

dodam tylko dla jasnosci sytuacji ze lauda nie ma tych gitar od 1,5 roku i gostek mowi ze nie beda ich juz mieli bo nie sa produkowane
« Ostatnia zmiana: 14 Maj, 2008, 16:51:10 wysłana przez td.materia »
materia in studio.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
:| ja chyba gralem na jakis innych badylach niz te o ktorych piszecie

jak Epi Baritone ma gryf typu bejzbol, slabe drewno i inna konstrukcje niz LTD to chyba tym bardziej :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Aż się kurde tam przejde przy okazji.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
ten Epi nie jest na sprzedaz. wisi tam bo sie obil w transporcie i pokazuja na nim graty i czesto graja. juz pytalem o niego 2 razy
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Albo set-thru... Próbuję znaleźć dokładne różnice między tymi dwoma ale bezskutecznie...

A może po prostu long tenon to określenie tego wypustu, który wchodzi w 'gniazdo'... A set-thru to ogólnie nazwa sposobu łączenia :D ?

set-thru to chyba inny patent. Long Tenon joint wyglada tak:

Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
77 Odpowiedzi
44390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2010, 01:45:11
wysłana przez głuchy_zjeb
3 Odpowiedzi
4387 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2009, 17:28:17
wysłana przez Drevniak
21 Odpowiedzi
12012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 15:11:16
wysłana przez Leon
13 Odpowiedzi
5968 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2012, 11:13:53
wysłana przez glowa-glowa
12 Odpowiedzi
5761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2014, 15:09:00
wysłana przez Mother Puncher