Autor Wątek: Zakup Ósemki - pogadajmy  (Przeczytany 31058 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Zakup Ósemki - pogadajmy
« 13 Maj, 2008, 15:42:57 »
Szanowni!
Czy w najblizszym czasie planujecie zakup lub zamówienie Ósemki?
Czym się kierujecie przy doborze specyfikacji, do jakich wzmaków/paczek to podłączycie?
Albo polecalibyście podłączyć?

Czas start  :D
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #1 13 Maj, 2008, 15:56:35 »
przy doborze specyfikacji kierujemy sie własnymi preferencjami :D
Podlączymy to do tego co mamy.
Polecam podlączyc do kompa


:D
B ( o ) ( o ) B S

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #2 13 Maj, 2008, 16:03:10 »
Zajebiście dziękuję, właściwie można zamknąć wątek  ;D

1. preferencje skądś się biorą i o to pytam
2. jak ktoś kce 8semkę, to na 90% nie gra na weselach, więc interesuje mnie co wyznacza taki kierunek poszukiwań
3. to może lepiej od razu prosto do gniazdka?
Paczki z głów!

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #3 14 Maj, 2008, 08:23:02 »
kierujemy sie dostepnowscia na rynku lub znajomymi lutnikami... wiadomo ze 8ka to wiekszy wydatek niz 7 w podobnej jakosci i takie tam... osobiscie przejarzalem cala oferte,wyczajalem wszysko co na ebay.. oczywiscie niektore 8 maja smieszna skale,niektroa fajna ...i padlo pytanie " PO CO MI TO??" szcegolnie gdy popatrzy sie na grubosc gryfu....
tak wiem.. cynkowanie przed kolegami/kolezankami, prestige tego ze nie jestes zbywkle byle jakim gownojadem z 7mka tylko masz 8ke i jestes królem we wsi... ale po co???
osobiscie z moich wielkich aspiracji na 8 przeszedlem demand-em na 7 baryton o dlugiej skali.. gdyz jako tako nie szaleje na solowkach,dodatkowa najciensza struna wcale nie jest mi potrzebna.
fakt ze cynkowanie bedzie mniejsze,chyba ze ktos zauwazy i powie "jaka ty masz dluga gitare" (tak wiem wielu z was barytoniarze tak wlasnie dostalo :P) ale znow 8 sie bawic... hmm..
nie bede sie powtarzal ale powtorze albo nie i powiem (co za hipokryzja hipokryzji) ze szybciej sobie kupie zestaw bass+7baryton (dla zabawy i lubie czasem pograc na basie) niz 8stinga (a cenowo wyjdzie podobnie,a do nagyrwania to nawet zestaw 1 lepsiejszy)
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #4 14 Maj, 2008, 08:50:39 »
ZZ TOP, Vader - liczę też na Wasze zdanie na ten temat jako praktyków.
Przede wszystkim jakie drewno - czy do tak niskiego stroju wchodzenie dodatkowo w ciemną barwę drewna ma sens? Może zamiast mahoniu - jesion, olchal, lipa?
Jak zejść nisko bez totalnego zamulenia całości brzmienia? Przecież na szóstej strunie ma też brzmieć mięsiście, a nie cienko "żeby wzmak z basem siódmej i ósmej wyrobił". Czy to możliwe, czy w grę wchodzą tylko kompromisy pomiędzy jednym i drugim?

Generalnie - jeśli macie jakieś doświadczenie/wiedzę nt ósemek (mieliście w łapkach, słyszeliście na żywo, whatever) - wrzućcie tutaj.
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #5 14 Maj, 2008, 17:10:53 »
8 strunowki nie mialem , mialem 9 strojona jak 8 plus zdwojone wysokie e. nie kupilbym 8strunowki  ciemno brzmiacego drewna bo traci to dla mnie czytelnosc. w swojej mialem EMG i olchowy korpus NTB z klonowym gryfem i podstrunnica. naprawde fajnie to brzmialo
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #6 14 Maj, 2008, 19:32:38 »
muszę zgodzić się z niktem.
Juz z mahoniową 7demką czasem mam kłopoty.
Najlepsze jest, jak gram na PM niskie b. Jest szybki atak, potem dzwiek na ułamek sekundy niknie, a potem na strune wracają drgania z dechy i odzywa się takie głębokie basowe Buuuuuuuu. Ciężko to opanować, bo jak stłumie wyżej struny to atak nie jest już tak wyraźny i ginie sam dzwięk. W ósemce z takim drewnem musiałby być już total hardkor.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #7 14 Maj, 2008, 19:41:04 »
z drugiej strony meshugiści obaj jada na mahoniowych NTB :/
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #8 14 Maj, 2008, 19:47:34 »
a nie olchowych przypadkiem?
Jak gdzies widziałem specyfikacje tych ich gitar to skrzydła maja chyba olchowe. Nie wiem jak gryf.

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #9 25 Maj, 2008, 00:57:23 »
wuj_Batman: akurat tak sie sklada ze w moim przypadku o wyborze ósemki zdecydowala bardzo prozaiczna chec poeksperymentowania z wieksza liczba strun, innym brzmieniem itd. Poprostu chcialem. Nie wiem jak to umotywowac i wyjasnic dosadniej. Fakt ze gryf jest inny, gitara jest ciezsza, trzeba  przyzwyczaic reke, wogole wszystko sie dzieje zupelnie na innej plaszczyznie ale jak podlaczysz to do wzmacniacza i przywalisz w struny...gitara ma takie przypier.....nie  ze nie chcesz juz zadnej innej:) zadna inna tak nie zabrzmi a porownywalem do niej 6tki i 7mki ktore mialem dostepne. Oczywiscie nie zamierzam grac na niej na weselach, zrobiona zostala pod wymagania muzyki ktora gram. Poczatkowo miala byc moja druga lub trzecia gitara tylko do "zadan specjalnych" ale coz... teraz jest glowna i jedyna. Zaryzykowalem, sprobowalem, zagralem i mi sie spodobalo. Tyle jesli chodzi o moje zdanie

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #10 25 Maj, 2008, 08:42:12 »
O! Dziękuję vader,

poszukam zaraz specyfikacji, jaką zastosowałeś.
Może masz jakieś podpowiedzi nt drewna? W postach powyżej są różne zdania na ten temat.
Paczki z głów!

Offline vader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
    • http://www.perihellium.com
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #11 25 Maj, 2008, 13:06:35 »
Gdybym jeszcze raz dobieral drewno to na skrzydla wybralbym klon lub jakies jasniej brzmiace drewno a nie mahon bo raz ze gitara jest ciezsza a dwa ze jednak gitara brzmi ciemniej i ma sporo dolu. Zdaniem zz topa w gitarach NTB gra glownie gryf, no coz, trudno sie spierac ze specjalistami. Jednak uwazam ze ciut za duzo tej ciemnosci w tym brzmieniu ale mimo to gitara ma porzadnego kopa co by nie mowic.

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com

Offline mleko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #13 04 Paź, 2010, 09:49:48 »
heh, jak czytam ten temat to przypomniał mi się tekst kumpla "nawet 10 strunówka z full machoniem nie zamuli przy moim regencie dopalanym exarem hammer metal" :D:D

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #14 15 Lis, 2010, 15:53:05 »
Zrobię taki mały bump, bo to w sumie mieści się w tym temacie. Jakbyście mieli wybrać ósemkę Ibaneza a siódemkę pietruszki, to co byście wybrali? ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #15 15 Lis, 2010, 16:00:17 »
siódemke bo ładniejsza.
Ale jeśli potrzebujesz ósemkę to chyba pytanie jest bez sensu. Chyba że tylko chcesz ósemkę a wystarczy Ci 7.
Ale i tak brałbym pietruchę
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #16 15 Lis, 2010, 20:38:41 »
Pietruchę, zdecydowanie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Andy

  • Gaduła
  • Wiadomości: 440
  • Everybody jumps from the sound of a shotgun
    • www.atanband.com
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #17 15 Lis, 2010, 21:14:56 »
Zrobię taki mały bump, bo to w sumie mieści się w tym temacie. Jakbyście mieli wybrać ósemkę Ibaneza a siódemkę pietruszki, to co byście wybrali? ;)

wiesz co dziwne pytanie troche...zapytac chyba trzeba siebie..co jest mi potrzebne...jaka gitara, powiem Ci ze bylem (jestem) fanem Music Mana..mialem kilka 7-ek Pietruchy, kupe lat gralem na Music Manach a w tej chwili nie mam zadnego, od ponad roku gram na 8-kach i nie ma wielkiego wyboru z gornej polki, wiec nie to z wyboru a z koniecznowsci gram na Ibkach  RG2228 i to chyba jest najlepsza odpowiedz...a ze nie lubie sie w zyciu rozdrabniac..podejm uje decyzje ze gram na 8-ach i tyle..nie szukam juz 7-ek bo nie jestem kolekcjonerem instrumentow tylko gitarzysta grajacym na 8-ce...a jak Music Man wypusci 8-string to kupie od razu 2 :P, bo zajebiste wiosla robia.

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #18 26 Lis, 2010, 22:12:58 »
WUJU!!  gdy robiłem swoją ósemke kierowałem brzmieniem jakie chce uzyskać. oglądałem  na YT testy Schecterów, Ibków i czegoś tam jeszcze, słuchałem brzmień na filmach HQ, spoglądałem na Dino Cazaresa i patrzyłem czy 8 strunowy RG jest wstanie zasłonić wieki bęben. chciałem uzyskać cos pomiędzy tymi modelami i stąd mam korpus z mahoniu a gryf z jesionu ( ponoć selektywnego ) i wenge (które wprowadza naturalna kompresję dźwięku), dałęm dupy tylko z podstrunnicą bo chciałem Heban a mam palisander.
         myśle że wyszło fajnie, na PODzie gada fajnie ale z POdem nawet gówno ma wibracje. nie miałęm okazji ograć wiosła na prawdziwej lampie.  A teraz kupiłbym AGILe Intrepid PRO i jeśłi nie uda sie przykombinowac z importem rodzinnym z USA to zrobię sobie sam według specki z AGILE. a scala 27 cali zupełnie mi odpowiada, większa staje sie niewygodna w wyższych partiach gryfu. Co daje ósma struna? wieksze możliwości ekspresji, aranżacji, (arpeggia przez cztery oktawy ) możliwości rosną wystarczy mieć wyobraźnie.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #19 27 Lis, 2010, 09:41:08 »
wenge (które wprowadza naturalna kompresję dźwięku)

Możesz coś więcej o tym napisać?
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #20 27 Lis, 2010, 11:16:54 »
na PODzie gada fajnie ale z POdem nawet gówno ma wibracje. nie miałęm okazji ograć wiosła na prawdziwej lampie
No to powodzenia w poszukiwaniach, bo jak na razie to znalazłem dwie które dały radę :)

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #21 27 Lis, 2010, 13:18:16 »
Które?

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #22 27 Lis, 2010, 13:25:49 »
DSL i Spider Valve. Laneye, Mesy, Soldano, Diezel i Peaveye poległy. Może jutro spróbuję z Buddą.

Offline piotrek929

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #23 27 Lis, 2010, 13:51:44 »
wenge (które wprowadza naturalna kompresję dźwięku)

Możesz coś więcej o tym napisać?

wenge powoduje że dół jest  zrównoważony, nie przeładowany basami, dowiedziałęm sie tego na jakims forum lutniczym gdy budowałem basidło NTB jesion/wenge z podstrunica wenge, skrzydła orzech kaukazki . Bardzo często firma warwick używa wenge wraz z innymi gatunkami egz. , a i Ibanez wstawia wenge w gryfy RG2228, więc może coś w tym jest. oczywiście moje stwierdzenie w dużo mniejszym stopniu odnosi się do doświadczenia wynikającego z ogrania instrumentów z wenge jako budulcem, grałęm tylko na kilku. ale to nie jest temat o drewnie.
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2010, 13:56:03 wysłana przez piotrek929 »

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Zakup Ósemki - pogadajmy
« Odpowiedź #24 27 Lis, 2010, 13:55:37 »
DSL i Spider Valve. Laneye, Mesy, Soldano, Diezel i Peaveye poległy. Może jutro spróbuję z Buddą.

Dlatego są pody! ;)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2011, 14:49:56
wysłana przez Michau
0 Odpowiedzi
1633 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2011, 10:45:47
wysłana przez nikt
17 Odpowiedzi
4906 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2013, 15:41:38
wysłana przez Sali
47 Odpowiedzi
35546 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2016, 10:30:14
wysłana przez buch
8 Odpowiedzi
2308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2021, 21:19:00
wysłana przez mwczesniak