Autor Wątek: Splitter? Di Box? Czyli jak podzielić sygnał...  (Przeczytany 5883 razy)

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Powiedzcie mi Panowie (i Panie) jak podzielic na scenie sygnal, zeby z jednego mikrofonu (bez strat) trafial w dwa niezalezne zrodla?

chodzi mi o to: pani spiewa do mikrofonu, sygnal idzie do stolu mikserskiego i do karty muzycznej w tym samym czasie.

uprzedzam - chce tylko podzielic sygnal, nie interesuje mnie wypuszczanie sygnalu z miksera.

PS: sygnal wchodzi XLRem i wychodzic musi dwoma XLRami - nie ma opcji na jacki. ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2011, 19:34:57 wysłana przez Grzgrz »


Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
ciekawe jak z jakością wychodzącego sygnału.. Czy nie ma jakiś drastycznych spadków/szumów/brumów itp...

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
No myślę że nie powinno być źle. Konstrukcja pasywna,  zapewne podobna do di-boxa ale z  3x xlr

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Ze spliterami to jest tak, że najważniejsze jest to, co idzie na FOH - zatem tam ma iść sygnał "oryginalny", czyli robi się zwykły przelot. Wyjście dodatkowe to albo sygnał podebrany z pomocą trafa, albo sygnał powielony magicznie wyższą elektroniką ;) W pierwszym przypadku jakość zależy wyłącznie od jakości trafa - tzn. dobrze, żeby przenosiło więcej niż 50Hz, co oczywiście kosztuje. Druga opcja (aktywna) jest średnia gdy to OPAmpy udają trafo (większe straty), natomiast jest w pytę fajna jak mamy taki splitter, co na wejściu ma przetwornik AC - później to można sobie rozdzielać sygnał na zylion dodatkowych sygnałów bez strat :) Ale to raczej w dużych splitterach jest.

Podsumowanie - to tak jak DIbox, tylko że nie chodzi o dopasowanie impedancji :) Ale z jakością tak samo - drogie są lepsze :D

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Dobra, czyli wynika z tego tyle, ze lepiej bedzie skorzystac z 16 direct outow w karcie i kupic 16 kabli 'jack stereo' (z Firestudio+Digimaxa FS sa wyjscia symetryczne) na XLR meski?.. Wtedy  sygnal z mikrofonu wchodzi na karte (XLRem), a directem z karty (jack stereo) jest wysylany na pyte (XLR) czyli jakby na mikser glowny..

Tylko teraz pytanie czy Firestudio + Digimax jak np wykrzaczy sie system beda przekazywac ten sygnal w trybie stand-alone..
Ale to akurat jestem w stanie jutro sprawdzic.


Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Powinno być ok :) Oczywiście gdy zasilisz Firestudio "z zewnątrz", a nie tylko z kompa :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Zastosować trafo neutrika albo jensena i podzielić sygnał kilkoma kabelkami.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Też można - tutaj jest nawet ładny opis.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Sprawdzilem - sygnal przelatuje przeez FS nawet jak wyciagnie sie kabel FW!
Amen. Czyli teraz tylko zostaje zakup 16 kabli Jack Stereo -> XLR meski.. czyli 700 zl poszloooo...

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Fajna opcja ale musialbym kupic tego 8 sztuk.. jedna jest na allegro za 140, ale reszta kosztuje juz 450zl/szt.. ;) a to daje lacznie ponad 3kzl.. ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
6329 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2008, 12:33:59
wysłana przez majcher
21 Odpowiedzi
14372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 16:01:15
wysłana przez Rachet
17 Odpowiedzi
7189 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2011, 15:46:18
wysłana przez Musza
7 Odpowiedzi
5122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2011, 10:29:47
wysłana przez dan777
22 Odpowiedzi
5891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Gru, 2013, 09:34:57
wysłana przez Semedi