Autor Wątek: TBDBŚ, czyli Tani Bas Do Burzenia Ścian...  (Przeczytany 7209 razy)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
TBDBŚ, czyli Tani Bas Do Burzenia Ścian...
« 19 Wrz, 2011, 20:38:09 »
Póki co temat zakładam tylko w celach rozeznania się w temacie trololo.

Do czego mi toto potrzebne? Ano do nagrywania niższych rejestrów w moich kawałkach, docelowo w Drop B i A ewentualnie. Ano i żeby to było czarne, albo było ładnym meblem :D

Cena powiedzmy do 600zł.

Polecicie coś? I dunno lol.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A jaka gitarę za 600 bys polecił?

Żadną, z basem jest tak samo. Na giełdzie wisi Epi za 900, imo od tego już można zaczynać mówić o przyzwoitym wiośle.
B ( o ) ( o ) B S

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
A jaka gitarę za 600 bys polecił?

Żadną, z basem jest tak samo. Na giełdzie wisi Epi za 900, imo od tego już można zaczynać mówić o przyzwoitym wiośle.

Cholera, byłeś szybszy.

Podpisuję się pod g-zs. Gdybym sam miał kasę, to to basidło bym posiadł do domu.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
A jaka gitarę za 600 bys polecił?
Washburn Wi14 z helfajerem :D

A tak serio to spoko, rozumiem. Ale nie mam zamiaru się pałować za bardzo nad jakąś mega jakością - ot, ma mieć struny i grać. Ludzie grają na jakichś presto langach za 3-4 stówy i są zadowoleni. 900zł to jednak trochę sporo w sumie.

Ale dzięki za rady oczywiście.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ludzie grają na jakichś presto langach za 3-4 stówy i są pojebani

Fix'd

900zł to jednak trochę sporo w sumie.

Ale 300 to juz nie jest dużo. A przecież TYLKO 300 musisz dołożyc do tych swoich 600 :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja kupiłem bas za 270zł :D Co prawda jako uszkodzony, ale klips od baterii był tylko popsuty. Nowy ok. 900zł ;) Szukaj po allegro, a może też trafisz.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Jak mam coś polecić to Ibaneza SR505 - to najlepsza relacja jakość/cena - owszem, może drogo, ale gwarancja satysfakcji, aktywna elektronika i batrolinii MK1 na pokładzie - cud miód i orzeszki, wiele 2 razy droższych basów zjada na śniadanie.

A jak nie masz to wiesz ... alledrogo i celować jakiegoś frajera :)

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Za 900 wyrwiesz używanego Ken Rose'a :D
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Na giełdzie wisi Epi za 900, imo od tego już można zaczynać mówić o przyzwoitym wiośle.

Żądna okazja, cena jest taka chyba tylko przez te liny cumownicze i przesyłkę z UK. Poza tym... np. ok. 1,5 miesiąca temu za 8 stówek poszedł (koreański!) Curbow 5ka z case'm. Sam polowałem, ale nie miałem odłożonej kaski. Wiem że to nie jest full mahoń z gigaoutputowym hambakierem, ale coś za coś. Trzeba czekać, szukać, pytać...

Za 6 stówek można szukać Cortów C4/5 (jeśli ma to być 5ka) zwłaszcza ze starszej produkcji, bo nowsze podskoczyły jakiś czas temu, ewentualnie różnych wynalazków typu Cruiser/Crafter (i tak lepsze to niż jakieś wiżjony albo srajłeje - pierwszy z brzegu: http://allegro.pl/sprzedam-cruiser-by-crafter-aktywny-bass-5-tka-i1813240854.html), Washburny niższych serii, podobnie czasami jakiś tani RBX się trafi. O lutnikach nie wspomnę, ich wyroby chodzą za śmieszną kasę, tylko trzeba upolować okazję - np. w zeszłym roku pseudo-jazz Kameckiego na humbie EMG (nie, nie HZ tylko "normalnym" DC) poszedł za cenę humba ;)

PS.
Cytuj
Ale 300 to juz nie jest dużo. A przecież TYLKO 300 musisz dołożyc do tych swoich 600

I dozbieraj i kup lampę dokładasz kolejne 100-200 i wchodzisz w tajwańskie Yamahy czy Ibanezy serii BTB, które może nie wyglądają tr00, ale są dwie klasy lepsze od choćby w/w Epiego. Tak można w nieskończoność.

Akurat teraz bryndza na allegro, ale poszukaj ogłoszeń w archiwum albo na forach basowych, może coś ustrzelisz. Good luck! :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
O, na taką odpowiedź czekałem MrJ.

Właśnie patrzę po takich tańszych, używanych kortach na alledrogo, ale coś posucha chyba ostatnio. Widocznie trzeba czekać i polować, a to wkurwiające strasznie.

Co do ilości strun to w sumie lepiej by było 4 moim zdaniem. Wiem, że to głupie rozwiązanie do niskich strojów, ale jeżeli sensownie by to chodziło w Drop A i Drop B to mi wystarczy. Poza tym to byłoby też dla brata, a on ledwo ogarnia 3 najgrubsze struny akustyka, a co dopiero 5 z basu. Zatem 4 byłyby łatwiejsze :D

No nic, szukać dalej będę. Jakbyście mieli jakieś ciekawe propozycje do tych 6 stów (+/- ileś tam, trochę droższe się rozważy) to zapodajcie tutaj. Wciąż riserch robię :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Prosz: http://basoofka.net/node/32517
Tanio i nienajgorzej.

i jeszcze jeden, ale stowkę drozej: http://basoofka.net/node/32273
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz, 2011, 14:22:58 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Stefan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Z tymi tanimi Washami daj sobie spokój - gówno i ścierwo :D
Poszukaj na alledrogo kopie music manów Stingray czyli OLP Stingray - podobno nie są najgorsze a ostatnio sam licytowałem jednego, który poszedł za 600 zeta ostatecznie.
Na pewno nie pchaj się też w Yamahy z serii rbx, miałem 375 i nie polecam - używki chodzą po ok 900 zeta więc bardziej opłaca się dorzucić 300 zeta i kupić Ibka BTB 405Q.
Tutaj masz ciekawą aukcję - macałem taki bas kiedyś - są całkiem wygodne i nie brzmią nagorzej jak za taką monetę - na pewno są lepsze od tych Yamaszek - http://allegro.pl/bass-vintage-est96-kopia-musicman-aktywna-i1825427737.html. Kup go a potem jak ci się znudzi to mi go odsprzedasz bo pomacałbym jakąś czwóreczkę za niewielką kasę heheh.....

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
O, zapomniałem o OLP. Może też jakiś Peavey...?

PS. BTB chodziły jakiś czas temu w granicach tysiaka, ale ostatnio podskoczyły bardzo mocno. Plusem jest w nich 35" (w 4kach też!) i wykurwista wygoda mimo pierwszego wrażenia i rozmiarów, minusem kontrowersyjny design i nie każdemu pasująca rozbudowana elektronika. Ale faktycznie to nie ten zakres cenowy. A o RBXach opinie są różniaste, ja z krótkich testów miałem raczej pozytywne wrażenia, ale na dłuższą metę nic nie powiem.

PS. Jeszcze jest Epifon Embassy, ale jak się patrzę na używki za 7 stówek to... :facepalm: Ewentualnie szukać starszych Squierów, znafcy tfjerdzom że są sporo lepiej wykonane od obecnych, i można trafić na zmienione bebechy. Tylko nie każdemu pasuje manualność tradycyjnego precla/jazza - mnie np. zupełnie nie.

PS. Przejrzyj ostatnie strony w temacie, może coś trafisz: http://basscity.eu/thread-3.html
« Ostatnia zmiana: 20 Wrz, 2011, 23:32:13 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Ibanezy BTB śliczne są, ale jednak trochę drogie. Zresztą i tak na allegro w sumie nic sensownego nie widać.

Peaveye też biorę pod uwagę - niby można dostać za te 6-7 stów nawet - ale to nie teraz, bo na allegro znowu lipa.

Przeglądałem też ogłoszenia z okolić mojej wiochy i w sumie tylko jedno sensowne trafienie lol:
http://tablica.pl/oferta/gitara-basowa-ibanez-futeral-stroik-pas-IDaH6W.html

Za 7.5 stówki z kejsem, ale nie wygląda mi to zachęcająco. Pojechałbym ograć, ale kolo pewnie nawet nie ma na czym.

Na stronce basscity też w sumie nic dla mnie nie było na ostatnich stronach. Meh.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2011, 11:10:04 wysłana przez Jakub_Z. »

Offline Stefan

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Co do tych BTB to dla mnie rewelka - mam takiego (BTB 675), zajebista wygoda, elektroniką można się fajnie pobawić - no ale mniejsza.
Tego taniego Ibka też bym sobie odpuścił - zawalczyłbym bardziej o tego Vintage - na pewno lepsze wiosło w tym przedziale cenowym. Ewentualnie można poszukać Flame CS4 - tyle że na allegro posucha na maxa.
http://allegro.pl/squier-jazz-bass-piekny-kolor-i-brzmienie-i1817018610.html - te Squiery są nienajgorsze - ostatnio mam fazę na jakiegoś Jazz Bass'a i też o takim myślałem.
Peaveye są ok - zresztą posiadacze sami to potwierdzą :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
15257 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2010, 20:34:06
wysłana przez lerielu
4 Odpowiedzi
2668 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2011, 22:25:49
wysłana przez birthmark
Bas VSTi

Zaczęty przez OfensywnyRondel « 1 2 » Software

26 Odpowiedzi
14943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2011, 01:15:47
wysłana przez scar1192
29 Odpowiedzi
16302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2012, 17:29:20
wysłana przez sharpi
17 Odpowiedzi
8265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2012, 10:29:54
wysłana przez lord_awesomeguy