Autor Wątek: System tworzenia łańcuszków efektów - CO I GDZIE PODPINACIE, DRODZY PANOWIE?  (Przeczytany 14609 razy)

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Wszystko, co nie jest wzmacniaczem (końcówką mocy) jest preampem (jak sama nazwa wskazuje) ;) tzw dopała to też preamp, który podpinasz np przed preampem wzmacniacza, mieszając ich brzmienie ;)
okej, obwody w mózgu wykazują duża przewodność prądu - chyba załapałem ... :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
Swoją drogą w takim razie istnieją przestery stand alone?
Uściślijmy - wg mnie nie istnieje żaden kostkowy przester, ani rackowy preamp, który brzmiałby znośnie po wyjściu liniowym na przody, lub stół (oczywiście są wyjątki, ale to inna historia ;). Procesory typu Fractal i 11R, to inna bajka i inny sposób wysyłania soundu - one symulują całość zestawu: preamp, końcówka, paczka, mikrofon.

A jeśli chodzi o wzmaki - wszystko zależy od wzmaka, a najbardziej od paczki i głośników, na których grasz. Nie ma takiej siły, żeby na plastikowej pierdziawce z głośnikiem za 45 zeta uzyskać sensowny sound. Poza tym każda kostka jak najbardziej nadaje się do podkoloryzowania pieca.

EDIT:
Luknij sobie na wątki o dopalaniu pieców. Ziomy wdeptuja przester przed rozkręconą na pełną kurwę mesę, która i tak już zieje niemożliwym gruzem. I całkiem słusznie. W ten sposób uwypuklają zalety pieca ("żrący" środek, gruz), jednocześnie niwelując jego wady (mułowatość, kiepskie transjenty i czytelność).
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2011, 16:43:51 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Uściślijmy - wg mnie nie istnieje żaden kostkowy przester, ani rackowy preamp, który brzmiałby znośnie po wyjściu liniowym na przody, lub stół

ależ akurat to to ja rozkminiam dość dobrze : D zawsze biore pod uwage ze za efektem jest piec, tylko chodziło mi o to ze jest tenże piec ustawiony na KLIN aka Clean alias zielony AKA GEJN-NA-ZERO. czyli ze przester idzie only z kochy.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Zawsze możesz podpiąć kostkę pod sam poweramp też ;) I to zależy czego poszukujesz, z odpowiednim człowiekiem/ludźmi wszystko może zajebiście zabrzmieć :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline adamus112

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244

Tak czy siak: kąpresor zawsze z przodu, raczej po kaczce.
No właśnie http://www.glab.com.pl/porada_14

Nie wyobrażam sobie tego układu bez bramki szumów, której tu nie uwzględnili ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Ja całe życie whammy daję na początku i zawsze gra dobrze. Do pętli się nawet z nią nie pchałem, gdzie tu takie zawijasy kablami robić...
mniut i piah

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
jeżeli chodzi o kwestie przesterów to już wiele opcji przetestowałem i aktualnie jest to opcja:
gita -> TS -> BB preamp -> piec na kanale przesterowanym ale ze skręconym gainem do bardzo bardzo lekkiego crunch'u.
a pomiędzy bb a piecem całe modulacyje (tremolo, delay) natomiast w pętli pieca rocktron intellifex
Kazdy musi sobie znaleźć rozwiązanie dla siebie
Ja np praktycznie z czystego nie korzystam. zawsze musi być lekki brud
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
6591 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2008, 10:44:10
wysłana przez Gałek
Zero System

Zaczęty przez utarefson Muzyka

4 Odpowiedzi
2565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2010, 14:28:44
wysłana przez lord_awesomeguy
5 Odpowiedzi
1962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2010, 21:29:37
wysłana przez Dexterek
11 Odpowiedzi
3882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2011, 08:58:31
wysłana przez sei.tahn
33 Odpowiedzi
14784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2016, 19:29:48
wysłana przez vingori