Autor Wątek: Nasycenie utworów gitarą - przeróbka SKRILLEX  (Przeczytany 8814 razy)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Mam nadzieję, że coś ciekawego dla wszystkich tych którzy bawią się czasem w dłubanie przy cudzych kawałkach.

Widziałem już tu na forum miażdżącą wersję BEYONCE. Moja wersja Skrillex nie jest aż tak wypasiona ale kawałek brzmi pełniej jak sądzę.

To takie połączenie muzy elektronicznej ale niezłego łamania z moją prostą linią gitary.  Nawet można rzucić okiem na teledysk :)




Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ale te zagrane partie to tam mocno średnio pasują.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
mocno średnio :)    ale może mocno średnio to lepiej niż np. nie w stroju albo do dupy bo nierówno  8)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Przesłuchałem całość i nie wyłączyłem w trakcie, czyli chyba dobrze ;) Na pewno pomógł teledysk, bo miałem się na czym skupić ;)

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dlatego też obraz tam musiał być, ponieważ sama gitara rytmiczna daje tylko cięższe wypełnienie. Kompletnie nie robi zamieszania tak, żeby gacie leciały z wrażenia.
Takie było moje założenie - nie dłubać wirtuozerii tylko zmetalowić :) kawałek, żeby nie wyskakiwać na pierwszy plan. Pierwszym planem jest łamany rytm i efekty jakie wyprodukował Skrillex

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
o ile fajnie dobrales dźwieki i mialeś ciekawy pomysł, to jednak miks całości przekreśla wszystko. Gitary sa dla mnie calkowicie obok, nie wkomponowały się tak, żeby wziąć to za jedno.
Po za tym utwór jest dość haotyczny pod względem ilości dźwięków, a Ty momentami to potęgowałeś

Ale podoba mi się
B ( o ) ( o ) B S

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Zgadzam się z g-zsem. Poza tym gitary wcale nie dodaje ciężaru a takie thrashowe bzyczenie po mojemu, nie wiem, czy to kwestia miksu, mastera, czy czego, ale wyszło jak wyszło.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
hehe  wierz mi, że starałem się jak najmniej namieszać paluchami.  To i tak wersja najmniej namieszana :)  Próbowałem też ciemniejszą barwę gitary tak, żeby brzmiało to bardziej w kupie. Jak już to ładnie wtopiłem to jednak gitara straciła na selektywności i zlewała się z tłem. Zresztą nie wykorzystałem do tego ENGL Powerball tylko leciałem z BOSS GT8 po cyfrowym a jak wiadomo cudów nie uzyskam.
Zresztą ja na mixie się kompletnie nie znam. Gram tylko na gitarze.

Ja patrzę na to jednak obiektywnie i tak jak sam stwierdziłeś że nawet się podoba tak i ja sądzę, że nie jest najgorzej dlatego zdecydowałem się to tu wrzucić.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Prawie w ogóle nie słychać tej gitary, przynajmniej u mnie... Rozumiem, że nie chciałeś zdominować kawałka, ale imo trochę przesadziłeś, bo w ogóle nie czuję tego efektu "zmetalowienia".
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Dziwne bo u mnie słychać, że hoho...   ...z tym, że ja odsłuchuję na monitorach odsłuchowych

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Ja też odsłuchuje na monitorkach i jednak troche przycicho są te gitarki. Brawo za chęc babrania się w czyims wałku =]
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
już sam nie wiem - proponuję odsłuchać oryginał bez gitary i w takim razie odsłuchać moją wersję ale na słuchawkach. U mnie i na monitorach i w słuchawkach głośno że hej

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
W jakim grasz stroju? Imo to za wysoko. Pomysł dobry, ale jakby gitara grała niżej to wtedy byłby ciężar. Nie wiem jak u was, ale na moje ucho jest za dużo środka i dlatego brzmienie się nie klei.
power to a being never dies

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
I jak dla mnie dołu za mało, ale mi zawsze dołu za mało :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline gluchy3845

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Ja też słucham na monitorach i dla mnie też gitarka za cicho i mogła by być ciemniejsza. Ale to nie zmienia faktu, że pomysł ciekawy. A apropos bossa to z gówna też można ulepić wazon jak się umi. Pozmieniaj parę szczegółów i będzie super.

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
"...z gówna też można ulepić wazon jak się umi..."

Ale dalej będzie walić gównem.  :P

power to a being never dies

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Bardzo niewdzięczny kawałek sobie wybrałeś do dodania gitar, za dużo się w nim dzieje żeby mieszać w nim jeszcze bardziej.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nie wykluczam, że na moją wypowiedź rzutuje to, że odsłuchuje na starych Unitrach, którym równie stary Zodiak służy za amplituner dźwięku z trochę mniej leciwej, ale jednak też dość starej SB Live! ;)

ED: czemu nie mogę kliknąć, że lubię post Totha? :(
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Też ubolewam nad brakiem tej opcji tutaj... Ogólnie pod względem głośności jak i kompozycyjnym baaardzo mnie się podoba.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
do 7th

...strój do niskiego G ale basowa struna jako jedyna musiała zostać przestrojona do niskiego F bo taki strój odpowiada temu utworowi. No i faktycznie uwydatniłem dużo środka ale nie ma mowy, że gitary nie słychać bo u mnie ryczy, że hej :)

do Frantic

...ale ja tam przecież nawet nie zacząłem mieszać :)

do gluchy3845

...mam tego BOSS'a z 6 lat i kurcze ukręciłem brzmienie najlepsze jakie dałem radę ale pod końcówkę mocy i paczkę. Niestety po cyfrze to brzmienie jest zupełnie inne dlatego zdublowałem track trzy razy i przesunąłem je delikatnie względem siebie, żeby zmienić barwę. I teraz wchodzi kwestia upodobań. O tyle ile przesunę ścieżki względem pierwszej czy to w prawo czy lewo zmienia się wszystko w barwie. Może podłubie coś więcej w samym dźwięku.

do Thoth

...cieszę się, że się podoba, dzięki za opinię . Na bank zabiorę się jeszcze za parę jego kawałków jak tylko znajdę czas.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Bardzo niewdzięczny kawałek sobie wybrałeś do dodania gitar, za dużo się w nim dzieje żeby mieszać w nim jeszcze bardziej.

Niekoniecznie. Słucham np. mistrza Howletta i nieraz wydaje się, że już więcej się nie da upchnąć, a skubany wrzuca coś, co raz, że doskonale wypełnia/uzupełnia, dwa - ma genialne brzmienie. Tu tego niestety zabrakło.
Harry - nie ma znaczenia, że ustawiłeś zajebiste brzmienie stand-alone, jeśli nie siedzi w mixie. Niestety - za Rachetem - wyszło bzycząco, a dodatkowo (trzymając się gównianej analogii) toną te gity w mixie i wypływają. Zoba może ostatnie Limp Bizkit, tam słyszę kupę (;)) pomysłów na aranż gitar do takiego kawałka.
Paczki z głów!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
:) no to może...    ...posiedzę nad brzmieniem gitary i dostaniecie ją tutaj do odsłuchania w mp3. Nie spodziewać się rewelacji bo nie znam się na tym ale może lepiej to zabrzmi

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Idąc za Howlettem: zoba the very początek "Poison". Tam się nakłada sporo, zanim wejdzie cały numer. No i klasyki, typu płytka "Remanufacture", nawet kawałki Wacko Jacko z gitarzystami - przekrój ogromny.
Paczki z głów!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Nie mam pojęcia na temat miksu i jaką barwę ustawić w moim BOSS GT-8 żeby się wszystkim podobało. Nagrywać  przez Powerball'a kompletnie mi się nie chce. Nie mam warunków w domu, żeby nagrać gitarę z jajem.

Skopiowałem parę razy track i każdy lekko przesunąłem względem siebie tak by do max zniwelować efekt siarki w moich głośnikach, a zachować jakąś tam barwę.
Nie ma cudów i wiele się nie różni.

Można odsłuchać lub ściągnąć - http://www.speedyshare.com/files/30428711/SKRILLEX_-_The_First_Of_The_Year_-_SKRILLEX_GUITAR_COVER.mp3

Offline Dzieckowemgle

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Podoba mi sie. Rytmicznie jest jak dla mnie zajebiście zgrane z oryginałem i nie wpierdala się na front gitara tylko jak sam wspomniałeś dopełnia całośc. Jak dla mnie całkiem miło sie słucha


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Nauka utworów...

Zaczęty przez quorton « 1 2 3 » Warsztat

65 Odpowiedzi
36225 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2010, 23:11:40
wysłana przez terrormuzik
3 Odpowiedzi
5676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2010, 22:31:01
wysłana przez mondomg
75 Odpowiedzi
19176 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2012, 16:05:05
wysłana przez Dexterek
2 Odpowiedzi
1353 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2015, 20:42:30
wysłana przez Michuu93
15 Odpowiedzi
9796 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Cze, 2016, 18:06:41
wysłana przez Dun