Autor Wątek: VHT 2/90/2 negatywny wpływ na lampy?  (Przeczytany 3116 razy)

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
VHT 2/90/2 negatywny wpływ na lampy?
« 01 Wrz, 2011, 15:03:12 »
Czy konfiguracja Line6 Pod Xt Pro > Equalizer > BBE ale nie w pętli efektów tylko wyjściami line out ma negatywny wpływ na lampy w VHT 2/90/2? Czy mozna wysyłać sygnał z BBE w takim łańcuchu to końcówki, czy trzeba koniecznie wpinać w pętle efektów Line'a ponieważ nie będzie to miało złego wpływu na lampy?

Offline Marvel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
    • MarvelAmps
Pierwsze słyszę, żeby lampom sprawiało różnicę, z jakiego wyjścia podasz sygnał... Oczywiście rodzaj wyjścia (impedancja i poziom sygnału) może mieć wpływ na brzmienie, ale nie na żywotność lamp.

Lampom szkodzi najbardziej nieodpowiednie napięcie sieciowe. Lampom mocy szkodzi za wysoko ustawiony bias, jeśli mocno rozkręcasz końcówkę. No i szkodliwe jest trzymanie wzmacniacza godzinami na stendbaju. Sygnał w żadnej postaci im nie szkodzi ;-)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
nic się nie stanie, sam tak wpinam swojego bbe w poda x3 pro (1 kanał w pętlę, 2 w linię) i wszystko idzie w końcówkę basha. Żadnych negatywnych skutków
B ( o ) ( o ) B S

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
kiedy tak wpiąłem wszystko i odpalam racka nie mam przez jakiś czas sygnału, pojawia sie dopiero po krótkim czasie czy to normalne, czy wzmacniacz potrzebuje czasu na "rozgrzanie sie" etc? Przypominam połączenie Pod Pro>Eq>BBE>VHT 2/90/2 wszystko line out/in nie w pętli.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
kiedy tak wpiąłem wszystko i odpalam racka nie mam przez jakiś czas sygnału, pojawia sie dopiero po krótkim czasie czy to normalne, czy wzmacniacz potrzebuje czasu na "rozgrzanie sie" etc?

Tak i lepiej czekać poczekać minutkę/dwie aż się rozgrzeje jeśli chcesz żeby Ci lampy pożyły :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
tak, lampy sie muszą rozgrzać i dopiero wtedy wzmacniacz wydaje dźwięk, podpięte też masz to w sposób jak najbardziej poprawny (w sprzęcie rackowym pętla FX to chyba zbędny dodatek)
i always go full retard

Offline maciekcalm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • CO SIĘ DŻEDŻE?
Dzięki za pomoc!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
5155 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2012, 23:58:15
wysłana przez freakguitar
23 Odpowiedzi
9137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 19:17:16
wysłana przez Harbinger
35 Odpowiedzi
22628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 20:20:33
wysłana przez Yony
9 Odpowiedzi
4698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Wrz, 2012, 17:00:42
wysłana przez sharpi
9 Odpowiedzi
2798 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2017, 11:00:51
wysłana przez OMSON