Autor Wątek: Flame EXG 7 custom - nowy...  (Przeczytany 25900 razy)

Offline Unlimited

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Flame EXG 7 custom - nowy...
« 29 Sie, 2011, 08:58:27 »
Witam

Wiem, że takimi tematami to forum jest non stop zalewane tak więc sorry :P

Mam zamiar sobie sprawić pierwszą 7demke jako moją trzecią gitare w karierze :)
Szukam więc czegoś przyzwoitego do grania w domu/na koncertach/do studia.
Budżet to max 2.500 PLN , więc po długich poszukiwaniach miałem kilka typów
(Demon 7 i LTD 207 - dodatkowo do gitar mały upgrade :) ). Jednak naczytałem się troche na tym forum o gitarach Flame EXG 7 i musze powiedzieć, że ta opcja to będzie chyba najlepsze wyjście.
ALE :D gdzieś przeczytałem, że te nowe flame'y są robione na odp*dol i z lipnego drewna - to prawda ? Bo chciałbym sobie zamówić u nich nówke z merlinem hellfire przy mostku i stroikami schaller... a nie chce wiosła z paździerza i krzywymi żyletkami zamiast progów :)

P.S. - tak wiem, że na allegro można kupić używki - ale narazie chce sie skupić na nówkach - więc błagam nie dawajcie mi linków narazie na allegro czy swoich propozycji ;)

http://www.e-gitara.com/recenzje-i-artykuly/gitary-elektryczne/50-flame-exg-7.html
Tu np jest niezły pojazd po tej gicie
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2011, 09:06:36 wysłana przez Unlimited »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #1 29 Sie, 2011, 09:12:15 »
Wiesz, my się tutaj w większości opieramy na "widziałem, grałem, miałem" a nie "słyszałem" więc szczerze mówiąc po mnie spływa czyjaś zasłyszana opinia. Dobry przykład - jakieś 3-4 lata temu krążyła opinia że w flejmach z gryfów robią się banany. Miałem kilka flejmów, trzy razy więcej macałem (z różnych lat produkcji, generalnie z kazdego roku od 2002 do teraz) i w żadnym nie było potwierdzenia ww zarzutu.
Jednak problemem z potwierdzeniem tego może powodować fakt, że mało kto zamawia exg7, które kosztuje obecnie 1600 nowe, a podrasowaną używkę możesz wyrwać za 700-1000 pln. No i w przypadku uzywanego wiosła masz ten spokój, że jest rozegrana i co się miało źle dziać z drewnem, to najprawdopodobniej juz by się stało, więc możesz spać spokojnie.

Nie chcę Ci truć o wyższości używanego instrumentu nad nowym, bo to Twoja kasa i robisz z nią co chcesz. Ja bym sie po prostu zastanowił, czy nie kupić za 1600 nawet dwóch używek, bo dlaczego by nie ;) Albo jednego wiosła i resztę wydac na peryferia, bo tu zawsze znajdzie się coś do kupienia

A za 2,500 masz naprawdę sporo lepszych wioseł. EXG-7 to budżetówka. Dobrze zrobiona, nie najgorzej brzmiąca, ale w dalszym ciągu nie ma rewelacji. Ja to wiosło kupiłem jako treningowe do domu, ew na próby, dałem śmieszny pieniądz (730 z przesyłką) a w gitarze mam 2xDiMarzio, straplocki, klucze Schalera i futerał w bdb stanie. Przemyśl to jeszcze...
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2011, 09:16:04 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #2 29 Sie, 2011, 09:12:37 »
Zapytaj kogoś kto ma jakieś wtyki w Mayo (Bat?), jak teraz wygląda produkcja i co z czym się je aktualnie przy Flejmach. Za 2500 biorąc pod uwagę cenę nowego stocka 1800, czyli 700 na upgrade. Reasumując starczy Ci na jednego Merlina i blokowane klucze a to słaby custom. Poszukaj używki w dobrym stanie zainwestuj to co Ci zostanie w set humbów, elektronikę, klucze, kejs i gruntowny przegląd lutniczy z regulacją, a będziesz pan zadowolony, a i pewnie na browara Ci zostanie ;)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #3 29 Sie, 2011, 09:37:37 »
Chyba w większości sklepów muzycznych gitary wiszą po kilka miesięcy, a nawet kilka lat bez regulacji i z chuy wie jak ponaprężanymi zardzewiałymi strunami. Nie ma co się dziwić że odbija się to na gryfie.
Ja mam flame exg-7, a kiedyś miałem flame Lp1 bezpośrednio od producenta i złego słowa o nich nie powiem, a to przecież takie tanie. Być może miałem szczęście, albo po prostu wiem jak obchodzić się z gitarą żeby jej nie zjebać.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #4 29 Sie, 2011, 10:18:40 »
Odzywają się nożyce:

Tak się składa, że miałem exg-7 i w dodatku wyfrezowałem se i wsadziłem Hellfire. Kombinowałem z wieloma przystawkami, ale przy tej konstrukcji i konfiguracji drewna ciągle czegoś brakowało w brzmieniu. Kiedy zaś kolega z kapeli wyskoczył z Gibonem SG i jebnął akorda w C - jasne się stało, że trzeba się pozbyć tego wiosła.
Jeśli się jednak upierasz - to w życiu nie kupuj nówki, bo nie sprzedasz lepiej niż za 50-60% ceny, przy stanie ideał.
Mimo, że wiosło jest manualnie mega wygodne, to mam wrażenie, że brzmieniowo chyba wszystko inne będzie lepsze z wioseł >2k pln.
Zoba jeszcze Viper 407, zmieścisz się w budżecie.
Paczki z głów!

Offline Unlimited

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #5 29 Sie, 2011, 10:29:06 »
Wysłałem maila do mayo - zobacze co odpowiedzą.

A gdybym kupił schectera demona 7 i wymienił w nim pickupy (merlin eclipse - mam takowe w mojej 6stce ) klucze itd... - wiosło na tym samym poziomie zapewne (choć kłuje mnie to made in china na główce :) )
Narazie chce wiedzieć jak to jest z tymi nówkami - a nóż widelec jest coś w miare przyzwoitego w tej cenie . (viper odpada - nie jest już produkowany ).


Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #6 29 Sie, 2011, 10:35:26 »
na demonie grałem w katowickim rnr i niby jest ok, ale są takie małe niedoróbki które kują w oczy.
z resztą jest na tym forum dość obszerna recka tej gitary
i always go full retard

Offline Unlimited

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #7 29 Sie, 2011, 10:40:19 »
To z tego co widze dobrej nówki w tym przedziale cenowym raczej nie kupie.
A z używek ? Na co warto byloby polować ?
Z góry mówie, że nie chce Ibaneza - Nie lubie tych gryfów - za cienkie dla mnie mimo że nie mam niedźwiedzich łap ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #8 29 Sie, 2011, 10:44:53 »
(viper odpada - nie jest już produkowany ).

No i cóż z tego? Akurat nie wiem, dlaczego musi być nówka. Nie lepiej mieć rozegraną i ułożoną dechę za sporo taniej, a poszukać w b. dobrym stanie?

Nie chcesz ibka - zoba ofertę LTD, a i Schecter da radę.
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2011, 10:47:12 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #9 29 Sie, 2011, 10:56:18 »
To z tego co widze dobrej nówki w tym przedziale cenowym raczej nie kupie.

Ale używka za 2500 będzie juz bardzo przyzwoitym wiosłem. Możesz mieć za tę cenę Schectera C7 Hellrisera. EXG7 bym Ci polecil jakbyś szukal wiosła do 1000 pln
B ( o ) ( o ) B S

Offline Unlimited

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #10 29 Sie, 2011, 11:30:31 »
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(sprzedam)-pas-7/

EHM...ma ktoś 500 zł pozyczyc na wieczne oddanie ? :D

A teraz tak na poważnie:
http://www.guitar-max.eu/product/262/Schecter%20Diamond%20Series%20Damien-7

Cena 2300 -ale myśle, że z imć Marudą da rade się dogadać żeby do 2 patyków zjechał...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #11 29 Sie, 2011, 11:50:12 »
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(sprzedam)-pas-7/

EHM...ma ktoś 500 zł pozyczyc na wieczne oddanie ? :D

Jak Lord nie dokona z tą gitą innej transakcji, to może i by Ci dał czas na dopłatę reszty :P.

Z szektera - szukaj C7.
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #12 29 Sie, 2011, 13:08:14 »
Mojego ogłoszenia proszę już nie brać pod uwagę, odzyskałem zmysły a przy okazji zmieniłem koncepcję :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #14 29 Sie, 2011, 13:34:18 »
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(sprzedam)-pas-7/

EHM...ma ktoś 500 zł pozyczyc na wieczne oddanie ? :D

A teraz tak na poważnie:
http://www.guitar-max.eu/product/262/Schecter%20Diamond%20Series%20Damien-7

Cena 2300 -ale myśle, że z imć Marudą da rade się dogadać żeby do 2 patyków zjechał...

Nie dogadasz się, tam wiosła wiszą w tej samej cenie od wieeeelu lat:P
weimar guitar gently weeps

Offline Unlimited

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #15 29 Sie, 2011, 13:57:38 »
Uwaga mowie...

Chyba jednak rzeczywiscie dozbieram na schectera c7 hellraiser badz na mh417. Rzeklem :D

Sorry za brak Polskich znakow - cos pokopalem w linuxie :P

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #16 29 Sie, 2011, 17:17:19 »
no i c7 hellraiser to jest git opcja
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #17 29 Sie, 2011, 17:30:38 »
Hmm skoro nie chcesz Jebaneza, to EXG-7 jak by nie patrzyć jest wzorowane na Ibku, więc z założenia nie powinno Ci podejść :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Unlimited

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #18 29 Sie, 2011, 20:15:21 »
Wszystko byle nie jebanezowski gryf xD (przynajmniej przy 6stkach )

EDYTA : Prawdopodobnie mayshop mnie olał i podpalił <yeeeaaa -- działają polskie znaki :D >, więc robie tak :
Wstrzymuje się miesiąc i bd czatował na allegro - jak nic nie bd ciekawego to kupuje jakąś nówke do 2k .
Schecter kusi ale chyba w MEGA Music pracuje banda cymbałów ("Nie wiem kiedy będzie dostawa... :/ ") wiec narazie sobie odpuszcze...

EDYTA 2 : A ściąganie hellraisera opyla sie :P ?
« Ostatnia zmiana: 29 Sie, 2011, 20:26:54 wysłana przez Unlimited »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #19 29 Sie, 2011, 20:49:33 »
Jak chciałbyś go ściągać ze ściany to uważaj, żeby Ci coś w krzyżu nie pękło, więc nie wiem czy się opłaca...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #20 29 Sie, 2011, 21:46:56 »
Eeeee tam, jak krzyż pęknie to dobrze ;) Zobacz na koszty szektera wysyłki i ew cła, a będziesz wiedział czy się opłaca.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #21 29 Sie, 2011, 22:33:06 »
ja przeszłego sierpnia kupowałem w mayo exg-7 nówkie. wyszedło 2100zł, z dwoma przetwornikami dimarzio i mahoniową deską. po roku nic się nie dzieje (także w sensie dosłownym - grać nie ma kiedy :) )
ostrzyłem sobie zęby na setiusa, ale wówczas miałoby to wynieść 3800, bleee.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #22 29 Sie, 2011, 22:39:40 »
Gryfy siódemkowe ibanezów są wcale przyjemne. Sam nie lubię tych cieniutkich w szóstkach ale siódemki są ok. Nie żebym reklamował swojego ibka. Raczej reklamuję ogranie ;)
return to monke

Offline damagedime777

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #23 30 Sie, 2011, 07:02:55 »
Wszystko byle nie jebanezowski gryf xD (przynajmniej przy 6stkach )

EDYTA : Prawdopodobnie mayshop mnie olał i podpalił <yeeeaaa -- działają polskie znaki :D >, więc robie tak :
Wstrzymuje się miesiąc i bd czatował na allegro - jak nic nie bd ciekawego to kupuje jakąś nówke do 2k .
Schecter kusi ale chyba w MEGA Music pracuje banda cymbałów ("Nie wiem kiedy będzie dostawa... :/ ") wiec narazie sobie odpuszcze...



Jeszcze tydzień temu twierdzili że dostawa będzie w połowie Września. Rozmawiałem z kumplem , który pracuje w rnr i powiedział że na ich terminy trzeba brać dwa tygodnie poprawki bo zawsze jest obsuwa.

Pozdro

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Flame EXG 7 custom - nowy...
« Odpowiedź #24 30 Sie, 2011, 10:05:08 »
ja przeszłego sierpnia kupowałem w mayo exg-7 nówkie. wyszedło 2100zł, z dwoma przetwornikami dimarzio i mahoniową deską. po roku nic się nie dzieje (także w sensie dosłownym - grać nie ma kiedy :) )

Bardzo mnie tym zainteresowałeś, dopłaciłeś koło 300-400 zł za mahoniowy korpus i firmowe przystawki? Przyznaj się, masz znajomości w Mayo, dlatego cena taka niska? ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
16020 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Mar, 2009, 14:50:05
wysłana przez indabrain
14 Odpowiedzi
10858 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2009, 13:43:29
wysłana przez Drevniak
0 Odpowiedzi
2220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2011, 18:52:47
wysłana przez matisq
26 Odpowiedzi
19263 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2011, 09:59:23
wysłana przez Drozd
67 Odpowiedzi
25933 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Kwi, 2012, 14:05:15
wysłana przez oz