Autor Wątek: Alesis io2 - problem z brzmieniem  (Przeczytany 10627 razy)

Offline Woliniak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Alesis io2 - problem z brzmieniem
« 11 Sie, 2011, 17:24:27 »
Witam. Niedawno nabyłem alesisa io2 i mam pewien problem z nagrywaniem przesterowanych gitar. Używam tego co większość nagrywaczy: darmowych ampsimów, kefira do symulacji kolumn, jednak brzmienie jakie uzyskuję pozostawia wiele do życzenia. Problem jest taki że gdy podłączam głowę i pakę vst odzywa się dużo brumień, szumów, buczeń itp. (bramka to rozwiązuje ale nie do końca) no i najważniejsza część problemu, gitarka (czysty sygnał) która się nagrywa jest pozbawiona wysokich częstotliwości, jesli sie na to wrzuci vst to albo brzmi zupełnie nie jak gitarowy piec, albo jesli już uda sie ukręcic brzmienie na podobę pieca to wychodzi jak zza sciany. Na reaperowskim equalizerze dokładnie widać jak coś obcina wysokie tony w gitarce (sprawdzałem tez nagrywanie głosu mikrofonem - wysokie tony także obcięte, więc to raczej nie jest wina wiosła, chociaż to tylko tani kort katana). Pracuje na cubase i reaperze, w obu ten sam problem, używam sterowników asio 4 all, choć sprawdzałem tez alesisowskie, nie pomogło. Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak temu zaradzić???
Na koniec dorzucę próbki:

brzmienie zza sciany: http://www.sendspace.pl/file/3916603c9e432faa3d03d43
czysta gitara: http://www.sendspace.pl/file/98ad5abd88846c78541e546

Pozdro





Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Szukając najbliżej, nie masz skręconego potka od tonów?
return to monke

Offline Woliniak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Nie mam skręconego potka od tonów. To coś nie z winy gitary...

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Sprawdz czy nie masz aktywnego innego programu co moze korzystac z asio oprocz reapera , cubase. Kolejna sprawa sprawdz na innej gitarze, ja mam corta x6 oraz rek custom oba inaczej brzmialy (wiadomo pickupy) ale roznica byla diametralna nagrywam przez pod xtl. Inna rzecz wez tego alesisa do kogos innego i u niego sprawdz, postaraj sie wykluczyc sprawy gitarowe i sprzetowe (komputer) moze wtedy bedziesz mial jakies rozsadne wyjscie. Choc nie ukrywam ze ja tez z tego co slysze to tak jak bys mial pot tonu skrecony.

Pozdro !

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Mam alesisa io2 express. Nagrywam na gicie z aktywami, więc przełączam w alesisie z gity na mikrofon (może o to chodzi), głośność kanału mam na jakąś 1/3 i nie mam żadnych problemów. Nagrywam na cubase + amplitube. Używam asio4all.
minimum respect!

Offline Woliniak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Dorzucam jeszcze jeden plik, który da lepszy obraz całej sytuacji:

pierwszy motyw nagrany przez alesisa, drugi motyw przez wyjscie liniowe w moim realteku: http://www.sendspace.pl/file/d681906d62c7e4adc0099bc

Jak gram na ampsimach na line in to nie dość ze nie ma tego cholernego buczenia o którym mówiłem wcześniej to jeszcze dodatkowo wtyczki wreszcie przypominają prawdziwe piece.

Wie ktoś co na to poradzić???

Pozdro

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Stary sprawdz jak pisalem na innym sprzecie wtedy tez sie lekko inaczej sprawa ulozy. Wykluczaj kazda mozliwa opcje, SPRAWDZAJ JA !

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
U mnie było podobnie pod Alesisem. I banalnie z drugiej strony. Pomogło wyłączenie WiFi. Do dziś nie wiem dlaczego :)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Wiesz  czasami nawet przy nagraniach warto uzywac laptopa do tego i miec odlaczone zasilanie zeby nie bylo zadnych zaklucen od przeplywu pradu :) Moze cos tam sie skrywa, jakis maly sekret :P

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Sekretem jest pośpiech w tworzeniu PCB.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Co najlepsze u mnie śmigała zajebongo zawsze i wszędzie.

Woliniak nawet patrzał i widział i było git, a na jego PC jakieś problemy...

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
To mamy jakas podpowiedz :) Proponuje od nowa postawic kompa na nogi :) Moze miales tyle smieci jakis programow itd ze to wlasnie powodowalo problemy. Format C : :P

Offline Groszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 75
Ja swoją drogą to praktycznie zawsze jak instaluję nowy sprzęt do pc to robię format.. jakoś tak. Stabilniej wtedy wszystko śmiga, a przy okazji na świeżym systemie zawsze lepiej :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
bosz, jak ja nienawidze pecetów...
i always go full retard

Offline Woliniak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
No myślę, że format nie zaszkodzi bo na kompie mam śmietnik, będę w nastepnym tygodniu miał okazję sprawdzić go na innym kompie, wiec zyskam wieksza orientację w całej sytuacji. Dam znac jak to pójdzie wszystko. Dzieki wszystkim za pomoc. :)

Pozdro

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
bosz, jak ja nienawidze pecetów...
To nagrywaj na PS3 badz na xboxie :P system stabilny itd itd :D PS3 polecam wersje fat mozna linuxa zainstalowac :D

No myślę, że format nie zaszkodzi bo na kompie mam śmietnik, będę w nastepnym tygodniu miał okazję sprawdzić go na innym kompie, wiec zyskam wieksza orientację w całej sytuacji. Dam znac jak to pójdzie wszystko. Dzieki wszystkim za pomoc. :)

Pozdro

Spoko stary :) Mam nadzieje ze formacik pomoze :)

ED
Zanim walniesz formata. Odinstaluj sterowniki od dzwieku kazde nawet karty. Zainstaluj pozniej jeszcze raz, na samym poczatku karte, a pozniej jesli dostales jakies oprogramowanie z Alesisem to z tych plytek badz jakiegos innego nosnika dolaczonego - moze alesis ma w sobie cos (po podlaczeniu do usb bedzie wiadomo) - jak nie to wtedy Asio z netu :) Moze to cos jeszcze da zamiast kilka milych chwil przy kompie wbijajac klucz systemu itd itd :D
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2011, 01:33:40 wysłana przez mlodysatan »

Offline Woliniak

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
No niestety, mam złe wiesci. Przed chwilą testowałem alesisa na innym kompie i ten sam problem, zbasowany chu***y dzwięk. Kiedy potkiem przełączam na tryb direct też nie ma wysokich częstotliwości.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Wg mnie wrzuc na reklamacje :) Ile masz ten sprzet ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
7548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2011, 13:42:00
wysłana przez mrdszal
17 Odpowiedzi
8527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2012, 08:50:19
wysłana przez benkai
0 Odpowiedzi
1588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2012, 14:39:52
wysłana przez orginalny klon
3 Odpowiedzi
2558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 15:46:01
wysłana przez sify11
5 Odpowiedzi
2708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2015, 20:00:48
wysłana przez bandit112