Autor Wątek: Zamiana 4x12 Marshall 1960AX na 2x12 Mesa/ENGL - czy warto?  (Przeczytany 2989 razy)

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Witam.

Zastanawiam się nad zmianą mojej paczki 4x12 Marshall 1960AX na Greenback'ach na 2x12 Mesy lub ENGL'a na V30.
Głowa na jakiej gram to Marshall JCM900 SL-X 2500 (50W).
Głównym powodem zmiany jest mobilność, ale pytanie jak bardzo zmieni się brzmienie i czy 2x12 da radę w kapeli na próbach i koncertach z tą głową?
Przy okazji:
jest ktoś z Poznania, kto posiada 2x12 Mesy lub ENGL'a i umożliwiłby przetestowanie tej paczki?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Któregoś razu ogrywałem tę paczkę z moimi headami (obydwa na lampach 6l6 i ogólnie amerykański sound) i mam drobne porównanie do swojej paczki Engla 4x12 na V30. Główną zmianą jaką odczujesz to brak charakterystycznej marshallowskiej siarki, chociaż tak na dobrą sprawę to i tak będziesz ją miał bo masz heada Marshalla, ale na pewno będzie jej mniej. Głównie z powodu tej siarki na przesterze jej nie kupiłem, bo wiedziałem, że nie przeżył bym jej w późniejszym okresie. Z kolei za cleany jakie ukręciłęm na tym Marshallu dałbym się pochlastać. Ogólnie rzecz biorąc brzmienie na pewno się zmieni, pytanie tylko czy na takie, które będzie Ci się podobało.

Co do prób i koncertów, to nagłaśniasz się sam na tych koncertach? W sensie bez wypuszczania tego na przody i odsłuchy? Nawet jeśli to te paczki i tak dadzą radę. Jeżeli grasz "normalne" koncerty czyli mikrofon, akustyk i te sprawy to nie masz się o co martwić, bo i tak nikt nie da ci się odkręcić na nie wiadomo ile, bo jak się odkręcisz za dużo to  dostaniesz w łeb od akustyka :D

Sam osobiście na próbach gram na kolumnie 1x12 i Bashu Sidewinderze "ściszonym" do 10w i BARDZO daje radę, więc o to w ogóle bym się nie martwił.

http://forum.sevenstring.pl/wzmacniacze-i-kolumny/engl-e212vh-vs-mesa-boogie-rectifier-horizontal-2x12/

Powyżej masz link do tematu w którym wałkowane były różnice pomiędzy tymi dwiema paczkami, na pewno coś tam sobie wyczytasz, chociaż dobrze by było jak byś mógł je osobiście ograć.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2011, 14:50:19 wysłana przez zerotolerance »

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Nie dość, że litraż paczki się zmieni to jeszcze głośniki na zupełnie inne, więc brzmienie też będzie całkiem inne, ale czy lepsze czy gorsze to już sprawa indywidualnych upodobań. Osobiście nie lubię headów Marshalla na paczkach Mesy i to jeszcze 2x12". Marshall najlepiej gada na dużych paczkach na greenbackach. Marshall na Mesie traci swoje charakterystyczne brzmienie i gada jak homoniewiadomo   :lol:
« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2011, 02:34:13 wysłana przez waleczny_gladiator »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
18029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2009, 23:08:15
wysłana przez gavoja
34 Odpowiedzi
11506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2011, 10:14:55
wysłana przez matisq
1 Odpowiedzi
2456 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2011, 13:07:28
wysłana przez Pietryk
14 Odpowiedzi
6898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2012, 23:05:13
wysłana przez maclaren2
42 Odpowiedzi
13580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 10:17:17
wysłana przez Lukas