Autor Wątek: Czy siódemka będzie dla mnie dobra?  (Przeczytany 21141 razy)

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Czy siódemka będzie dla mnie dobra?
« 11 Sie, 2011, 12:10:13 »
Witam!

Mam srogi dylemat jakie kupić wiosło. Mam odłożone dużo kasy, dlatego chciałbym dobrze wybrać i mieć instrument na lata.

Wskoczę w bandwagon i powiem, że zainteresowałem się siódemkami za sprawą Nevermore, ale sprawa wygląda następująco:

Muzyka jakiej słucham, i gram, to głównie metalcore w drop C i pochodne, nigdy w życiu nie zszedłem niżej niż C standard bo wychodziły kluski zamiast strun. Nie słucham brutal death goregrindu tylko raczej takie radosne rzępolenie w C. Dłonie raczej mam małe, jak widzę Loomisa na niektórych filmikach to on ma chyba łapę 2x taką jak ja  ;) Z kolei moje obecne główne wiosło to wyscigowy ibanez i imo ma aż za cienki gryf. Siódemkę mam, ale ruskiego akustyka   ;D

Piosenki mógłbym sobie wszystkie przetranskrybować na 7stringa, z dodatkowym low endem, to chyba nie powinien być problem.... Poprostu, nie słucham takiej muzyki jak większość znajomych grających na 7 strunowych gitarach. Z całym szacunkiem, zespoły ala Meshuggah poprostu do mnie nie docierają, słucham metalu ale troszkę mniej mroczno przygnębiającego, dlatego nie wiem czy 7demka się nada dla mnie.

Ale najbardziej do mnie przemawia oczywiście kwestia finansowa. CenaCzyniCuda, jak zobaczyłem Schectera Loomisa na żywo, wygląda niesamowicie, brzmi niesamowicie. Szukam wiosła do metalu, nawet do 2000$, a jak widzę że Jackson za 2000baksów jest wyposażony w takie-sobie pickupy no to sorry, żebym jeszcze do tylu musiał dopłacać... Loomis ma wszystko + siódmą strunę, za 1000usd. Tu gdzie mieszkam (poznań) nie mam możliwości tego ograć nawet, a muszę do jutra (!?) zamówić wiosło z USA bo to dla mnie ostatnia okazja w tym roku żeby coś nowego kupić.

Warto się pakować w siódemkę w ciemno? Czy może zostać przy 6tce? Nie widzę wiosła dla siebie w moim przedziale cenowym, w każdej gitarze coś mi nie pasuje... Ale ten Schecter wydaje się być aż za dobry jak na cenę.

z góry dzięki za opinie

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Z całym szacunkiem, zespoły ala Meshuggah poprostu do mnie nie docierają, słucham metalu ale troszkę mniej mroczno przygnębiającego, dlatego nie wiem czy 7demka się nada dla mnie.
Wszystko się nada jeśli będziesz chciał, również siódemka. Nie przejmuj się gadaniem typu, że coś zostało stworzone do czegoś, bo często jest to bzdura, albo tym, że coś jest najczęściej wykorzystywane do czegoś tam jeszcze. Jedyne, co może cię tak naprawdę powstrzymywać przed wykorzystaniem jakiegoś instrumentu w dany sposób, to twoja wyobraźnia i ew uprzedzenia ;) Jeśli tylko brzmienie ci pasuje, to kwestia pomysłowości i chęci tak naprawdę. Manualnie z czasem przywykniesz do wszystkiego.
IMO.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Skoro jesteś z Poznania, to może spróbuj ugadać się z tym panem na ogranie 7-ki:

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(sprzedam)-pas-7-custom/

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
na lumisie grałem i jest pro i chyba dużo osób się tu zgodzi, a co do 7 strun to powiem tak:
jak już będziesz ja miał to znajdziesz nowe możliwości i tak czy inaczej będziesz jej używał :)
i always go full retard

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Skoro jesteś z Poznania, to może spróbuj ugadać się z tym panem na ogranie 7-ki:

http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/(sprzedam)-pas-7-custom/
Grałem na tej gitarze kilka razy. Bardzo konkretne wiosło. Wygodne. Brzmi. Osprzęt pierwsza klasa.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Zawsze mówię, że nie ma nic co możesz zagrać na szóstce a na siódemce nie. W drugą stronę już to nie działa ;D
Poza tym, Loomisy to raczej chodliwe wiosła, a z tego co rozumiem sprowadzasz ze stanów jakimś pozaopłatowym kanałem (cło, wat) więc przy ew. odsprzedaży, jeśli uznasz, że siedem nie i chuj, stratny być nie powinieneś.

Bier siódemkę! Ja słucham głównie rocka progresywnego i wszystiego gdzie gra Iommi, więc nie niżej niż C#, a mojej siódemki sprzedać nie chcę i nie zamierzam mimo GAS'u na gibsona.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Szczerze mówiąc głównymi inspiracjami oprócz Loomisa był min. Chris Broderick i to co wyprawia z siódemką i wielu muzyków klasycznych. Tbh bardzo dużo gram yngwiego, mam nadzieję że gryf w postaci słynnego "kija bejsbolowego" mi w tym nie przeszkodzi:)

Spróbuję umówić się na ogrywanie ale muszę działać szybko. Im więcej o tym myślę tym 7string wydaje się coraz rozsądniejszym wyjściem. Tak naprawdę jedyny minus który póki co dotrzegam to brak możliwości grania prostych power chordów jednym palcem jak w C (chyba że w bardzo niskim stroju) Imo ten sam power chord w drop C brzmi ciężej niż w Cstd.

Ale to chyba nie będzie z tym aż takiej dramy, zwłaszcza że możliwość grania na cienkich strunach typu 9-46 i jakiś hardkor na B - rekompensuje mi to. Od dwóch lat nie zmieniam strun z 10-52 w D standard, i szczerze wolałbym coś z 9tką na górze, ale jednocześnie heavy bottom tak jak w siódemce.

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Z całym szacunkiem, zespoły ala Meshuggah poprostu do mnie nie docierają, słucham metalu ale troszkę mniej mroczno przygnębiającego, dlatego nie wiem czy 7demka się nada dla mnie.

Na 7mkach można grać *znacznie* więcej, niż mhroczny przygnębiający metal. Skrajne przypadki z drugiej strony mocy: 1: 2: (ok, 6tka, ale w drop A):

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Szneka, nie wiem czy dostales pmke, bo moj smatphone szaleje. Zadzwon do. Mnie 792 901 666 to mozesz dzisiaj wpasc i ograc.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Tak naprawdę jedyny minus który póki co dotrzegam to brak możliwości grania prostych power chordów jednym palcem jak w C (chyba że w bardzo niskim stroju) Imo ten sam power chord w drop C brzmi ciężej niż w Cstd.


Oczywiście, że można. Wszystko można, zależy to po prostu od tego jak badyl nastroisz. Sam, gdyby nie to, że potrzebuję tak lo-tune'a jak i zwykłego E podstroiłbym mojego Ibaneza do C albo C#, no bo kto mi kurde zabroni? Sporo ludzi też gra na siódemkach w drop B, a to przecież wyżej niż domyślny strój siódemek.
Wiesz, muzyka to w końcu działalność artystyczna, granice i limity wyznaczasz sobie sam :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Hej Lothar, ja niestety do soboty jestem w robocie 9-18 (ach ta praca przed komputerem ;D)

Tak szczerze szukałem wiosła z naprawdę górnej półki (2k$) ale nie znalazłem kompletnie nic co chwytało by za serce. Przy 2.5k można pogrymasić ale to już mnóstwo kapuchy a loomis czy chociażby C-7 stoją grubo ponad połowę mniej. Trochę czytałem o tym że tam made in korea ale widzę że kolegom praktykującym czczenie diabła na 7stringach to nie przeszkadza. Pewnie skonczy się na dwóch wiosłach zamiast jednego b.drogiego (z czego jedna siódemka?) Zawsze to więcej możliwości, chyba.

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Jestem zdania, że jeśli jest się głównie kanapowym grajkiem zdecydowanie jest lepiej mieć jedno zajebiste wiosło, niż dwa nawet fajne, łatwiej jest wtedy to wszystko ogarnąc

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Hej Lothar, ja niestety do soboty jestem w robocie 9-18 (ach ta praca przed komputerem ;D)

Tak szczerze szukałem wiosła z naprawdę górnej półki (2k$) ale nie znalazłem kompletnie nic co chwytało by za serce. Przy 2.5k można pogrymasić ale to już mnóstwo kapuchy a loomis czy chociażby C-7 stoją grubo ponad połowę mniej. Trochę czytałem o tym że tam made in korea ale widzę że kolegom praktykującym czczenie diabła na 7stringach to nie przeszkadza. Pewnie skonczy się na dwóch wiosłach zamiast jednego b.drogiego (z czego jedna siódemka?) Zawsze to więcej możliwości, chyba.

Wpasc ograc mozesz po 18 zaden problem. A tak szcerze mowiac jestem przekonany, ze moj pas zjada tego loomisa ;) i tez jestem zdania ze lepiej miec jedno zajebiste wioslo niz dwa srednie. A jeszcze lepiej dwa zajebiste.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Tbh ja też... Ale już na przykład taki C-1 Hellraiser to poprostu zwykłe (niezłe) wiosło do metalu ale już nie ma w sobie tej magii co C-7. Poprostu nie widzę przez najbliższe tysiąc dolców sensu dopłacania do gitary z paroma innymi, może i użytecznymi featurami ale np już producenci nie postarali się o kolory bo dostępne są albo tylko czarne albo w kolorze bełtów. Może i mam jakieś pedo uprzedzenia ale wiosło musi chociaż udawać, że wygląda.

Dobra siódemka + fajny 6string (ala charvel san dimas na którego też się szykuje/szykowałem) to chyba ta najlepsza opcja vide dwa wiosła zajebiste.  ;) Czuję że jeśli teraz nie wydam tej kasy to przepadnie mi na pierdoły, a później nagle bachory dom i nie zbiorę tyle fundsów naraz. Ostatni dzwonek na fajną gitarę!

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Szneka z glancem, to co wpadasz dzisiaj na ogrywanie?
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Szneka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Dopiero wróciłem z roboty i sie ogarnalem...masakra, byle do soboty bo padam z nog. Póki co "ogrywam" na jutube ;) Czytam o tych siódemkach i czytam, aż sobie 6tkę nastroiłem do Bstandard i sprawdzam jak to brzmi na tych kluskach 10-52.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
zamiast sie bawic w jakies ESP to polecam zaufać polskim zdolnościom w tworzeniu instrumentów i zakupić setiusa 7 :)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
bardziej bym polecał lootnicka lub ran g. (o ile prawdą jest, że na setiusa 7 czeka się 8 lub więcej tyg.)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
heh, ja nigdy tyle na wiosło od mayo nie czekałem, a zamawiałem już chyba 5 gitar...

edit: poza tym, nie wiem ile w tym prawdy ale na stronie rana jest napisane coś takiego:

Cytat: ran
Szacunkowy termin realizacji zamówienia wynosi obecnie 12-15 miesięcy i zależy od zaawansowania projektu, jak również od ilości instrumentów w trakcie budowy.
« Ostatnia zmiana: 12 Sie, 2011, 22:29:08 wysłana przez Budzan »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
bardziej bym polecał lootnicka lub ran g. (o ile prawdą jest, że na setiusa 7 czeka się 8 lub więcej tyg.)

A Lootnick robi wiosła w tydzień? Zapytaj Primera ile czeka na swojego customa ;)
8 tygodni czekania na customa to jest bardzo krótko. Ja się cieszylem jak na customy przyszło mi czekac tylko 3-4 miesiące
B ( o ) ( o ) B S

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Czy siódemka będzie dla mnie dobra?

Tak, o ile Ty będziesz dobry dla niej.

Spoiler

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Siódemka na pewno będzie dobrym wyborem.

Jeśli szukasz wiosła z górnej półki, to może zainteresuje Cię mój Mayones Setius GTM-7 Custom. ;) Oczywiście, jeśli PAS Lothara Ci się nie spodoba.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Jak nie kupisz 7-ki to się nie przekonasz. Sam kupiłem z ciekawości i do dziś nie mogę się nadziwić jakie to to fajne i dlaczego nie kupiłem wcześniej ;P
Dobra 7-ka do pary z dobrą 6 strunową do dropów znacznie powiększają możliwości :)
A gryf? Na początku pewnie się będziesz gubił ale potem zaakceptujesz, następnie polubisz i w końcu pokochasz ;) I nie będzie problemu ze skakaniem z 6tki na 7kę :)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Czy ja wiem, Zorro mówi, że ma ten problem po dziś dzień ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
13141 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2009, 12:36:18
wysłana przez Bjørn
11 Odpowiedzi
8109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2011, 10:18:40
wysłana przez Bjørn
26 Odpowiedzi
12203 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2011, 10:59:19
wysłana przez lewys777
0 Odpowiedzi
1400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2012, 13:50:47
wysłana przez Yony
8 Odpowiedzi
2176 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2013, 01:55:20
wysłana przez Omlet