Autor Wątek: Randall Isolation Cab i pokrewne  (Przeczytany 8757 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Randall Isolation Cab i pokrewne
« 11 Sie, 2011, 01:33:23 »
Co pewien czas wraca do mnie temat zakupu wynalazku jakim jest "kolumna" (box?) Randall Isolation:

http://www.randallamplifiers.com/Cabinets/Isolation-Series-Cabs/Isolation.html

Otóż jak można wyczytać urządzenie służy do wszelkiej maści nagrywek lub można to sobie podłączyć na scenie, jeżeli ktoś lubi mieć ciszę. Interesuje mnie zakup tego ustrojstwa, gdyż niestety nie ciepię wszelkich symulacji czy innego cyfrowego badziewia (oj narażam się :P), a w domu niestety nie mam warunków do nagrywania, bo albo ktoś ciągle jest i mu przeszkadza rozkręcona paczka albo masa różnych innych powodów. Wszelkie skrzynie na paczkę czy inne wynalazki tego typu też odpadają, ponieważ nie miał bym gdzie tego trzymać pomimo, że mieszkam w domu jednorodzinnym. Odstrasza mnie trochę cena urządzenia (około 2 tys.) i negatywne opinię o rezonowaniu i trudnym do opanowania basie i dolnym środku w miksie oraz faktycznie "wyizolowany dźwięk". Czy ktoś miał może styczność z tą kolumną i może się wypowiedzieć czy się sprawdza? Jeżeli czyta to Buzzaro (pozdrawiam  :) ) lub ktokolwiek inny, kto buduje kolumny to czy możliwe jest wykonanie takiego ustrojstwa, żeby spełniało to w pełni swoją rolę i miało ewentualnie (ale tylko ewentualnie, nie jest to jakiś mus) wyeliminowane wady pierwowzoru? Szczerze mówiąc, zawsze wolałem zapłacić Polakowi niż nabijać kabzę Chińczykom, ale to inna kwestia :) A może ktoś zna inne produkty tego typu, dobrze by było mieć porównanie i ewentualny wybór przy kupnie. Poniżej parę filmów odnośnie tego urządzenia:







Nie widziałem czy ten temat bardziej pasuje tutaj czy do działu Recording, ale umieszczam go tutaj, gdyż w Recordingu Hardware mówi się raczej o jakichś kartach itp.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Buuuzzzzaarrooooooo :P

Kurde, takie podwójną (2 różne głośniki) lub dwie pojedyncze do nagrań ... czytałem o tym dość dawno temu, ale pytanie czy ktoś gdzieś tego używał, na tym nagrywał ? Bo sam pomysł świetny.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2011, 18:36:39 wysłana przez Vertigo »

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Mój kolo ma/miał to:
http://www.musiciansfriend.com/guitars/rivera-silentsister-1x12-guitar-isolation-speaker-cabinet
i  z tego co wiem, nie jest jakoś bezgranicznie zachwycony. Ale lepszy rydz niż nichts.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163


Soldano + Randall Isolation Cab
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Powiem, że to nagranie z Soldano w roli głównej bardzo do mnie przemawia, ciekawe jak to stoi od strony "technicznej" w sensie duble tracków, eq itp. Co do Rivery to cena jest już w ogóle powalająca - 4 tysiaki za skrzynkę z jednym głośnikiem :facepalm: niekoniecznie takim jaki by mnie interesował (wiem, że można wymienić, no ale...). Plusem natomiast na pewno będą większe rozmiary i inne rozwiązania konstrukcyjne oraz dwa holdery na mikrofony :P

Podpisuje się również pod tym co napisał Vertigo, opcja z dwoma głośnikami również by była ciekawa, trzeba tu ściągnąć Buzzara  :D

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Również pozdrawiam ;)

W sumie to kiedyś o mało nie zacząłem realizować taki projekt, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło  :(

W planie oczywiście mam zrobienie IsoCab, ale raczej nie prędko coś z tego wyniknie (mam zaległości, które muszę w końcu zrealizować).

Koszt i tak nie będzie mały, więc opcja jeden głośnik i jeden mikrofon będzie podstawową, ale nie jest powiedziane, że na tym możliwości się kończą   :D



Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Również pozdrawiam ;)

W sumie to kiedyś o mało nie zacząłem realizować taki projekt, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło  :(

W planie oczywiście mam zrobienie IsoCab, ale raczej nie prędko coś z tego wyniknie (mam zaległości, które muszę w końcu zrealizować).

Koszt i tak nie będzie mały, więc opcja jeden głośnik i jeden mikrofon będzie podstawową, ale nie jest powiedziane, że na tym możliwości się kończą   :D

A tak pi razy oko kiedy ewentualnie można się tego spodziewać i jaki będzie ewentualny koszt takiej zabaweczki? :) Tak jak mówiłem, sam osobiście wolę zapłacić Polakowi (w domyśle Tobie :P ) niż nabijać kabzę jakiemuś śmierdzielowi.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Wiesz Buzz, wystarczy sama skrzynia (lub pod głośniki na zamówienie) i wyciągnięte kable (lub mikrofon pod zamówienie do ceny).

Też jestem ciekaw ile by to wyszłó :) W ogóle patent z jakimś 'czymś' pod wymianę głośników byłby fajny ... wtedy zamiast paczek w studio byłby IsoCab i kilkanaście pojedynczych głośników ;)

Offline Darkened

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
  • Death Metal to styl życia.
Ja mam taki bajer własnej roboty w salce prób, żeby trochę przytłumić mega pizdę 6505ki i się sprawdza. Zależy czy ma być często noszone czy ma stać i tyle. W moim przypadku listewki + płyta hdf + kilka warstw gąbek do środka spisuje się na medal ;)

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Jennifer Batten używała tego przy nagrywaniu "Whatever".
ore ore na traktore

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Z jakiegoś forum:



Chyba coś takiego zrobię na harleya bentona.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Patent fajny, ale niestety nie miał bym gdzie tego trzymać, chyba, że wyniósł bym się z gratami do garażu  ???

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Patent fajny, ale niestety nie miał bym gdzie tego trzymać, chyba, że wyniósł bym się z gratami do garażu  ???

Tru. Pomysł dobry, ale musiałbym chyba w tym spać, albo coś w tym trzymać żeby to miało rację bytu. Jakby to było pod 212 to może jaki stół z tego albo co ...

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja już mam plan. Kupuję sklejkę grubości ok 1,5cm. Maluję na czarno, doklejam takie gąbki jak na zdjęciu, na dole wykładzina. Doczepiam listewki i z jednej strony wkręcany bok, z drugiej na rzepa. I teraz najlepszy myk. Wszystko będzie skręcane, ale na TO, więc nie będzie trzeba się martwić, że się rozwali. Jak chcę nagrać skręcam wszystko, podłączam i działa. Jak kończę rozkręcam i chowam za szafę ;) Jedyny mankament to dużo śrub i nie wygląda Pr0 z zewnątrz. Moje będzie pod 2x12 :headbang:
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

bandit112

  • Gość
Mam pytanie. Jak piec czy paka będzie zamknięta w dźwiękoszczelnym pudełku, to jak grający będzie to słyszał? Przecież z tego dochodzi tylko szczątkowe pasmo, brzmienie całe zmulone.

Serio nie wiem

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
No będzie słyszał, ale takie właśnie zamulenie. Wystarczy samą pakę zamknąć a dziury na kable zrobić i będzie git. W sumie to nawet z płyty wiórowej by można to było zrobić i tak to nie gra a powinna być wystarczająco wytrzymała.
« Ostatnia zmiana: 14 Sie, 2011, 19:18:55 wysłana przez Thoth »
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
mnie osobiscie zastanawia co sie dzieje z dolem w takiej skrzynce.. pianki i tak wytlumia od 500Hz w gore, a co z tym ponizej?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Pewnie ścianki się trzęsą, ot co. Weź pod uwagę to, że ta płyta wiórowa też będzie tłumić. Czatuje przy śmietnikach na jakąś szafę :D A tak serio to jak jakaś szafa będzie do kitu to zrobię, a jak nie to zrealizuję to za rok.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mam pytanie. Jak piec czy paka będzie zamknięta w dźwiękoszczelnym pudełku, to jak grający będzie to słyszał? Przecież z tego dochodzi tylko szczątkowe pasmo, brzmienie całe zmulone.

Serio nie wiem

Monitoring, do you know it?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
jak ktos na serio sie nudzi i chce, to bedę niedługo sie pozbywał starych mebli z mdf. Miałem dać teściowi do spalenia, ale jak będą chętni to zapraszam. Oddam oczywiście za darmo, ale warunek to odbiór osobisty. Mam tego (łącznie jakies dwie meblościanki)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jak dla mnie za daleko. Może ktoś inny się zgłosi. ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
A tak pi razy oko kiedy ewentualnie można się tego spodziewać i jaki będzie ewentualny koszt takiej zabaweczki? :)
Niestety, nie jestem w stanie określić jaki będzie koszt i przybliżony termin, kiedy coś w ogóle ruszy w temacie IsoCab.  Na pewno nie pisnę ani słowa przed ukończeniem IC :D

@Vertigo całkiem ciekawy pomysł z tym podmienianiem głośnika. Widziałem już coś takiego w Customowej kolumnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Gąbkę w takiej kolumnie można sobie wsadzić w d. bo nie tłumi niskich częstotliwości. Lepsza byłaby gęsta wełna mineralna + pustka powietrzna. Poza tym jakoś nie umiem sobie wyobrazić dobrze brzmiącego głośnika zamkniętego w jednej obudowie z mikrofonem. Gdzieś to ciśnienie akustyczne musi ujść. Pewnie błądzę i jestem w błędzie :)
Poza tym w takim układzie zupełnie nie ma 'ambientu' i brzmienie będzie w najlepszym przypadku płaskie. Najsensowniejsze wyjście to słaby głośnik pędzony wzmacniaczem o małej mocy i to dopiero w dużej skrzyni z tłumieniem.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Wygrzebałem, dorzucam do puli:

http://www.demeteramps.com/products/cabinets/ssc1.html - tego cuda używa podobno Billy Gibbons z ZZ TOP

http://www.thomann.de/pl/jet_city_amplification_jetstream_iso12.htm?sid=6b72e1e16899d430af53c30d35e3fc7b - a tutaj ciekawa budżetówka, chociaż w podobnej cenie co Randall

Może komuś się przyda. Ja czekam na to co wymodzi Buzz :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
7327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2008, 18:04:13
wysłana przez BartekL
17 Odpowiedzi
7532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2010, 09:12:49
wysłana przez Rock
6 Odpowiedzi
2782 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2010, 19:07:28
wysłana przez bloodrafko
7 Odpowiedzi
3288 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 20:52:36
wysłana przez benkai
81 Odpowiedzi
43309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2020, 01:51:57
wysłana przez ITHMW