Autor Wątek: Monitory studyjne - cena, jakosc !?  (Przeczytany 43860 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ja szukałem czegoś w okolicach 1000zł z +/- ~250zł możliwym wahaniem w obie strony (jedna moja pensja to 760zł, czyli po odjęciu niezbędnych miesięcznych wydatków zbieranie na takowe to będzie koło 2-3 miesięcy, więc luz), no i jako że to byłby (poza słuchawkami) mój jedyny odsłuch dźwięku w PC, to chciałbym, aby toto posiadało bas - bo będę na tym słuchał tez muzy, grał, oglądał filmy, nie wspominając o symulacjach wzmacholi do gitary i basu...

Tak, wiem, nie poleca się monitorów referencyjnych do czegokolwiek poza miksowaniem, ale stwierdziłem, że chcę słyszeć dźwięk w miarę możliwości najwierniejszy temu, jaki wyszedł ze studia, zamiast barwić go dla przyjemności (ta jest tak naprawdę kwestią przyzwyczajenia, w sensie to jakie brzmienia ci się podobają - już się parę razy o tym przekonałem na własnej skórze).

Myślałem też nad dorwaniem używek 3031a, na allegro widywałem że potrafią być właśnie za ok. 1200 i w internetach polecajoł te ichnie wstążkowe wysokotonowce, że niby superszczegółowe (co by mnie jarało i w odbiorze multimediów).

Co do adaptacji pokoju, to swoją drogą w osobnej kolejce ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja miałem chwilę, że zacząłem kombinować z ustawieniami EQ czy tam innymi cudami. Obecnie wszystko jest na zero, bo tak powinno być. Monitor ma grać sobą, a nie być podkręcany.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dokładnie do tego samego doszedłem przy zabawie ze słuchawkami Superluxa.
A jak już dojrzałem do słuchania "płaskiego" dźwięku, to teraz po kawałku chcę sobie skompletować doń sprzęt ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Sam dorwałem dość tanio nówki (nie wyjęte nawet z kartonów) B2030A, może nie są wielkie, ale sam mam małe pomieszczenie odsłuchowe. Służą mi głównie do słuchania muzyki i oczywiście do mixów. Powiem tak, jak ktoś lubi mocny bejs to chyba nie będzie zadowolony. Jest szybki, nie za mocny, punktowy, no ale do mixów tak ma być, ta? Do słuchania muzy, są spoczko, jak ma się nagrania w bardzo wysokiej jakości to można mówić o przyjemności słuchania muzyki. Natomiast kompletnie nie polecam do gier itp, po prostu, nie zdaje to egzaminu.

Aha, no i jeszcze jedno... nie kombinować z EQ, nie będzie lepiej :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Albo te
http://allegro.pl/alesis-m1-active-520-studyjne-monitory-aktywne-i2754341355.html

Astonio - ogrywałeś je może? Bo mie się 320 bardzo baaardzo podobały, ino miały deko mało bejsu.
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Nie, tak tylko zarzuciłem. Skoro 320 były fajne, to i te też powinny być, no nie? :D
Mimo wszystko, to nadal maluchy, ja bym odsłuchał przed zakupem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
320 miały aksamitną górę, detaliczny środek i pikny wyższy bas ;). No, to 520... ;)
Paczki z głów!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
320 som bardzo fpytke - nie żałuję ani jednej wydanej na nie złotówki

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jeśli internety nie kłamią, to w ich specce jest 56Hz-20kHz, cokolwiek to w rzeczywistości miałoby oznaczać. ;) a 620 już ponoć schodzą do 49Hz.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No będą grały basem tak jak wyglądają moim zdaniem :P. Dobrze, małe wooferki się nie nadają do niskich basów.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Pany, doradzcie mi w tejże bardzo prostackiej sprawie.

Mianowicie potrzebuję czegoś bardzo taniego do grania przez PODa, słuchania muzyki/grania w gry no i szkicowego miksowania syfnego materiału od czasu do czasu. W sumie mam od tego słuchawki i głośniki w laptopie, ale wiadomo jak to jest - trochę mnie męczy na dłuższą metę. I teraz najbardziej zaskakująca sprawa: cena oscylująca w granicach 300zł. Nie wiem czy się tak da w ogóle coś normalnego, bo widzę tylko berindżery ms16 w tej cenie. Nada się to do czegoś?

Czy już lepiej w głośniki komputerowe celować w takim przedziale?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Kuba, nie lepiej trochę poszerzyć budżet i kupić, o to:

http://allegro.pl/monitor-behringer-ms40-i2745223088.html

Miałem i polecam, czasem chodzą poniżej 400PLN.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja bym ci polecał albo te małe Alesisy, albo Microlaby 6C, jeśli myślisz o komputerowych.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Nie no myślę, że do 4 stówek mogę dobić ewentualnie - ale to jeżeli faktycznie skok jakościowy jest o jedną tudzież dwie półki wzwyż. O MS40 sporo dobrego słyszałem, ale cholera wie jak to jest.

Co do komputerowych - kompletnie się nie znam. Chociaż pewnie w zestawieniu nawet z tanimi monitorami to pewnie blado wypadają jeżeli chodzi o jakąkolwiek neutralność?

W sklepie w Bydzi do 4 stów to jakieś malutkie cholerstwo od M-Audio mi polecano. Chyba to:
http://www.thomann.de/pl/maudio_av30_studiophile.htm

Enyłan? Chyba muszę iść coś przetestować po prostu ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Miałem Microlaby 7C, grają stosunkowo równo. Alesisy też są bardzo fajne, ale jak masz duży pokój, to bejsu będzie mało. Nie spodziewaj się też, że za 400zł kupisz coś super transparentnego. Polecam ci tylko to, z czym miałem do czynienia, nie na podstawie czytanych opinii.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Nie no ja wiem, wiem. Piszę przeca, że niczego mega nie potrzebuję ;) Ale kurna tych Microlabów nie widzę nigdzie. To są te?
http://allegro.pl/listing/product.php?change_view=1&order=d&product=NDNmZkkaSAxQEVxUBA0AVwwDXkoQUUw6XVdEXAJFMjg4ZQ%3D%3D&sg=0&string=microlab+2.0

W sumie wyglądają całkiem spoko. No, ale ponad spodziewany budżet - nie wiem czy w tej kasie lepiej w te Behrindżery się nie łądować?

Poza tym widzę, że trzeba by w większe biurko też zainwestować. Kurwa :D
« Ostatnia zmiana: 05 Lis, 2012, 12:28:45 wysłana przez Jakub_Z. »


Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Hmm... No właśnie jednak miksowanie jest przed słuchaniem niestety.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie no myślę, że do 4 stówek mogę dobić ewentualnie - ale to jeżeli faktycznie skok jakościowy jest o jedną tudzież dwie półki wzwyż. O MS40 sporo dobrego słyszałem, ale cholera wie jak to jest.

Idź kiedyś po robocie do Puff'a i posłuchaj, on kupił moje ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
A bo ja tam wiem gdzie on mieszka :P

Nie no w musicbooku nie mają? Tych najniższych Berków nie ma, bo się nie sprzedają, ale może pójdę w wolnym czasie se posłuchać czegoś w tych okolicach cenowych jak tego nie będą mieli i tyle.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A bo ja tam wiem gdzie on mieszka :P

Toć kufa spytaj, Bydgoszcz nie Nowy Jork :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline fraunos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Chyba będę się zbierał do zakupu, tylko wciąż nie wiem co wybrać, Behringery B1030A czy M-Audio BX5 D2, każde info się przyda, a i jakby ktoś znał miejsce w wawie gdzie można takie rzeczy posprawdzać to byłbym wdzięczny.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Nie, tak tylko zarzuciłem. Skoro 320 były fajne, to i te też powinny być, no nie? :D
Mimo wszystko, to nadal maluchy, ja bym odsłuchał przed zakupem.

Nie odsłuchałę, wziełę i kupiłę. Stoją właśnie obok monitora, jutro podłączę prze Elevena do kompa i się podzielę!
Paczki z głów!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Ja się zabierałem do odsłuchania 3031A przez 2 godziny, to i tak widocznie szybko ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Eleven był w kościule, a kable XLR w sklepie ;). Głośniki wczoraj odpalone komisyjnie. Banan na mordzie, koniec tematu :).
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
188 Odpowiedzi
129257 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2019, 19:21:37
wysłana przez Stivo2005
40 Odpowiedzi
13158 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2010, 08:31:05
wysłana przez Semedi
3 Odpowiedzi
5336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:49:23
wysłana przez Stivo2005
15 Odpowiedzi
6636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2018, 21:36:44
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
4729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2019, 11:25:16
wysłana przez Mat