Autor Wątek: Monitory studyjne - cena, jakosc !?  (Przeczytany 43859 razy)

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Jak sam napisałeś - "wejście monitor in", to znaczy, że tam sygnał wchodzi, a nie wychodzi :] Tam podłączasz źródło sygnału (np. odtwarzacz CD itp.). Odsłuch podpinasz do wyjść "analog outs" (2 kable TS-TS, albo TS-RCA).

Takie monitory powinny spokojnie przetrwać grając to co dostaną z kompa - nawet jeśli będzie to tylko bas przez 20h/dobę :) Chyba, że dajesz przy tym vol. na 11 ;)

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Faktycznie zjebałem z tymi wyjściami ;d Czyli podpinam monitory do dwóch Analog Outputów.
Ten zestaw chyba troche pewniej wygląda co ? 70W na końcówkach to powinno już wytrzymać myśle  ::)
http://allegro.pl/m-audio-studiophile-bx5a-monitory-studyjne-i1842084077.html

dzieki za odpowiedz
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2011, 16:17:26 wysłana przez lokibalboa »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Yo, widzę tu moje 2031. Chyba nie mam co się wstydzić.

Pewnie nie stać go było na 3031 ;)

W sumie to z tego co mi wiadomo są na sprzedaż :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
A Reloop ADM-5 ?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Trochę bumpnę, trochę odpowiem na pytanie p0isona. Właśnie, dnia dzisiejszego, przybyły mi Reloopy i... kurwa, za tą cenę, za jaką są do wyrwania, to nie wiem czy nie najlepsze monitorki. Fakt, mają trochę braków w stylu dolny środek, ale wszystko będę od poniedziałku dokładnie badał jak zaczniemy nagrywać EP'kę z moim bandem :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Ja kupiłem od Mushy KRK RP5 G2 i powiem wam, że warto było dorzucić trochę grosza - sound jest naprawdę bardzo przyzwoity z samego POD XT.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Bedę digować, ale co tam, panowie rozumiem ze Behringer Truth B2031A to całkiem ciekawa opcja i nie ma sie specjalnie co zastanawiać w tym przedziale cenowym?

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Za podobną kasę jest jeszcze 3030A, też ciekawa opcja ale mniejszy

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
noo ale sie uparlem na 2031 :D

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Bedę digować, ale co tam, panowie rozumiem ze Behringer Truth B2031A to całkiem ciekawa opcja i nie ma sie specjalnie co zastanawiać w tym przedziale cenowym?
W studiu u mnie takie maja ludziska i sa dobre :) Wiec wg mnie godne polecenia :)

Youshy a jak te monitorki co Ty zakupiles ? Jak sie sprawuja ?

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Bedę digować, ale co tam, panowie rozumiem ze Behringer Truth B2031A to całkiem ciekawa opcja i nie ma sie specjalnie co zastanawiać w tym przedziale cenowym?
W studiu u mnie takie maja ludziska i sa dobre :) Wiec wg mnie godne polecenia :)

Youshy a jak te monitorki co Ty zakupiles ? Jak sie sprawuja ?

za tą cenę jestem MEGA zadowolony, jak na taki budżet nie odczuwam żadnych poważnych braków w paśmie, podoba mi się jak grają, zresztą - niedługo powinienem skończyć na nich singla, więc jeszcze wtedy dokładnie i pokażę i opowiem :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Ok Ok czekam na info :D

Offline dan777

  • Gaduła
  • Wiadomości: 422
Ja aktualnie pracuje na 3031 jako głównych monitorach.Po świętach zapodam MIX tylko i wyłącznie robiony na nich.
Nagrywanie | Edycja | Mix | Mastering | Produkcja
http://www.aurorastudio.pl

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A ja zakupiłem sobie jakiś czas temu używane Adam P11A w świetnym stanie za śmieszne pieniądze. Wnioski po paru miesiącach:
- grają cudownie, dobrze mi się nawet słucha muzyki, ale musi to być dobry mix i dobra jakość (mp3 320kbps to minimum),
- mixy, które robiłem na słuchawkach (Beyerdynamic DT 770 Pro) na monitorach brzmią znośnie, ale w drugą stronę jest tylko lepiej,
- przez niedokończoną adaptację akustyczną pomieszczenia trochę jeszcze gubię się w niskim środku. Nie bawiłem się jeszcze korekcją na tylnym panelu,
- ładnie grają na dowolnym ustawieniu głośności, częstotliwości są bardzo czytelne,
- pierwszy mix, jaki popełniłem na nich jeszcze bez jakiejkolwiek adaptacji i sprawdzania na słuchawkach:
Wlacz osadzony player soundcloud


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Co do mp3 to znam Twój ból - na moich TLSach gorszej jakosci mp3 mają wkurwiajacą górę, i to do tego stopnia ze nie chce się słuchać, wszystko inne/lepszej jakosci brzmi juz idealnie.

Mondomg, mam jeszcze prośbę, możesz się pochwalic jak adaptujesz pomieszczenie, i ogólnie jaki rozmiar pomieszczenia, gdzie co poustawiałeś, czym wytłumiasz i o co sie opierasz w wyliczeniach przygotowując sie do adaptacji :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odpalałeś ViTUNE? Ja doznałem niemiłego zaskoczenia, ale mój pokój to syf pod względem akustyki.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ja odpalałem i to jeszcze na podzie, więc nie tylko pokój mam syfiasty ale i kartę dźwiekową :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
W sumie to z tego, co widzę, to wszyscy się skupiacie na aktywnych monitorach - czemu? Przyczyny praktyczno-przestrzenne? Czy nie lepiej zainwestować w jakiś możliwie przezroczysty wzmak i jakieś konkretne pasywy?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Chyba nie będzie dobrze kombinować po swojemu. Po to montują wzmaki zbudowane dla konkretnego monitora, by osiągnąć to możliwie płaskie brzmienie.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Rozsądne tłumaczenie :D

Posty połączone: 28 Gru, 2011, 19:58:30
Sory za dubla, ale zżera mnie ciekawość.
Jak w końcu dają radę te Reloopy ADM 5?
Naprawdę mają jakieś mocne braki w niskim środku, albo jakieś inne odbarwienia od "płaskości"?
Jak wyczaiłem ich cenę i deklarowane przez producenta pasmo przenoszenia to się osrałem :D
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2011, 19:58:30 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mondomg, mam jeszcze prośbę, możesz się pochwalic jak adaptujesz pomieszczenie, i ogólnie jaki rozmiar pomieszczenia, gdzie co poustawiałeś, czym wytłumiasz i o co sie opierasz w wyliczeniach przygotowując sie do adaptacji :)

Nie robiłem żadnych wyliczeń, póki co działam na słuch, po omacku nieco.



To zielone to pianki, które otulały jakiś wzmacniacz podczas przesyłki (działały cuda nawet przy nagrywaniu wokali), czerwone to obrazy wiszące na ścianach. W zasadzie to jedyna adaptacja, jaką mam póki co i szczerze mówiąc, słychać poprawę już przy tym. Testowałem wieszanie tych pianek w miejscu zaznaczonym na niebiesko i to też ma sens, ale tam planuję już powiesić panele z wełny mineralnej na drewnianym stelażu i obić to jakimś materiałem, coś w stylu tego: http://allegro.pl/panel-szerokopasmowy-2szt-adaptacja-akustyczna-i1912524931.html Bardzo możliwe, że powieszę też coś takiego nad miejscem w którym siedzę i nad oknem. Do tego przydałaby się też zasłona na okno, bo mam zwykłe rolety.

Największy problem, to to, że nie mam nic po bokach od siedzenia. Po lewej jest ten regał, którego w zasadzie nie da się ruszyć, bo jest ogromny, nie składa się i jest przymocowany do ściany, więc próbowałem po prawej zrobić coś w miarę symetrycznego, choć najchętniej to właśnie tam powiesiłbym te panele. Być może w nowym mieszkaniu będę miał lepszy układ mebli i zrobię to tak pro, jak się będzie dało.

I kilka fotek poglądowych, które kiedyś tam pstryknąłem przypadkiem:






Wiem, potrzebuję statywów. Odbicia od biurka i wibracje szuflad przy głośniejszym odsłuchiwaniu dają się we znaki.

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Chyba nie będzie dobrze kombinować po swojemu. Po to montują wzmaki zbudowane dla konkretnego monitora, by osiągnąć to możliwie płaskie brzmienie.

Aston, weź mnie oświeć i podaj jakieś przykłady potwierdzające ten fakt, bo trochę cienki jestem w temacie studyjnych monitorów. (serio pytam, bo siedzę głównie w hi-fi i tam jest trochę inaczej).


Ps. Mondo, jak zwykle świetne zdjęcie :) No i gratuluję Adamów - me gusta.
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2011, 19:55:30 wysłana przez Muchatek »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ps. Mondo, jak zwykle świetne zdjęcie :) No i gratuluję Adamów - me gusta.

Lol, dzięki. Fotki, na których jestem robi Pani, ja całą resztę (bo kto by tak skrupulatnie fotografował każdy szczegół? ;)).

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Chyba nie będzie dobrze kombinować po swojemu. Po to montują wzmaki zbudowane dla konkretnego monitora, by osiągnąć to możliwie płaskie brzmienie.

Aston, weź mnie oświeć i podaj jakieś przykłady potwierdzające ten fakt, bo trochę cienki jestem w temacie studyjnych monitorów. (serio pytam, bo siedzę głównie w hi-fi i tam jest trochę inaczej).


Ps. Mondo, jak zwykle świetne zdjęcie :) No i gratuluję Adamów - me gusta.
Nie wiem, stary. Po prostu kierowałem się logiką - po co kombinować, skoro jest już sprawdzony sposób? Raczej większość monitorów studyjnych jest aktywna. Co nie znaczy, że wszystkie, wiem.
Mondo, nie za nisko te monitorki masz? Swoją drogą myślałem, że deko większe są ;)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Nisko, ale skończył mi się papier ;) a nie mam tak dużych i równo grubych książek. Rozsiadam się niżej, wygodniej w fotelu i mam na dobrej wysokości. Będą statywy i problem zniknie. A małe nie są raczej, ot zwykłe.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
188 Odpowiedzi
129252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2019, 19:21:37
wysłana przez Stivo2005
40 Odpowiedzi
13157 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2010, 08:31:05
wysłana przez Semedi
3 Odpowiedzi
5336 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2012, 16:49:23
wysłana przez Stivo2005
15 Odpowiedzi
6636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2018, 21:36:44
wysłana przez Stivo2005
6 Odpowiedzi
4729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2019, 11:25:16
wysłana przez Mat