Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 296976 razy)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Bry. Nie dość, że wykopię temat, to jeszcze wykopię sam siebie z (wielo)letniego niebytu.

Być może było to już poruszane, ale jest tu 29 stron i wyszukiwajka nic mi nie znalazła.

Anywho. Po latach nie grania wymyśliłem sobie wrócić do grania, zupełnie sypialnianego i zupełnie budżetowego. Do tego wymyśliłem sobie, że jakiś Pod będzie najlepszy, bo za kilka stów mam coś co gra i nawet ma efekty, widzę, ze 300 i 400HD chodzą zupełnie tanio.

Okazuje się, że z tego jak działają rzeczy gitarowe pamiętam dużo, wzmacniaczo-głośnikowe już nic. Więc pytanie jest dwojakie.

1. Jak najsensowniej zmusić np HD400 do grania w sypialni - przez pc, słuchawki, jeszcze inaczej?
2. Posiadam jeszcze ze starych czasów paczkę (chyba) Hesu na jednym CV30, ale coś mi z tyłu głowy mówi, że nie można tak po prostu podłączyć (np) HD300 do tego i, że trzeba preampa? Czy wymyśliłem ten problem?

Google nie pomaga tyle co utrudnia, wy pomóżcie.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Szpecem w line6 nie jestem ale swojego czasu łupałem na podzie UX także może coś zainspiruję xd
1. Jak najsensowniej zmusić np HD400 do grania w sypialni - przez pc, słuchawki, jeszcze inaczej?
Ja swojego czasu miałem najwięcej funu ze słuchawkowego grania. Po prostu nie lubię jak sąsiedzi słuchają moich wtop przy rozczytywaniu nowego tekstu czy kiksów. Jak już chciałem sobie na głośnikach odpalić to odpalałem na zwykłych kompowych głośnikach i było git. Potem dostałem w prezencie od ziomka z kapeli Digitecha RP90 i ten z kolei najlepiej gadał jak go wpiąłem w szerokopasmową Unitrę Eltron JP na 50%. Stała obok paka 212 na CV30 i miałem kino domowe na chacie ale nie bawiłem się z tym bo stwierdziłem, że skoro mi dobrze gada na tej unitrze to po co się pieprzyć xd
Teraz w sumie żałuję bo ciekaw jestem jakby to gadało. Imho możesz lajtowo sobie sam sprawdzić. Wepnij po prostu tego poda bezpośrednio z wyjścia do kolumny i zobacz co się stanie. Głośników bankowo nie upalisz pod też nie będzie miał nic przeciwko. Jedyne czego się spodziewam to że po prostu będzie cicho grało z mocną średnicą i słabym dołem i górą. Żeby pakę zasilić poprawnie to potrzebowałbyś końcówki mocy. Za preamp robi sam pod. Eta wsio.
Cytuj
2. Posiadam jeszcze ze starych czasów paczkę (chyba) Hesu na jednym CV30, ale coś mi z tyłu głowy mówi, że nie można tak po prostu podłączyć (np) HD300 do tego i, że trzeba preampa? Czy wymyśliłem ten problem?
Moim zdaniem jak najbardziej można tylko efekt będzie mizerny. Jeden CV30 bierze na klate 60W, nie ma takiej opcji żeby POD tyle wypuścił. Impedancją też nie masz się co przejmować, ta ma znaczenie przy wzmocnionym sygnale a POD takiego sygnału nie wypuszcza także tutaj tez nie ma co się upalić.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Aye, przebłyskiem geniuszu wpisałem właściwe literki w googla i faktycznie - poweramp or bust.

No ale dzięks, w zasadzie wiem co chciałem wiedzieć!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Poszukaj line6 amplifi tt. Robi robotę z głośnikami od kompa aktywnymi. Do tego masz interface. Ale żeby pograć wystarczą słuchawki. Jest do tego apka na telefony. Spoko sprzęt do domku, a i można ponagrywac na kompa.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
W końcu zamówiłem pod go, z szeregu powodów. Robi to co chcę żeby robiło w, wydaje się, najlepszym stosunku jakości do ceny.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
I jak oceniasz zakup po kilku tygodniach? Mnie martwi to, że tylko 4 bloki z 8 są podobno edytowalne. Natrafiłeś na jakieś ograniczenia?

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Pany mam pytanie: Helix Stomp - da się skopiować cały preset z poziomu urządzenia? Szukam i szukam i znaleźć nie mogę.

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Nowy soft 3.50 tylko serwer wysiadł chyba

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Elo, ja w temacie bardziej hardware'u.
Mój multi M13 po długim nieużytkowaniu nie chce się włączyć poprawnie. Tzn. wyświetlacze się włączają i świecą kolorami, ale bez żadnych napisów, a samo urządzenie nie gra.
Znacie jakiegoś speca, co ogarnia multiefekty? Tylko nie za drogo, bo jak bierze 400 ziko za samo spojrzenie na urządzenie, to gra niewarta świeczki, bo sam efekt wart 800-850 teraz.

weimar guitar gently weeps

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Elo, ja w temacie bardziej hardware'u.
Mój multi M13 po długim nieużytkowaniu nie chce się włączyć poprawnie. Tzn. wyświetlacze się włączają i świecą kolorami, ale bez żadnych napisów, a samo urządzenie nie gra.
Znacie jakiegoś speca, co ogarnia multiefekty? Tylko nie za drogo, bo jak bierze 400 ziko za samo spojrzenie na urządzenie, to gra niewarta świeczki, bo sam efekt wart 800-850 teraz.



https://www.facebook.com/WoytekAfx
Pukaj do Wojtka.
mniut i piah

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Nowe paki miażdżą... imo na tyle, że nie ma już sensu korzystać z IR :D
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
3.50 to jest mega sztos. Sunn Model T, Life Pedal, EQD Plumes, paki od Orange... A najlepsze jest to, że przestery w tych nowych elementach zaczynają jakoś brzmieć :3

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Elo, ja w temacie bardziej hardware'u.
Mój multi M13 po długim nieużytkowaniu nie chce się włączyć poprawnie. Tzn. wyświetlacze się włączają i świecą kolorami, ale bez żadnych napisów, a samo urządzenie nie gra.
Znacie jakiegoś speca, co ogarnia multiefekty? Tylko nie za drogo, bo jak bierze 400 ziko za samo spojrzenie na urządzenie, to gra niewarta świeczki, bo sam efekt wart 800-850 teraz.



https://www.facebook.com/WoytekAfx
Pukaj do Wojtka.
Thx!
weimar guitar gently weeps

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Jakim kablem podłączyć najlepiej HX Stomp do HeadRush FRFR-112? Zwykły kabel gitarowy styknie czy musi być stereo jako TRS?

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
The new Helix/HX 3.6 update is out now

« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2023, 23:03:10 wysłana przez Skibodeptak »

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Poszukuję instrukcji w pliku PDF  HX Stomp  2.65  Manual - Polish. Swego czasu wisiał do ściągnięcia na stronie Line6. Później zniknął. Na internetach nie mogę znaleźć. To chyba jedyna Polska wersja instrukcji HX Stomp która była
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Poszukuję instrukcji w pliku PDF  HX Stomp  2.65  Manual - Polish. Swego czasu wisiał do ściągnięcia na stronie Line6. Później zniknął. Na internetach nie mogę znaleźć. To chyba jedyna Polska wersja instrukcji HX Stomp która była

Proszę :)
https://easyupload.io/dfpblq
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Poszukuję instrukcji w pliku PDF  HX Stomp  2.65  Manual - Polish. Swego czasu wisiał do ściągnięcia na stronie Line6. Później zniknął. Na internetach nie mogę znaleźć. To chyba jedyna Polska wersja instrukcji HX Stomp która była

Proszę :)
https://easyupload.io/dfpblq
Fenkju
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
Join Paul Hindmarsh Music as he introduces the free Helix 3.70 firmware for Helix Floor, Helix LT, Helix Rack, HX Stomp, HX Stomp XL, HX Effects, and HX One processors, as well as the 3.70 software update for the Helix Native plugin.  Note that the HX Effects and HX One processors adds only the new effects.
The Helix 3.70 firmware update is free and available now.
Update here: line6.com/software/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10144 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
235348 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
332978 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5605 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
193879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555