Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 306325 razy)

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
No w tym problem ze zginąłem w szukaniu brzmienia.  Mam IRy od SinMixa, niby wszystko fajnie, ale albo ukrece sobie dobry sound na słuchawkach który na Behringer B212 okazuje sie niegrywalny, albo właśnie ustawie dobry sound na tym behringerze, który na słuchawkach będzie bzyczeć. 

Zauważyłem że na słuchawkach dobrze mi robi amp + 2 IRy w panoramie L i R 100%, z tym ze nie mam dwóch kolumn PA, żeby zobaczyć jak mi całość zagada live.  W bandzie jest tylko moja gitara, więc granie w stereło byłoby fajna sprawą. 

Z trzeciej strony, najlepiej brzmiałoby mi to jakbym miał 2 różne ampy i 2 paczki.  Z tym ze to jest doskonały sposób na szybkie przeladowanie DSP, i musiałbym zrezygnować z Whammy, nie mówiąc już o ustawieniu 1 presetu z cleanami i leadem. 

Ja chyba po prostu nie mogę mieć zbyt dużego wyboru, łatwo w tym zginąć.

Posty połączone: 03 Lip, 2019, 05:17:07
@Bjorn a które to paczki od OH masz i polecasz?
« Ostatnia zmiana: 03 Lip, 2019, 05:17:07 wysłana przez Majk »

Zomballo

  • Gość
No w tym problem ze zginąłem w szukaniu brzmienia.  Mam IRy od SinMixa, niby wszystko fajnie, ale albo ukrece sobie dobry sound na słuchawkach który na Behringer B212 okazuje sie niegrywalny, albo właśnie ustawie dobry sound na tym behringerze, który na słuchawkach będzie bzyczeć. 
Ale nawet z dobrym lampiakiem kręcisz inaczej w domu a inaczej live. <Captain obvious.pdf> Zbuduj se banki i presety odddzielnie do pitolenia po cichu i na scene. <Captain obvious.xml>

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Tak, domyślam się, z tym ze temat odsłuchów załatwiam sobie sam, i chciałbym na koncercie w uchu mieć sound możliwie zbliżony do tego na przodach.  No i jak ustawić brzmienie pod PA jak tego PA nie mam xD

Zomballo

  • Gość
Musi się ktoś wypowiedzieć kto wykorzystuje cyfrę na większej scenie i jak rozwiązuje temat ucha. Moja kanapa co najwyżej może mi podpowiedzieć czy tłumi dobrze pierdy.

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
IMO brzmienie zawsze ustawiaj na monitorach (studyjnych), nigdy na słuchawkach. Jak dla mnie takie brzmienie zazwyczaj było w miarę ok. na słuchawkach.
I tak zawsze na miejscu realizator będzie coś wycinał, coś dodawał w zależności od sali. Zawsze możesz w jakiejś sali poprosić, żeby nic nie robił i posłuchać jak brzmi to co grasz. Jak w kilku salach (na kilku różnych systemach) zaobserwujesz podobne zjawiska (a pewnie tak - np. fizz/piasek albo np. muł), to wtedy będziesz miał pewność co skorygować.
Na trasie zazwyczaj nie mieliśmy na to czasu, aczkolwiek zdarzyły się może ze dwa koncerty gdzie było na tyle czasu, że przelatywaliśmy preset po presecie setlistę i FOH sugerował co mu przeszkadza na przodach, a my to korygowaliśmy.

Szerokość gitary możesz rozwiązać dając króciutki dilej stereo na końcu łańcucha i odpowiednio dobrać parametr scale. Whammy akurat w helixie jest średnie, to jest jedyny efekt + jeszcze freeze, jaki zostawiłem sobie po zakupie Helixa.
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
I tak chyba zrobię. Ustawie się na monitorach, potem sprawdzę brzmienie na odsłuchu, a na scenie sprawdzę jak to gra na frontach, i ewentualnie na szybko będę to naprawiać.  Jestem na takim poziomie, ze często na koncertach musimy naglasniac sie wzajemnie z innymi zespołami, tam nie będzie czasu ani umiejętności, żeby robić korekty na mikserze :/

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
@Majk ja używam IR od Ownhammera, ktore oni jakis czas temu dali ZA DARMO. Kilka IR (chyba 6 sztuk?) Mesy 412 na CV30. Testowałem pierdyliardy IRów i to są jedyne, które oszukały mnie feelingowo i brzmieniowo, że gram na pieprzonej lampie a byłem wpięty liniowo w PA. No, w sumie to stockowe IR z Axe-FX II też mi dobrze robiły. :D Ale mniej pompowało to niż Helix. Z Fractala było bardziej studyjne a mniej gitarowo-live-wzmacniaczowe brzmienie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Tera jadę na IRach od SinMixa, fajnie to gada ale kurła... Nie wiem, jak dla mnie zbyt basem naładowane i zbyt dużo pomieszczenia w nich słyszę. Swoją drogą, uparlem sie kręcić presety na ANGL METEOR, a okazuje sie ze Badziong Line 6konkretnie kurwi xD

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Abdejt 2.80.0 już nadchodzi!

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
2.8 już jest, własnie aktualizuję Helenę <3

Ogułem całe te...  Najpierw należy zaktualizować Helix Editor, a dopiero potem jechać z Updatem. Aczkolwiek na początku udostępnili tylko Updater, a nie editor.  Cały świat rzucił sie na aktualizację i wszyscy zapoznali sie ze zwiechą xD
« Ostatnia zmiana: 18 Lip, 2019, 21:18:32 wysłana przez Majk »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
2.8 już jest, własnie aktualizuję Helenę <3

Ogułem całe te...  Najpierw należy zaktualizować Helix Editor, a dopiero potem jechać z Updatem. Aczkolwiek na początku udostępnili tylko Updater, a nie editor.  Cały świat rzucił sie na aktualizację i wszyscy zapoznali sie ze zwiechą xD

Daj znaka jak tam symulacje nowych wamacniaczy. ;) Mi i tak najbardziej zależy na SVT4 :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Dziś po pracy planuje ogarnąć cóż to ciekawego dodali z dam znać

Offline Dawid959

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Kiedy otwieram POD HD500 Edit to zawsze jest pusty bez presetów. Dopiero po kilku sekundach mam komunikat, że pod został podłączony i czy chcę zaciągnąć wszystkie presety (tak). Da się to jakoś wyłączyć i żeby sam pamiętał te presety? Nigdzie nie widzę takiej opcji, a jest to uciążliwe. (system macOS).

ed:
plus jeszcze jedno takie pytanko na przyszłość. Czy ustawianie Input 1 Source (zawsze ustawiam Guitar), Input 2 Source, Guitar 2 IN ma jakiś wpływ na ogólne brzmienie chodzi mi tu o jakieś szumy, zniekształcenia itp.? Kiedyś czytałem, że coś tam występuje czasami, ale nie wiem czy to był jakiś problem naprawiony w kolejnej wersji softu czy technologiczny. I chciałbym już robić te presety na gotowo, żeby kiedyś tam nie zmieniać wszystkich za koleją
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2019, 11:00:55 wysłana przez Dawid959 »

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Sie pojawiło. Ktuś zna szczegóły co to  i co ma środku?

Line6 POD GO

And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Nie będzie to ani porada, ani pomysł ani też preset tylko w sumie takie docenienie sprzętu, tzn. - mam od półtora roku (+/-) i tak jak byłem świadom tego, że do moich metaluszków sprawdza się znakomicie, dodatkowo używam unitu w celu prowadzenia lekcji (dwie gity wpięte w jeden unit i odsłuch na monitorach) to jeszcze wczoraj ograłem sobie z bandem zarobkowym i kurwa Helix naprawdę odnajduje się WSZĘDZIE(!)

Także, tak może baerdziej info dla przyszłych pokoleń - warto wyłożyć flotę bo sprzęt jest naprawdę nie do zagięcia, co jeszcze śmieszniejsze, nie było wielkiej różnicy w jakości dźwięku między metrowym pedalboardem i ręcznie lutowaną (P2P) lampą podpiętą pod IsoBox mojego porpzednika w tym zespole, a moją skromną podłogą ;D Różnica za to była w chuj widoczna przy szybkości rozstawienia. Zanim on podpiął cały zestaw i zorientował się gdzie co nie grało (bo oczywiście coś musiało pierdolnąć na kabelkach XD) to zajęło to ok 40min, w tym samym czasie mógłbym się podpiąć (dosłownie) 40 razy... 4 kable z czego jeden to zasilający ;D

Tak się chciałem podzielić zadowoleniem z dobrej inwestycji :D

Polecam :P

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Opłaca się brać HX stomp czy lepiej dozbierać do czegoś lepszego? Granie raczej domowe, od czasu do czasu z kapelą, ale to tak dla przyjemności i żeby można było spaść z dywanu na łeb ;)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
Brzmieniowo to normalny Helix więc jeśli nie przeszkadzają Tobie ograniczenia (ilość bloków, przełączników) to jak najbardziej polecam.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Jak brzmieniowo Helix ma się do pierwszego Fractala?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Miałem obydwa, brzmieniowo jest imho lepiej z Helence szczególnie biorąc pod uwagę nowe softy, za to ogromną różnicę robią możliwości ingerencji w łańcuch względem Fractala ;)

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Jak podpinacie stompa do wzmacniaczna? Mam pętlę efektów - najlepiej przez nią?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jak podpinacie stompa do wzmacniaczna? Mam pętlę efektów - najlepiej przez nią?

Zależy czy traktujesz jako kombajn do efektów czy jako symulacja pełna, jeśli kombajn to zium na 4 kable, jeżeli jako stand-alone i wzmak jako końcówka mocy to w pętlę jednym kablem ;)

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Hmm sam jeszcze nie wiem jak będę z niego korzystał, do tej pory to byłem bardzo staromodny. Jest przy nim w ogóle potrzebna jeszcze bramka szumów? Mam chaos noise killer na 4 kable podpiętą. Wzmak do ENGL blackmore.

Jak Ty podpinasz?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Hmm sam jeszcze nie wiem jak będę z niego korzystał, do tej pory to byłem bardzo staromodny. Jest przy nim w ogóle potrzebna jeszcze bramka szumów? Mam chaos noise killer na 4 kable podpiętą. Wzmak do ENGL blackmore.

Jak Ty podpinasz?

Ja lecę w końcówkę + separacja wyjścia z IRką na front aczkolwiek ja mam dużą Helkę także więcej możliwości

Offline Sphincter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Jest możliwość podłączenia stompa przez USB do kompa, żeby dźwięk z gitary szedł przez komputer czy trzeba mieć monitory podpięte do stompa?

Offline aras7001

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Czołem
Panowie pomocy potrzebuje
Jak wgrać pobrany prezent do line6 pod HD 500x nie mogę sobie z tym poradzić

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10550 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243210 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
343659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
205309 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555