Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 313874 razy)

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Witam serdecznie,
Pytanie w właścicieli Helixa.
Czy w Helixie istnieje jakiś efekt odpowiadający EHX Freeze? Na stronie Line6 nie znalazłem więc pewnie nie obejdzie się bez wykorzystania pętli i prawdziwego efektu, ale może patrzyłem z złych kategoriach.

Pozdro i dzięki za pomoc.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
@kermcio

Czy w Helixie istnieje jakiś efekt odpowiadający EHX Freeze? Na stronie Line6 nie znalazłem więc pewnie nie obejdzie się bez wykorzystania pętli i prawdziwego efektu, ale może patrzyłem z złych kategoriach.

Sam efekt nie istnieje, ale możesz spróbować odtworzyć go poprzez przypisanie momentary switcha do jakiegoś reverba. Ustaw Trails: on, długi czas wybrzmiewania i adekwatny do potrzeb mix. :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Pogralem troche na Helix Native i... zawiedziony jestem. O ile takie Plexi brzmi tak, ze kapcie spadaja, to reszta jest bardzo meh. Jakos nie idzie ustawic fajnej mesy, pomimo paczek OwnHammer. Orange nie brzmi jak Orange. No zszokowany troche jestem, ze to tak troche jak PODy brzmi. Lepiej ale dalej od strzala to tylko ta Plexi, reszta nie. Nie wiem, moze dwa dni to za malo na ukrecenie brzmienia? Ale z drugiej strony Kazrog Thermionik od strzala brzmi jak trzeba...

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Ja za pierwszym razem też się mocno odbiłem od Heleny. To samo przy native.

Koniec końców doszedłem do wniosku że Helena jest dla ludzi którzy nie boją (i lubią) trochę pokręcić. Ja osobiście uwielbiam tweakować wszystko pod siebie i niezmiernie cenię sobię wygodę jaką daje Helena live. Jeśli chciałbyś ukręcić brzmienie dla siebie w ciagu pierwszych 30 minut kontaktu z wtyczką, to Helix może po prostu nie być dla Ciebie.

Inna sprawa, że dużo zależy od toru sygnałowego - to samo nagrane przez Helenę i przez inny interfejs, brzmiało trochę inaczej. Nie były to oczywiście jakieś kolosalne różnice, ale jednak zauważalne.

Mogę się mylić, ale Helena była chyba po prostu projektowana pod kątem grania live w pierwszej kolejności. Kerzog raczej skupiał się na brzmieniu "studyjnym".

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja mam tylko Helix Native, demo sciagnalem, bo kusi mnie HX STOMP i chcialem sprawdzic z czym to sie je. No kurde, ja jednak nie lubie krecic, ustawiac, sleczec. Albo cos gra i kurwi, albo nie. No ale rozumiem, ze szczegolnie w kwestii live jest to dobre narzedzie, bo jest tam w nim wszystko, co trzeba. No moze tylko whammy trzeba miec oddzielne, bo to co jest od Line6 to wola o pomste do nieba.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Cześć.
Przymierzam się do PODa HD 500 i w związku z tym kilka pytań podstawowych:
Czy można używać go z kompem jak PODa studio? To znaczy podpiąć na usb, żeby robił za zewnętrzną kartę dźwiękową?
Czy mogę używać symulacji z poda jako wtyczek do modelowania w reaperze?
Czy przy podpiętym PODzie do usb mogę jednocześnie grać i odsłuchiwać podkład z komputera?

Wystarczy mi odpowiedź typu tak/nie.

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Czy można używać go z kompem jak PODa studio? To znaczy podpiąć na usb, żeby robił za zewnętrzną kartę dźwiękową?

Nie posiadam HD500, ale mam inne sprzęty od Line 6 i z tego co widzę na innych forach to normalnie podpinasz przez USB, powinien być widziany jako zewnętrzna karta.

Czy mogę używać symulacji z poda jako wtyczek do modelowania w reaperze?

Nie widzę, żeby występowała wersja VST algorytmów z PODa HD. Musiałbyś nagrywać output z samego PODa.

Czy przy podpiętym PODzie do usb mogę jednocześnie grać i odsłuchiwać podkład z komputera?

Tutaj ustawiają kartę zarówno jako INPUT i OUTPUT z systemu, więc zgaduję, że tak. To zgadza się i przy POD UX1 i przy Helix LT, więc przypuszczam, że tam też.


Niemniej jednak weź poprawkę na to, że to raczej szybki research z internetu bo jak mówiłem samego HD500 nie używałem. :P

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Cześć.
Przymierzam się do PODa HD 500 i w związku z tym kilka pytań podstawowych:
Czy można używać go z kompem , To znaczy podpiąć na usb, żeby robił za zewnętrzną kartę dźwiękową? - Tak,  jak najbardziej
Czy mogę używać symulacji z poda jako wtyczek do modelowania w reaperze? - jako wtyczka nie, wyjście symulacji z Poda bezpośrednio można nagrywać w programie odsłuchując przy okazji inne ślady.
Czy przy podpiętym PODzie do usb mogę jednocześnie grać i odsłuchiwać podkład z komputera? -  Tak

Wystarczy mi odpowiedź typu tak/nie.
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 771
A po ostatnich aktualizacjach windy też Wam wywala BSOD jak restartujecie PODa?
Paczki z głów!

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ja z reguły od kilku lat komputer do muzy nie podłączam do internetu. Jest totalnie odcięty i działa jako wolna jednostka,  żeby uniknąć min. takich kwiatków i sam w sobie internet żeby nie zamulał podczas nagrywania czy działania na kompie. Jadę na win.10 dokładnie od roku bez aktualizacji i wszystko działa dzięki bogu bez zastrzeżeń. Czym się objawia  ten zonk ?
P.S. Już wim to niebieski ekranik i konflikt sprzętowy.

Jak postawisz system że będzie działał to ja bym na twoim miejscu jebał internet i aktualizacje co pińć minut, odłączyć  internet. Kiedyś był konkret i servis packi  teraz jest więcej szitu w aktualizacjach niż konkretów.
« Ostatnia zmiana: 26 Gru, 2018, 21:27:22 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Jak Wam Line6 gada z dodatkowymi kostkami? Próbowałem mojego GearBoxa łączyć z OCD albo DS-1 Ultra i kupa wychodziła...
Coś się zmieniło w nowszych wersjach, czy jednak Line6 potrzebuje pełnej autonomii?

Offline carminacore

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 63
Ja wpinam w Helenę w loop 1 Tc Electronic Sub'N'Up. Słychać, że gada to inaczej niż w pętli wzmaka - trochę tłamsi sygnał. Trzeba pokręcić trochę ustawieniami kostki i poziomów SEND/RETURN w bloku na Helenie.

Niemniej jednak, jak się pokręci, to koniec końców można dostać to co się chce. Z grubsza.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Jestem po wstępnych testach HX stompa podpiętego do roboczego zestawu, czyli Engl Blackmoore + paka 412 5150.
No i jestem lekko rozczarowany. Nawet przez chwilę sobie pomyślałem, że zamiast targać ze sobą heada, będę brać pakę mesy 212, końcówkę i HX'a.
Po podpięciu HX'a do końcówki wzmaka:
Symulacje wzmaków niby jakoś tam brzmią, ale ciąąąąągle słychać ten znany z produktów Line6 jazgot i dziwne przebasowanie. Niby wszystko pasuje, kurwi to i dupi, ale jest jakieś nienaturalne. Po odpaleniu analogowego toru (head, paka, t-rex overdrive i EP Booster) różnica jest w zasadzie szokująca. Może po długim kręceniu coś by z tego wyszło, jest zdecydowanie lepiej niż przy HD500, ale to ciągle nie to.
Dodatkowo: część hajgejnowych symulacji praktycznie nie reaguje na presence, treble. Należy zapomnieć o skręcaniu volumem do cleana.

Po podpięciu HX'a na cztery kable:

FXy, delaye itp. cuda jak najbardziej na tak. Brzmi to dobrze. Drugi plan miałem taki, że zamiast całej podłogi będzie tam tylko HX, który da mi delaye, no i dopałki. Tak jak FXy się sprawdzają, to niestety dopałki brzmią o wiele gorzej niż z kostek. I nie są to subtelne różnice. Ponownie robi się spory jazgot i rozjebanie brzmienia.

Tak czy tak to kupię, ale raczej do grania i nagrywania w domu.




Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Symulacje wzmaków niby jakoś tam brzmią, ale ciąąąąągle słychać ten znany z produktów Line6 jazgot i dziwne przebasowanie.
Serio? Nie grałem na HX i szczerze mówiąc, spodziewałem się, że potentant w branży symulacji ro0zwiąże ten problem, a tym czasem brzmi to jak opis brzmienia Line6 sprzed 12 lat...

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Tak źle nie jest, zwłaszcza do domowego zastosowania. Ale w porównaniu z prawdziwym ampem to spodziewałem się czegoś lepszego. Mówię tu tylko o hajgejnach, bo w zasadzie cleanów mało używam.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Byłem ostatnio w sklepie muzycznym w Wwa. Rozmawiałem ze sprzedawcą o swoim sprzęcie. Byłem zainteresowany mooer radar i looperem. Od słowa do słowa i zaczął polecać helixa/headrusha.
Rozmowa była taka odnośnie tego radara że chce go wpiąć multi dry out>radar> interfejs.
Ogólnie rozmowa była taka że potrzebuje czegoś do nagrywania w dobrej jakości. Sprzedawca zaproponował rozwiązanie takie : gitara>helix/headrush> monitory odsłuchowe. W sumie mocno mnie tym zainteresował z tym że nie będę wyprzedawać połowy sprzętu tylko dla tego że sprzedawca tak powiedział
Ma ktoś jakieś doświadczenia z takim zestawem? Jak to się ma jeśli chodzi o nagrywanie i brzmienie z monitorów?
Ewentualnie mógłbym zostawić sobie końcówkę mg i paczkę hesu i spiąć z tym helixa/headrusha.
W mieszkaniu w bloku ciężko nagrać ampa:]

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jeśli masz masz możliwości i umiejętności - mikrofonowana paka FTW

Jeśli chcesz robić demka homemade i grać dla funu, plus mieć możliwość zagrania sztuki w przodów i odsłuchu po kablu z efektu to Helix kurwa tak bardzo że sobie nie wyobrażasz XD

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Yyy, eeee
Mam kilka wzmacniaczy i paczek w studiu, a ostatnią płytę swojego zespołu nagrywałem w całości na Helixie, od chyba 2 lat jeżdżę z nim w trasy.
Unikałbym takich skojarzeń: wzmak + paka = pro. Helix = sypialnia.
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Dobra a jak z fabrycznymi presetami? Dają radę czy trzeba posiedzieć i sporo pokręcić żeby to brzmiało ?

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Fabryczne presety - dramat.
Ogólnie nie trzeba jakoś super bardzo kręcić, żeby coś w miarę dobrze gadało, w przypadku hi gain:
Jakiś model TSa (np. Minotaur), wzmak + fajny impuls - i w zasadzie gotowe. (Nie korzystam z paczek helixowych, nie podobają mi się).
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Zomballo

  • Gość
Normalnie jak bym czytał rozterki sprzed 10 lat Podowców XTowców. :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ja mialem problemy z ukreceniem fajnego brzmienia higain ale tez ja nie cierpie TSa przed ampem. Latwiej mi bylo Recto z Kazrog Thermionik wykrecic niz z Helixa (testowalem wtyke Native, moze na hardware jest inaczej?). Za to plexi mnie wgniotlo w ziemie, bez zadnego krecenia. Sam interface nie jest skomplikowany ale tez nie jest na zasadzie dwa kliki i jazda. Swoje trzeba wyklikac, niestety. Presety fabryczne wszystkie do wyjebania, z wyjatkiem tej wlasnie Plexi jednej.

Mam na chacie Mooer Micro Preamp (brzmienie friedmana) oraz radara. Na tym w 2 minuty ukrecilem lepsze brzmienie, niz na Helix Native (ale nie twierdze, ze na Helixie nie da sie lepiej. Pewnie sie da ale ja nie umiem). W zasadzie to tylko wlaczylem i od strzala kurwilo jak sie patrzy. No ale to jest tylko jedno brzmienie, a w Helix jest ich pierdyliard.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Normalnie jak bym czytał rozterki sprzed 10 lat Podowców XTowców. :D
Kolega to musi być już leciwy :)
Dobra i tak stanie na tym że pojadę do sklepu. Podepną mi tego helixa pod monitory i zobaczymy czy będzie ok dla mnie.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Powiem tak - ja na tym cisnę aktualnie wszystko :D

Lekcje? Ustawiam 2 łańcuchy i daję 2 wejścia
Koncert? Końcówka + 2 kable, jak znajdę swój drugi kolumnowy to 4, planowo bezprzewód i wyjebane jajo
Próby? Wchodzę, gram, wychodzę
Nagrywanie? Otwieram projekt, ustawiam tempo i input i nagrywam

To jest po prostu pierdolony kombajn i kopalnia dobroci, jedyne co to jeszcze nie próbowałem opcji reampu ale już wiem jak więc nagrywanie DI do ewentualnych mixów będzie teraz śmiesznie przyjemne :D

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Normalnie jak bym czytał rozterki sprzed 10 lat Podowców XTowców. :D
Kolega to musi być już leciwy :)
Dobra i tak stanie na tym że pojadę do sklepu. Podepną mi tego helixa pod monitory i zobaczymy czy będzie ok dla mnie.
Sciagnij sobie demko Helix Native. Da Ci to poglad na brzmienia i uzytkowalnosc tego interface. A swoja droga w sklepie tez ograj.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10884 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
249607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
351817 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
6112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
214374 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555