Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 308394 razy)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Ja również od tygodnia kminię PODa i końcówkę. Z outputem jest tak, że ustawiająć stack power amp albo combo POD pomija symulację paczki i mikrofonu (tak przynajmniej ja to rozumiem).

Moje ogólne przemyślenie jest takie: za dużo opcji i możliwości jak dla mnie :D

Jak osiągniesz "więcej punchu" to podziel się wiedzą :) Sam próbuję ogarnąć EQ, bo dla mnie to czarna magyja.
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 10:20:31 wysłana przez choody »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Po krótce, wbijasz w ustawienia wzmacniacza te dokładne i dajesz trochę mniej SAG, HUM zostaw najlepiej około 50% ewentualnie czaruj eksperymenty i popróbuj zdjąć trochę BIASu i zdejmij od razu BIAS X żeby nie hulał, na solówki odwrotnie, wbijasz co najmniej 60% SAG i pobijasz troszkę BIAS i BIAS X.

Dzisiaj właśnie mam próbę i będę testować jak mi to wyszło, dam znać wieczorem :) Niby bez presetu na solo ale pobawiłem się z ustawieniami na 4 partie kawałka, tak żeby wszystkiego starczyło ;)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Czyli muszę jeszcze przerzucić się z ampa "PRE", na zwykły, bo wersje "PRE" nie mają tych zaawansowanych ustawień. Dzięki za wskazanie drogi :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
PRE jest surowe kurewsko przynajmniej tyle zauważyłem, lubię trochę pobawić się MASTERem w przedziale 5-15% :) No ewentualnie czasem dopierdolić do 75% na jakieś pojebane solowe, ale to już bramkę trzeba dobrze ustawić, i lepiej wrzucić Hard Gate bo ta prosta niestety ucina sygnał ;D

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
A ja właśnie korzystałem z tej zwykłej i to w 2-3 miejscach (zwykle na początku łańcucha, po dopałce, na końcu łańcucha)...
No to dzisiaj znowu mało grania, dużo kręcenia gałami :D

BTW jaką masz końcówkę?
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2016, 15:49:32 wysłana przez choody »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Wrzucę jutro pakę w Edycie, dzisiaj całkiem nieźle siadło, niestety było bez basisty więc jeszcze EQ do dorobienia i trochę muszę dobić tego pierdnięcia w dolnym rejestrze, ale już jestem o wiele w chuj bliżej niż wcześniej, ale zauważyłem że mam jakieś kurwa cykanie przy przełączaniu i jakieś spadki na ułamki sekund, jakby bez dźwięku :( Może footswitch, może moje niedojebane zarobione stópki ;__;

Co do końcówki to cisnę na Velo 300, zajebista jest moim zdaniem :)

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
@Aremenius Podrzuciłbyś może swoją paczkę? Chciałbym porównać z tym, co ja robię... Kręcę, kręcę i nie umiem, ciągle coś mi nie leży. Wiem, że możliwości PODa są spore, ale ja chyba nie potrafię ich wykorzystać. Chyba się nie polubię z tym sprzętem :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Trzeba cierpliwości to jedno muszę przyznać ;) Ale zabawka jest fest, sorki że wczoraj nie wrzuciłem, ale życie boli i nie ogarnąłem :D Podłączę za jakąś godzinę to coś od razu zrzucę .

BTW tak serio, miał ktoś takie problemy z przełączaniem i cięciem dźwięku na te milisekundy? Znając życie publiczność przeciętna nawet nie skmini, ale wolałbym żeby ta bardziej ogarnięta też nie miała na co narzekać ;)

@choody https://www.dropbox.com/s/92u7pb1x1cgwzxt/Zwrotka%20Treadplate.pxe?dl=0

Miej, aczkolwiek chyba będę zmieniać Screamera na Line 6 Drive, jest trochę bardziej realistyczny w brzmieniu, no ale takie coś używam do kawałka który gram w Std E + G :) Całkiem nieźle łupie, ustawienia na Velo mam blisko 50% na obu no a Master w obu urządzeniach ustawiam tak żeby nic nie robiło sraki i się zgrywało z resztą bandu ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Cze, 2016, 12:48:13 wysłana przez Aremenius »

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Mam pytanie.
Jako że zmuszony byłem kupić odsłuchy nowe z dolnej półki cenowej (niestety),musiałem zrobić korektę wysokich tonów i podbić na wyjściu karty wewnętrznej  muzycznej w komputerze, ponieważ same odsłuchy trochę mulą i nie maja takiej korekty jak w wyższych modelach odsłuchów..... i tu problem znika.

Natomiast zastanawiam się jeżeli chciałbym użyć LINE6 HD 500 jako karty zewnętrznej  i podpiąć odsłuchy bezpośrednio do wyjść PODa ( co czesto wcześniej robiłem ), to czy jest możliwa jakakolwiek korekta equalizerem  tylko na wyjściu liniowym w samym PODzie, która nie wpływa na samo brzmienie ustawionych pętli efektów i wzmacniaczy w PODzie podczas nagrywania ? Nasuwa mi się tu Global EQ, ale nigdy go właściwie nie używałem i opisu dokładnego nie mogę znaleźć jak  on działa......... Generalnie rzecz ujmując odsłuchy mają mało wysokich które muszę jakoś podbić.

Tylko mi nie mówta żebym se kupił lepsze ,bo nie da rady i z gówna muszę ukręcic bata  :D
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No to wejdź w system i dojdź do Global EQ, zmień na High i się baw aż uzyskasz satysfakcjonujące Cię brzmienie :D Nic dodać nic ująć, po prostu :)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Fenkju.
Bede rzeźbił  8)
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Elo ziomy. Nie ma ktoś przypadkiem wujka w line 6? Zastanawiam się nad kupnem hd500x na firmę, wiec szybka odsprzedaż raczej średnio wchodzi w grę. Seria HD jest już dość stara i boję się, że kupię ten unit, a line 6 zrobi psikusa i wypuści jakiegoś nowego PODa.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Kup nie na firmę i nie nowego, przy odsprzedaży stracisz całe 150 zł - i to w przypadku pośpiechu.

Panie, daj Pan spokój ;) :)

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Już raz tu na forum kupiłem desktopa w kondycji 9+/10, a potem się okazało, że jedno pokrętło nie działało jak trzeba, a joystick tez się lubił przycinać.

Offline Anvil

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Helo
Rozważam zakup urządzenia pt. Line 6 Pod HD Pro "X" .I teraz pytanie moje, jaka jest różnica miedzy wersją zwykłą HD Pro , a wersją HD Pro X ? Z tego co widzę wygląd mają ten sam i strasznie to mylące jest

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Wersja X ma albo jeden procek więcej albo po prostu silniejszy na pokładzie, możesz nasadzić więcej efektów zanim DSP powie Ci "Hola kolega na chuj Ci 5 delay'ów?"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 766
Albo i nic nie powie ;).
Paczki z głów!

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Helo
Rozważam zakup urządzenia pt. Line 6 Pod HD Pro "X" .I teraz pytanie moje, jaka jest różnica miedzy wersją zwykłą HD Pro , a wersją HD Pro X ? Z tego co widzę wygląd mają ten sam i strasznie to mylące jest

Wersja X ma albo jeden procek więcej albo po prostu silniejszy na pokładzie, możesz nasadzić więcej efektów zanim DSP powie Ci "Hola kolega na chuj Ci 5 delay'ów?"

Albo i nic nie powie ;).

Jak nie widać różnicy to po co przepłacać :) Własnie mam HD na sprzedaż :P PW
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2017, 13:27:40 wysłana przez carolus89 »

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
I banik sru!!! :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....


Offline wabik90

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Panowie, potrzebuję pokrowiec, case, na Helix'a. Może ktoś robił coś diy, albo zamawiał jakiś gotowy? Oczywiście kwestia ceny, jak to się przedstawia.
Eee tam.

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Mi się zmieścił Helix w kejsie, którego robiłem na PODa HD500, w Bunny Cases z tego co pamiętam:
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Alchemik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • Żyć by grać...
Ma ktoś może PL manual do HD 500 w pdf i może podratować mnie?
Music Man JP6 Piezo / Ibanez RX40 -> MXR MC 404 CAE -> L6 HELIX LT -> ALTO TS 212W

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ma ktoś może PL manual do HD 500 w pdf i może podratować mnie?
Sam szukałem  wcześniej ale w necie  znaleść nie mogłem. Mam pełną w wersji papierowej od Laudy bo akurat miałem farta i instrukcja była na wyposażeniu jak kupowałem od pierwszego właściciela . Podobno można do nich napisać do Laudy to może przyślą, ale tego nie próbowałem.


Właśnie zebrałem się do kupy  i napisałem do Laudy po prośbie. Dzieciaki już parę razy próbowały mi nanieść kilka poprawek i pokolorować więc już od dawna też myślałem żeby mieć ją w pliku pdf . Poczekamy,  zobaczymy co odpiszą
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2017, 20:06:35 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Witam,

Właśnie mam okazję pobawić się Helixem, spoko gracik w sumie. Parę miksów do posłuchania. Jak zwykle wole używać moich własnych IR ale tak to spoko.








A tutaj jeszcze zestawienie Real Peavey 6505 vs Kemper vs Helix vs TSE X50 :D



Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2017, 17:01:00 wysłana przez sinquestsound »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
245024 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
346119 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5938 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
208030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555