Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 307304 razy)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaa no tak :D Spróbuj podfarmem ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Właśnie spróbowałem podfarma, też nie czyta. Failed to load tone.

T.

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Dzisiaj, przy pomocy kumpla, dokonałem wymiany 2 przycisków w hd500x. Strzałka w prawo działała kiedy chciała, czyli raczej sporadycznie.  Trzeba było naduszać pod różnymi kątami żeby zatrybiła. A lewa dla towarzystwa poszła. Ogólnie to sporo kręcenia śrubokrętem żeby rozbebeszyć. W dodatku jest 5 wrednych śrubek, które się łatwo uszkadza przy odkręcaniu. Zaznaczyłem je na czerwono na fotach. Myślałem, że nie trzeba będzie wykręcać tych 4 wokoło wyświetlacza, ale jednak trzeba (pomimo, ze ten panel z tworzywa nie jest przymocowany do płyty głównej). Panel należy odkręcić bo blokują się o niego ośki czterech pokręteł od presetów i nie da się wyciągnąć płyty gł. Jak by ktoś miał podobną potrzebę to tam siedzą mikro przełaczniki 6x6 mm (micro switch tact). Wysokie na 4.3 mm, a nie tak jak na forach czasem podają, że 5mm wysokości. Fota przełącznika poniżej. Aha - najlepiej kupić do montażu powierzchniowego, ale zwykły tez obskoczy, tylko trzeba będzie wygiąć  i przyciąć styki.




Problematyczne śrubki.





A tak przy okazji, to albo l6 daje ciała przy montażu, albo na którymś etapie sprzęt był w serwisie i został osad po lutowaniu na płycie...




T.

« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2016, 08:21:32 wysłana przez temol »

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Ooo, dobrze wiedzieć. Tez mam problem z jednym z guziczków. thx

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Zanim zabierzesz się za wymianę proponuję przelecieć kontaktem. W końcu to urządzenie narażone na penetrację przez kurz i pył ze sceny/podłogi. Generalnie banalna sprawa. Mi świrowały dwa przyciski i teraz wszystko śmiga jak nowe.
No pain No gain !

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Słychać było, że klikaja niemrawo u mnie. Ale jest różnica w sposobie montażu.. do sterowania z palca (4 way nav switch) są mocowane powierzchniowo, a od przycisków nożnych są przewlekane.

T.

« Ostatnia zmiana: 26 Mar, 2016, 22:08:01 wysłana przez temol »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
jak już klik się zmienia, to faktycznie pewnie wymiana, ale porządnie przelać kontaktem nigdy nie zaszkodzi. W większości przypadków to pomaga.
No pain No gain !

Offline mitek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Dziekuje mistrzu, tego własnie szukalem! :D

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Na takie coś wczoraj wpadłem pod ćwiczenia partii solowych, nie ma tragicznej ilości gainu więc da radę wysłyszeć błędy a jednocześnie ma dosyć przyjazne uchu brzmienie, oczywiście EQ pod każdego inaczej, a no i to jest na PV Panama więc jeżeli macie to cieszta się, jeżeli nie to i tak będę robić kolejne na Treadplate zapewne więc luzik :D

https://www.dropbox.com/s/q2a73lww5twcf90/MRAH.pxe?dl=0
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2016, 08:19:49 wysłana przez Aremenius »

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Zachciało mi się dual ampa w 500x. Prosta sprawa, gra, dżdżdż, wsio ok... ale postanowiłem jeden wzmak dać 100% lewo, drugi 100% prawo. I co?  I gra ino na jedno ucho. Dziwne o tyle, że np pingponga jak wrzuciłem to leci L/R bez problemu. Dałem znów PAN na środek - gra na dwa ucha. Się kurna okazało, że cza ustawić jeden myk w opcjach - inputs. Miałem input 2 source ustawione na variax, a trzeba dać "same". To tak wrzucam jak by ktoś podobny problem napotkał.




T.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Dzięki, nie wiedziałem co się spierdoliło z moim cudownym presetem :D

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Chłopcy, macie jakieś sprawdzone/swoje fajne presety do Basu? na 500X. Dzielcie się, najlepiej tutaj.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
Dzię-ku-je-my, @temol

@Przychlast - co mam to dam
Paczki z głów!

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Może jakiś zbiorczy efektowo-presetowy pack? :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No nie bardzo XD się taki SPAM zacznie że nawet administracja bezie zła :D
Spoiler

Wysłane z mojej lodówki


Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
ja mam jakąś paczkę presetów do PODa HD500X na google dysku, nie pamiętam co tam jest nawet :D mogę Wam zarzucić to sobie obadacie  :)

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
ja mam jakąś paczkę presetów do PODa HD500X na google dysku, nie pamiętam co tam jest nawet :D mogę Wam zarzucić to sobie obadacie  :)
Ja tam poproszę, nawet może być na PW:)

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
pozbieram wszystkie presety jakie znajdę na dysku i zrobię sympatycznego zipa ;) spodziewajcie się paczuchy wieczorkiem :)

Posty połączone: 14 Kwi, 2016, 22:23:45
http://www9.zippyshare.com/v/atZ62icE/file.html - POD HD500X
http://www113.zippyshare.com/v/fdzQaNw0/file.html - POD X3

Bierzcie i grajcie z tego wszyscy :)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2016, 22:23:46 wysłana przez sibi00 »

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Wg PODziarzy jack jest tym dobrym (nomen omen) wyjściem ;).

E, niby HD500X jest podłogową wersją HD Pro X? Nichuchu! Nie da się wgrać presetów z jednego do drugiego! Pliki mają inne rozszerzenia. Ale durnota!!! Musiałem wyszukać i użyć tego konwertera:

http://www.jzab.de/content/pod-hd

A, że zadziałało bardzo dobrze, puściłem ziomowi dychę z paypala ;).
Może komuś się przyda.

Jakieś dodatkowe biblioteki sa potrzebne do działania tego cuda? Próbuje skonwertować presety z hd500 do hd500x i niestety nichuchu :(
Pojawia się info o skonwertowaniu kilku presetów (pomimo, iż w wybranym folderze jest ich dużo więcej) i nic poza tym. Żadne pliki nie ulegają zmianie...

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
Pewnie są we wskazanym w ustawieniach folderze docelowym ;)
Paczki z głów!

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Pewnie są we wskazanym w ustawieniach folderze docelowym ;)

Niestety, coś bardzo uparty ten program bo naprawdę nie dzieje się nic. Skonwertuje mi ktoś kilka presetów? :P

edit: ten program nie ma ustawien z folderem docelowym, jedynie input folder
« Ostatnia zmiana: 20 Kwi, 2016, 14:42:52 wysłana przez bloodrafko »

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
A pozaznaczałeś  ptaszki co ma na co konwertować  w zakładkach? Może nie tom wersje masz bo tam kilka jest na stronie
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
A pozaznaczałeś  ptaszki co ma na co konwertować  w zakładkach? Może nie tom wersje masz bo tam kilka jest na stronie

No niestety program prosty jak świński ogon. Wszystko pozaznaczane, ale nadal kicha. Wróce do domu to pościągam inne wersje, bo tak to jest dupa zbita jak na razie...

edyta: sciągnięcie starej wersji programu naprawiło wszystko, działa jak ta lala :) nie polecam najnowszej wersji!
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2016, 13:11:15 wysłana przez bloodrafko »

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Mam pytanie do PODziowców grających w wersji końcówka+paka - mianowicie jaki ustawiacie input, o ki chooi chodzi z outputem (czytam MEAMBobbo i nie ogarniam niektórych fragmentów) i czy jeżeli podłączam się pod Unbalanced to czy przełączenie ground lift coś mi zdziała?

Pozdro i dzięki za wszelkie WTF i "o czym on pierdoli" porady z waszej strony :-*

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Okiej input już ogarnąłem, faktycznie Input 2:Variax daje najfajniejszy efekt, aczkolwiek nadal kurwa nie kminię o cholerę chodzi z outputem, trochę tym powachlowałem na próbie i nie widzę horrendalnej różnicy no ale cóż, chyba jestem nie tego ;)

I od siebie bardzo mocno polecam MeAmBobbo, wczoraj sobie pozmieniałem trochę na presecie mając w głowie porady tego typa i kuuuuurwa jak to łupie jądra, muszę jeszcze ogarnąć kilka fragmentów odnośnie bramek szumów (Hard Gate konkretnie i co się tam dokładnie dzieje) no i jak zrobić tak żeby to miało więcej "punchu", myślałem o kompresorze ale nie wiem czy to zda egzamin, będę dawał znać jak idzie ;)

I stronka dla zainteresowanych jeżeli jeszcze ktoś nie zna: http://www.foobazaar.com/podhd/toneGuide/ ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
244074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
344805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
206613 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555