Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 306874 razy)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Excuzelemą, a nowe stery 4.2.7.6 i POD HD500X edit ktoś coś?
Paczki z głów!

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Że niby kcesz? Udało mi się pobrać 4.2.7.6. Edita niet.

T.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Dajesz! :) U mnie zostało 5MB (z 9,6) i pokazuje godzinę...
Paczki z głów!

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Poszło info. Nie wystawiam linka publicznie bo nie mam dopboxa ani innego dziada. Jak są inni chętni to linek pójdzie na pw.

T.


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Jest! Dzięki piękne :) I edyta i stery na kompie :)

Posty połączone: 17 Mar, 2016, 12:23:40
Dobra kurde tera szokłem jak zobaczyłem ile to ma możliwości... Chyba wiem na czym będę nagrywać gitę na EPkę :D
« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2016, 12:23:40 wysłana przez Aremenius »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
A jeszcze ze z Metal Packiem, to ho ho!1 ;)

Posty połączone: 17 Mar, 2016, 16:05:22
Dobra, ci od PODa 500X, jedziemy!

https://www.dropbox.com/s/n4fox11tezysdv3/POD%20HD500X%20Edit%20v2.26%20Installer.exe?dl=0

(Edit installer)

Wreszcie sukces!

« Ostatnia zmiana: 17 Mar, 2016, 16:44:31 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A mam pytanie do doświadczonych - podłączał ktoś któregoś PODzia na Balanced kablami XLR-Jack? Bo zastanawiam się czy jest sens, czy po prostu wrzucić jack-jack do Velo i mieć w dupie ;)

Wysłane z mojej lodówki


Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Z tego co się orientuję to nie do końca ma sens, ponieważ wyjście XLR w Podzie ma symulować coś w rodzaju wyjścia z mikrofonu, czyli ma bardzo niski poziom.
XLR out musiałbyś podpiąć do preampu mikrofonowego.
(chyba, że myślisz o jakimś innym połączeniu).
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Wg PODziarzy jack jest tym dobrym (nomen omen) wyjściem ;).

E, niby HD500X jest podłogową wersją HD Pro X? Nichuchu! Nie da się wgrać presetów z jednego do drugiego! Pliki mają inne rozszerzenia. Ale durnota!!! Musiałem wyszukać i użyć tego konwertera:

http://www.jzab.de/content/pod-hd

A, że zadziałało bardzo dobrze, puściłem ziomowi dychę z paypala ;).
Może komuś się przyda.
Paczki z głów!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ok czyli idę ciąć kable do racka :3

A co innych nowości to wczoraj się podłączyłem z całym setupem i kuhwa mać jak to łoi dupsko... Pierwszy raz utwór który gramy z drugim gitarnikiem w harmonii był... w harmonii :D Czyste, klarowne, kosi :) A kompozycja POD->Velo 300->Buzzaro 212 V30 naprawdę daje radę ;)

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Wg PODziarzy jack jest tym dobrym (nomen omen) wyjściem ;).

E, niby HD500X jest podłogową wersją HD Pro X? Nichuchu! Nie da się wgrać presetów z jednego do drugiego! Pliki mają inne rozszerzenia. Ale durnota!!! Musiałem wyszukać i użyć tego konwertera:

http://www.jzab.de/content/pod-hd

A, że zadziałało bardzo dobrze, puściłem ziomowi dychę z paypala ;).
Może komuś się przyda.
Wystarczyło rozszerzenie zmienić
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Nieprawda, nie banglało ;).
Paczki z głów!

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Nieprawda, nie banglało ;).
Hm..  To może między desk. a 500 można było...  wracam honor
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Tak mnie zastanawia - nie śledzę Line 6 jakoś wybitnie, czemu w ciągu ostatniego tygodnia wszyscy rzucili się na ściąganie sterów ze strony L6? Jakaś super nowa funkcjonalność czy po prostu nowsza wersja sterów czy co...? :o

A druga sprawa, już ją wcześniej tutaj poruszałem, ale nie otrzymałem odpowiedzi :c - podłączam PODa do kompa, w Reaperze działa mi jako moje nowe ASIO i słyszę to, co dzieję się w Reaperku (ścieżki perki, basu i metronom) oraz brzmienie PODa przez słuchawki w PODzie. Ale! - mnóstwo clippingu, a po którymś przejściu nagle POD przestaje odbierać sygnał z komputera (nie słyszę metronomu i perki, tylko "cichszą" moją gitarę - chociaż DAW nagrywa ścieżkę dalej, ale trudno nagrywać, jak w środku nagle tracę klika i perkusję). Jeszcze gorzej, odłączam PODa, podłączam raz jeszcze i komputer wywala mi bluescreen :headache: Ktoś miał taki problem, wie, dlaczego tak się dzieje? Podłączam pod przednie porty USB, może skorzystać z 3.0 z tyłu? Albo co? Bo niezbyt mogę nagrywać + bluescreen zawsze nieco przeraża :'(

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@bleedinhammer

1. Wszyscy kupili nowe zabawki na zajączka
2. Nigdy przenigdy nie odłączaj USB z urządzeniami Line 6 jeżeli masz włączonego Reapera (nie wiem jak z innymi) bo każdorazowo wywala BS, nawet o tym ostatnio Dale pisał na blogu w dziale interfejsów, ten typ tak ma, nawet producent nie wie ki chuj
3. Clip zredukujesz głośnością presetu
4. Nie do końca czaję sens słowa "przejście" w tym kontekście, chodzi o ilość ścieżek pociętych czy o to że przy którymś kliku uznaje "pierdolę nie robię" ?

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
1. Wszyscy kupili nowe zabawki na zajączka
Tak coś myślałem, ale wolałem dopytać. To gratki. Jakbyście mieli fajowe presety, to możecie podać dalej :lol: :devil:

2. Nigdy przenigdy nie odłączaj USB z urządzeniami Line 6 jeżeli masz włączonego Reapera (nie wiem jak z innymi) bo każdorazowo wywala BS, nawet o tym ostatnio Dale pisał na blogu w dziale interfejsów, ten typ tak ma, nawet producent nie wie ki chuj
Dobrze wiedzieć, będę o tym pamiętać. Myślałem, że mi to "odmrozi" Reapera i ten nagły brak sygnału.

3. Clip zredukujesz głośnością presetu
Tu nie chodzi raczej o clip presetu, lecz raczej odsłuchu perki i basu właśnie. Ale potem w nagraniu samym jest już w miarę ok. Chyba, że jestem głuchy i nie słyszę clippingu ;_;
Spoiler

4. Nie do końca czaję sens słowa "przejście" w tym kontekście, chodzi o ilość ścieżek pociętych czy o to że przy którymś kliku uznaje "pierdolę nie robię" ?
Pardon, "przejście" w sensie kolejne nagrywanie (kolejne kliknięcie "Record" w Reaperze). Że na przykład nagrywam trzeci raz, bo mi poprzednie dwa razy nie wyszły i nagle w połowie Reaper wywala odsłuch.

W sensie, żeby było klarowniej (przepraszam, nie potrafię dziś zebrać myśli):

Podłączam PODa, odpalam Reapera, wybieram tam HD500 jako moje ASIO. Zakładam słuchawki na łeb, podłączone do PODa, co by mieć odsłuch. W Reaperze wrzucam ścieżkę MIDI perkusji z nałożonym VST, wrzucam ścieżkę basu jako wav, a trzecią ścieżką jest ścieżka gitary (z ustawionym Input: POD HD500 i włączonym Monitor Input). Do tego włączam metronom.
Z tak przygotowanym Reaperem klikam czerwone "Record". Odsłuch metronomu, perki, basu oraz mojego presetu mam na słuchawach podłączonych do HD (bo z komputera nie pójdzie, bo moim ASIO jest POD). Gram, słysząc równocześnie nieco takiego dziwacznego brudu, pykania, cykania - rozumiem, iż to jest clipping (czy może nie? :o). Jakoś idzie. Kurde, źle, walnąłem się przy drugiej repetycji riffu. "Stop", usuwam zagrany plik, raz jeszcze "Record". I teraz zdażyło mi się już parę razy, że np. przy takim drugim podejściu nagle sygnał z Reapera się urywa i słyszę jedynie sam preset z PODa, zresztą nieco inaczej brzmi, głośność jest inna, bo idzie bezpośrednio z PODa, a nie z DAWa (kiedyś ustawiłem w Line 6 Monkey czy jak to się nie nazywają ichnie sterowniki 100% odsłuchu software, 0% z PODa - jak Reaper się wywalił, to słyszałem wyraźną różnicę, bo POD się przełączył na 100% swojego brzmienia). Reaper otrzymuje moje granie, bo widzę, że ścieżka się na bieżąco "tworzy" + jeżeli zatrzymam nagrywanie i kliknę "Play" to wtedy słyszę całe nagranie, wraz z perką i basem. Ale podczas recordingu nie dostaję zwrotu z Reapera, tylko słyszę samo HD pińcet. Tak właśnie nagrałem tego "Messengera" (link w spoilerze). Zresztą zaraz po nagraniu odłączyłem PODa i wtedy wywaliło bs - ale teraz już będę wiedzieć, żeby tego nie robić.
Albo np. nagram jedną gitarę, zaczynam nagrywać drugą i znowu w połowie nagrywki sygnał się urywa, a ja nie mam już kompletnie możliwości nagrać drugiej gitary (bo nie słyszę co robi pierwsza). Zresztą, chcę sobie pogrywać w domu trochę takich polimetrycznych rzeczy a'la Hipersześcienni czy POSĄGI, a wtedy muszę trafiać dokładnie w punkt wraz z perkusją, bo inaczej robi się kaszana.

No więc właśnie - gram, tracę kompletnie odsłuch. Resetować Reapera? No spoko, ale ile można, co trzecią próbę nagrania? + teraz już nie pamiętam, ale wydaje mi się, iż to też średnio pomagało :/

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Nigdy się na takie coś nie natknąłem jak mam być szczery :o Może po prostu metodą starych Indian pyknij reinstall ASIO i Reapera, w sumie ciężko jest wywnioskować gdzie leży kłopot z tego opisu jak mam być szczery, moim zdaniem RACZEJ nie jest to wina PODa no ale wiadomo, you never know...

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Ja bym jeszcze spróbował do POD -a  zarzucić asio4all , jako alternatywę. Moim zdaniem bardzo dobrze obsługują POD-a.
« Ostatnia zmiana: 20 Mar, 2016, 22:47:00 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Ja bym jeszcze spróbował do POD -a  zarzucić asio4all , jako alternatywę. Moim zdaniem bardzo dobrze obsługują POD-a.
mam asio4all. czyli, że wybrać w ichnich ustawieniach jako Input i Output PODa po prostu? to jest jakiś pomysł tak właściwie :o

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Chciałem podglądnąć presety z x3 live coby sobie podobne zmajstrować w 500x. Zainstalowałem GearBoxa ale skubaniec rzuca hasło, że "unsupported patch type". Pliki mają rozszerzenie l6t.  Może ktoś z posiadaczy gearboxa lub x3live wspomoże?


T.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Niestety nie da rady z X3 na HD nic wgrać :(
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Tot jemu chyba chodzi o to żeby jedynie przejrzeć i podpatrzyć rozwiązania, coś jak podglądanie presetów z AXE'a bez podłączonego urządzenia, wiem że na jedynce się tak dało i chyba to zrobię żeby sobie spróbować skopiować brzmienie, jeden taki myk już się okazał owocny :)

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Wiem, że nie da się wgrać z x3 do hd. Ale mnie chodzi właśnie o obczajenie co w trawie piszczy.. screena or samfin..

T.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10568 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
344294 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
206032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555