Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 306445 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A jak to wygląda z możliwościami odnośnie łańcuchów? Tzn wiem że popularne w POD HD pro jest robienie presetów na 2 (?)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
No w HD500X też mogę. Z tego co się orientuję obliczeniowo itp to jest wszystko to samo. Tylko 500 jest podłogowy i nie ma tylu wejść i wyjść.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
No w HD500X też mogę. Z tego co się orientuję obliczeniowo itp to jest wszystko to samo. Tylko 500 jest podłogowy i nie ma tylu wejść i wyjść.
Przy XT krążyła legenda, że Pro ma lepsze przetworniki A/D i D/A (Analog/Digital), więc uzyskiwane brzmienie jest lepsze od tego z XT Live. Nie pamiętam jednak, czy przy HD też krążyły takie pogłoski.

A tak prócz tego wejścia i wyjścia, no i przycisk on/off :P Jeżeli zamierzasz robić częsty i profesjonalny re-amping to ponoć lepszy jest Pro, bo masz też wyjście "dry signal". Ale do grania na scenie to nie ma chyba żadnych różnic. Chociaż spotkałem się z opinią, że facet wolał Pro + dokupić do tego Shortboarda, bo POD wchodził mu w piec i używał systemu bezprzewodowego. Więc schowanie wszystkiego w racku i tylko wystawienie sobie shortboarda na jednym kablu było dla niego wygodniejsze. Ale to już trochę cuda na kiju jak dla mnie :D

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
No właśnie mam opcję teraz albo pyknąć sobie rack z Velo 300 i HD Pro albo Velo300 w rack z jakimś tunerem profeszjonal i do tego 500X i się serio mocno zastanawiam, nie jest to wybór Axe/Helix więc tutaj serio muszę przemyśleć co by było lepszym rozwiązaniem brzmieniowo bo wygoda w sumie byłaby w ciul podobna :)

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Od 2 dni jestem posiadaczem HD500 pod Alto TS112 (za taką cenę to musiałem brać :P). Czyste gra sie bardzo spoko, ale ciągle nie ukręciłem nic hajgajnowego/typowo dżętowego co by mnie chociaż troche usatysfakcjonowało. Najpierw siedziałem troche przy tutorialach z jutuba, potem na ich podstawie probowalem robić coś sam, ale ciągle słabo, ściągnąłem też sporo gotowych presetów z neta, może coś siądzie. Zazwyczaj brałem Fireballa albo Treadplate, bramka szumow na początek, tube screamer, kolejna bramka szumów i dalej to już różnie, znalazłem też pomysł z dwoma ampami, ale też niezbyt to grało. To też chyba nie jest kwestia miejscami szkalowanego Alto, bo na słuchawkach brzmiało tak samo. Także ciągle jestem w fazie "wtf, jakim cudem ludziom z jutuba to tak ślicznie gra, a mi nie".
Mam ibka barytonga 7421 z setem EMG, jakieś wskazówki? Może ktoś też ma jakieś sprawdzone presety, które mogą zagadać, albo można coś ukręcić na ich podstawie?

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
A zaglądałeś może tutaj? http://www.foobazaar.com/podhd/toneGuide/
Sam sporo się dowiedziałem z tego poradnika.

Offline aruaruaru

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Dzięki bardzo, poczytam, może coś sie uda  :P

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Czy tylko ja mam ostatnio tak wyjebane problemy z supportem L6? Sterowniki się ściągają jak gacie smoka po dobrym rżnięciu...

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
U mię to samo. Dwa dni próbuje zassać drivery i edita. Transfery lepsze miałem na modemie.. 0202122..piiiiii

T.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
U mię to samo. Dwa dni próbuje zassać drivery i edita. Transfery lepsze miałem na modemie.. 0202122..piiiiii

T.

Witamy na giełdzie :D... po 6 latach :P
Ja edita sciągłem moment. Tak na próbę tylko.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Opierdoliłem PODzia HD PRO X, ze względu na ciągły ból ręki i konieczność noszenia racka z końcem mocy, czyli lekko 25kg. A w drodze wersja podłogowa, czyli HD500X. Będę miał ciekawe porównanie :).
Paczki z głów!

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Cytuj
po 6 latach :P

 Cii..  ;) taka strategia.. żeby się nikt nie zorientował, ze przylazłem handlować  8)

Ciekawe, że bez problemu ściągnąłeś soft. Mnie z pracy i z domu przycina. Chociaż przycina  to delikatne słowo. Zwykle kończy się niepowodzeniem, po 20-30 minutach i pobraniu 1-2 MB.

T.


Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Kupiłem Podzia HD Pro X

Spoiler

Offline Wizard

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
A ja miałem PODa Hd Pincet i zamieniłem się na Kempera. W sumie Kempera używam sporadycznie i głównie stoi nieużywany. Myślę by wrócić do PODa. Zawsze to lepiej niech stoi coś za 1500zł nieużywane niż za 5000zł. Dobrze myślę? Zamienić się? Zastanawiam się, czy do prostych nagrań i prób POD jest wystarczający, czy jednak pozostać przy Kemperze? Czuję, że posiadam urządzenie znacznie przekraczające moje potrzeby. Wyprowadźcie mnie z błędu.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
POD na próbach moim zdaniem bardzo spoko, a jeszcze nie grałem ze swoim nowym nabytkiem ;) jeżeli 300 za 800zł daje radę to tym bardziej pińsetki za 1,5k ;)

Wysłane z mojej lodówki


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Kupiłem Podzia HD Pro X

Spoiler

Sprzedałem podzia HD Pro X :D

I mam nadzieję, że nie zamieniłem na kijek, hjo hjo :D



Wszystko, żeby mniej dźwigać na próby i ręka w końcu wyzdrowiała...
Paczki z głów!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Ej dobra teraz pytanie za stówkę - mógłby mi ktoś ściągnąć nowe stery 4.2.7.6 do Line6 i Edit do HD Pro X i wrzucić mi w jakąś chmurę? Oficjalne oprogramowanie w tym małpa nie współpracuje bo nie i już :(

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
mniut i piah

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Czy tylko ja mam ostatnio tak wyjebane problemy z supportem L6? Sterowniki się ściągają jak gacie smoka po dobrym rżnięciu...

Nadrabiasz? Stronka im się pierniczy, ludzie na forum też pisali że mają problemy, dlatego się pytam czy może komuś bo pykło szybciej i mógłby wspomóc...

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Też chętnie skorzystam z pomocy. Po 5 minutach pobierania najnowszego edita do 500x mam - 0 B/s – 0 B z 36,9 MB
Trzeci dzień próbuję.


T.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Dzięki temol :* Coś na serwerach pieprznęło i mój internet nie ogarnia tej kuwety...

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Jutro wam wrzucę. Dziwne, bo pierwszy raz mi się sciągło normalnie, a teraz mi pokazuje że edit dla Aremeniusa będzie mi się 2h ściągał. A waży 36MB. Nie zapierdala to jakoś szałowo, ale idzie :D

@Aremenius jak możesz to podrzuć link skąd te sterowniki, bo nie ogarniam tej stronki
@temol nie pomyślałem o tym wcześniej bo bym Ci już zapodał, ale usunąłem :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Nadrabiasz? Stronka im się pierniczy, ludzie na forum też pisali że mają problemy, dlatego się pytam czy może komuś bo pykło szybciej i mógłby wspomóc...

Sorry, już dawno nie tracę życia na czytania całych wątków.
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 761
Oj, wczoraj też mnie trafiało! Mogę wysłać stery o jedno oczko wcześniejsze, sam się nimi wczoraj poratowałem
Paczki z głów!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@Amal_68 miej: http://line6.com/software/index.html

Zacząłem pobierać stery - 30min przewidywane na niecałe 10MB...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
243306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
343791 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
5885 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
205463 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555