Autor Wątek: LINE 6 USERS - Porady, pomysły, presety.  (Przeczytany 310299 razy)

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Moim zdaniem - mam poda hd500 - ten komputerek zaczyna brzmieć w miarę poprawnie dopiero nagłośniony końcówką lampową. Najlepsze brzmienie uzyskiwałem na normalnej paczce 4x12 i podłączeniu PODa z symulacjami preampów do powrotu pętli Heada lampowego.

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Trochę zmienię temat. Ostatnio zauważyłem, że przy graniu na jednym presecie powiedzmy przez 5 min albo dłużej  lub przez używanie wah spada powoli głośność. Kiedy zmieniam preset na inny to jest jest ok albo jeśli wcisnę go raz jeszcze to wraca do normalnego poziomu i po kilku minutach jest to samo. Widziałem, że jeden kolo z forum L6 miał taki problem, napisałem doń czy sobie z tym poradził i póki co czekam na odp. Może ktoś z Was miał coś podobnego? Pedał wczoraj skalibrowałem. Macie jakieś pomysły?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE


Jeszcze oglądam, ale w końcu jakieś sensowne info o tym wynalazku :)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
ja próbowałem wczoraj obejrzeć ale albo mi zaszkodziło wino albo to się nich... nie da w całości obejrzeć... może dzisiaj wieczorem zrobię drugie podejście i zmienię zdanie ale po obejrzeniu jakichś 10 minut trochę poprzesuwałem i wyłączyłem w cholerę

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
@guitarfreak
Ja kiedyś miałem trochę podobną sytuację pod HD300. Problem tkwił w tym że jeden jeden z knobów miał jakiś defekt (?) i jak się go ustawiło w jakiejś pozycji to skakał parametr przypisany do niego. Spróbój pokręcić master volume i volume preseta. Zmniejsz, zwiększ i zobacz czy coś się zmienia.

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
@guitarfreak
Ja kiedyś miałem trochę podobną sytuację pod HD300. Problem tkwił w tym że jeden jeden z knobów miał jakiś defekt (?) i jak się go ustawiło w jakiejś pozycji to skakał parametr przypisany do niego. Spróbój pokręcić master volume i volume preseta. Zmniejsz, zwiększ i zobacz czy coś się zmienia.
Dzieki tak zrobiłem. Póki co nic się nie dzieje zobaczę co się stanie na próbie jak kilka godzin będzie w bezruchu.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Mam gas na Helixa :(.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
No to jest nas dwóch... Poczekam na opinie zwykłych użytkowników jak już to pudełko wejdzie do sprzedaży, a potem - jeśli okaże się, że brzmieniowo jest jakiś postęp - kto wie... Jestem gadżeciarzem i nie daję rady spokojnie przechodzić obok nowości - jeśli oczywiście są tego warte. Cholerna wada...  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 21 Sie, 2015, 18:08:11 wysłana przez Sleepwalker74 »

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
To jest nas trzech. Tylko ja jestem ten bez kasy jakby co ;)
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Orange

  • Gość
A ma byc 3 razy drozszy niz pod hd...

Posty połączone: 02 Wrz, 2015, 23:29:10

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
A ma byc 3 razy drozszy niz pod hd...

Posty połączone: 02 Wrz, 2015, 23:29:10

Na to wygląda ;P 
http://www.andertons.co.uk/multi-fx-units/pid40979/cid693/line-6-helix-floor-multi-effects-unit.asp

Nie wiem czy jest sens ryzykować i kupować w ciemno. Ja tam poczekam na porządne play sru.
power to a being never dies

Orange

  • Gość
Jestna jutubie chapmana

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Cześć. Mam problem ze swoim HD400. Po update na v2.01 mam non stop (jakby się zawiesił) napis na wyświetlaczu Please Wait. Czekam, czekam i czekam i nic się nie zmienia. Macie jakiś pomysł jak go przywrócić do życia? Z góry dzięki za info.

Offline Alchemik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • Żyć by grać...
POD HD 400 Factory Reset próbował?
Music Man JP6 Piezo / Ibanez RX40 -> MXR MC 404 CAE -> L6 HELIX LT -> ALTO TS 212W

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Próbował, próbował i nic... ;(

Offline choody

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Pobieram skajpowe lekcje i mam taką zagwozdkę. Czy po podłączeniu PODa kablem USB do kompa da się wszystko jakoś ustawić żeby:
- rozmówca słyszał moje gadanie z kamerki oraz plumkanie z gitary podłączonej pod PODa.
- ja będę słyszał gadanie nauczyciela oraz moje plumkanie

Smutek będzie jeśli to programowo niemożliwe i musiałbym jakąś kolumienkę aktywną sobie sprawić...
« Ostatnia zmiana: 06 Paź, 2015, 12:47:44 wysłana przez choody »

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 312
Ma Ktoś tutaj Line6 M9?
Mam pytanie da się w tym zapisywać ustawienia w prisentach i wywoływać za pomocą komunikatów midi.
Czyli czy można tym w pełni sterować przy pomocy kontrolera midi(np tak by zmieniał mi się kanał w piecu sterowanym przez midi i program w M9ce)?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
To bardziej kwestia tego, czy sterownik ogarnie zarazem zmianę presetu we wzmacniaczu i efekcie niż samego multiefektu. Ogólnie - jeśli tak, to tak.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
http://shop.choptones.net/index.php?route=product/product&path=61_68&product_id=135

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć? Bo głupim... Na stronce Line6 metal pack stoi 49$ a tutaj 10 ojro i nie wiem za chuj jak to wytłumaczyć :( Znalazłem na YT filmik w którym jest napisane że to jest niby jedynie dla HD Pro ale nadal coś mi nie gra...

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 366
    • CTG TV
Cytuj
In this new pack we engineered 12 patches using 3 of the new amp simulation (Peavey 5150 block logo / Line 6 Purge/ Line 6 Fat Bottom).

Za 10 ojro dostaniesz 12 presetów z symulacjami z metal packa, którego nadal mieć nie będziesz :P
mniut i piah

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
A no właśnie tak myślę o chuj z tym chodzi... Dzięki za pomoc :D

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
A no właśnie tak myślę o chuj z tym chodzi... Dzięki za pomoc :D

To mając poda można sobie dokupić do niego same presety istniejących "wtyczek" czy też całe symulacje jak nowe wzmacniacze itp?

Offline bleedinhammer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 72
Mam duży problem z PODem HD500, postanowiłem dzisiaj podłączyć go do Reapera i spróbować coś nagrać, bo powoli przymierzam się do napisania NGD na forum i przydałaby się jakaś próbka. POD działa jako zewnętrzna karta dźwiękowa, więc to z niego mam też odsłuch. Co chwila chłopak wariował, tj. wyłączał się odsłuch z Reapera i niejako "przełączał" na siebie samego. Trudno było cokolwiek nagrać, biorąc pod uwagę, że metronom czy plik mp3 z perkusją nagle cichł w połowie nagrywania. W końcu nagrałem jako-taką wersję, kliknąłem "Zapisz", POD znowu się przestawił i w tym momencie mój komputer wyrzucił bluescreena i zresetował się. Szczęściem włączył się poprawnie, a PODowi nic się nie stało, jednakże mam teraz stracha przed jego ponownym podłączeniem. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji, czy jedyne co mogę zrobić to włączyć metronom w telefonie i nagrywać bez odsłuchu z Reapera? I - przede wszystkim - dlaczego tak się dzieje? :/

PS. A, tu macie próbkę. Nic pięknego, brzmienie takie se, jeszcze nie ukręciłem nic sensownego pod nową siódemkę... próba zagrania początku Messengera:
Wlacz osadzony player soundcloud

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Misise pysie jakieś konkretne info odnośnie różnic między PODem HD Pro a 500X? Wiem że wersja X ma lepszy procek no i myk taki że nie mógłbym go wjebać w rack ale nie wiem co poza tym, pomógłby ktoś? :)

Z tego co kojarzę to nowy modelling dopiero wbili w Helixa, no chyba że głupim i niemądrym to poprawcie :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
X ma nowy procek jak pisałeś. Niby możesz więcej rzeczy w łańcuchu dać. Rackowa wersja ma więcej wejść i wyjść. No i ma przełącznik zasilania.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
10718 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 22:52:39
wysłana przez Mat
308 Odpowiedzi
246647 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2021, 19:25:34
wysłana przez dari555
919 Odpowiedzi
348053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
6001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2013, 19:16:54
wysłana przez Yony
298 Odpowiedzi
210508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555